Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джанти за терано II???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Джанти за терано II???

    Здравейте,

    Идва му времето вече да се мисли за обуване за зимата. Тъй като ще го търкалям за пръв път зимата се интересувам от това освен 16-ките които са му на него може ли да се слагат 15-ки какви са им м/у болтовото, и какви гуми мога да му се слагат???
    От какви джипки още джантите могат да стават за Терано и как варират цените за комплект джанти, тъй като не мисля да сменям всяка пролет/есен гумите върху тези с който съм ???

    Благодаря на всички които ще се включат.
    ДА СПРЕМ ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА !!!
    NISSAN Terrano II R20 2,7TDI SE+,2000

  • #2
    От: Джанти за терано II???

    Здравей колега джанти 15-ки стават от фронтера,паджеро 6-те отвора за шпилките и добре си се ориентирал защото гумите са по евтини само че ще стане малко по нисък освен ако не сложиш 31-ци.Аз в момента съм с инса сахара а зимните които купих когато взех джипа са ми пирели скорпион и да ти кажа много добре се държат на сняг но в калта не стават затова сложих "рошави".
    Поздрави
    NISSAN Terrano II 2.4 i 12v
    Колкото ви е по проходим джипа толкова повече ще ходите пеша за трактор

    Коментар


    • #3
      От: Джанти за терано II???

      15-ки стават, ак отераното е преди 2000г. След това май не стават. Спирачките са по-голями и не се сбират.

      Оригиналните фронтерата са по-прибрани от на тераното. Според мен не си струва. Добър вариант е от Паджеро. С 10мм изнесени са.

      Цена за комплент алуминиеви - около 400-500лв.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Джанти за терано II???

        Първоначално публикуван от TsOnIsLaV Преглед на мнение
        Здравей колега джанти 15-ки стават от фронтера,паджеро 6-те отвора за шпилките и добре си се ориентирал защото гумите са по евтини само че ще стане малко по нисък освен ако не сложиш 31-ци.Аз в момента съм с инса сахара а зимните които купих когато взех джипа са ми пирели скорпион и да ти кажа много добре се държат на сняг но в калта не стават затова сложих "рошави".
        Поздрави
        Благодаря за изчерпателния отговор виждам,че си от плевен може да направим някой срещица и да обсъдим някои неща някой ден. Мисля за сега поне да зимата да не го вкарвам из полята- тъй като не съм го оборудвал за това все още имам намерение, но се още не му е дошъл реда за това.
        Ще се радвам да взема знание от хора със стаж с любимата кола..........съвети никога не са излишни тъй като съм пеленак все още
        ДА СПРЕМ ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА !!!
        NISSAN Terrano II R20 2,7TDI SE+,2000

        Коментар


        • #5
          От: Джанти за терано II???

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          15-ки стават, ак отераното е преди 2000г. След това май не стават. Спирачките са по-голями и не се сбират.

          Оригиналните фронтерата са по-прибрани от на тераното. Според мен не си струва. Добър вариант е от Паджеро. С 10мм изнесени са.

          Цена за комплент алуминиеви - около 400-500лв.
          Бих се съмнявал ако не се вкючиш в темата за което бях убеден, че ще се случи за което ти благодаря Спарки...... проф. мненията са важни.
          Да оточна аз се похвалих какво карам, днес я поснимах малко и искам да кача аватар но все още съм нов и нямам право как да е.

          Да повторя Нисан Терано 2, 2000 година 2,7 ТДИ. Това карам от скоро и се радвам Имам алуминки и търся ламарина. Виждал съм на стария модел на терано ламаринени и ми се струва че трябва да важат, за това отворих темата за хора които са с такива джипки да кажат с какво карат и да помогнат с изборът ми.
          Да, 15-ки биха ми улеснили бюджета с някой лев и заради гуми за зимата.
          Очаквам и други колеги да се вкючат с отговор и ще съм благодарен на всеки споделил неволи и радости относно джанти и гуми за тераното.

          АКО ТОВА Е В РАЗРЕЗ С ПРАВИЛАТА СЕ ИЗВИНЯВАМ ИСКРЕННО НА МОДЕРАТОРИТЕ. ЗНАМ,ЧЕ ИМА ОТДЕНИ ТЕМИ ЗА ГУМИ И ДЖАНТИ, НО ТУК МИ СЕ СТРУВА ПО УМЕСТНО ДА ИЗРАЗЯТ МНЕНИЕ КОЛЕГИ КОИТО КАРАТ ТЕРАНО Е ПО ЛОГИЧНО. АКО СЪМ В ГРЕШКА СЕ ИЗВИНЯВАМ И ЩЕ СЕ ПОПРАВЯ.
          ДА СПРЕМ ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА !!!
          NISSAN Terrano II R20 2,7TDI SE+,2000

          Коментар


          • #6
            От: Джанти за терано II???

            А защо ти са тия ламарини? Едно че са по-тежки, друго че ръждясват. Ма ти си знаеш де... Преди да търсиш 15-ки, провери дали стават. След 2000г. има промени по спирачките и отпред, и отзад, с по-големи. Може и да не си с такива, но да не стане фал да купиш нещо, което не можеш да сложиш после.

            Иначе, ЕТ-то оригинално е +25. От разни нови тойоти, както и от фронтера, оригинални, са дори с по-голям офсет (разбирай по-прибрани), и няма смисъл. От паджеро 2 оригиналните са +15 и +10, тоест с около 10мм по-изнесени.

            ПП: Разрез с правилата няма според мен.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Джанти за терано II???

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              А защо ти са тия ламарини? Едно че са по-тежки, друго че ръждясват. Ма ти си знаеш де... Преди да търсиш 15-ки, провери дали стават. След 2000г. има промени по спирачките и отпред, и отзад, с по-големи. Може и да не си с такива, но да не стане фал да купиш нещо, което не можеш да сложиш после.

              Иначе, ЕТ-то оригинално е +25. От разни нови тойоти, както и от фронтера, оригинални, са дори с по-голям офсет (разбирай по-прибрани), и няма смисъл. От паджеро 2 оригиналните са +15 и +10, тоест с около 10мм по-изнесени.

              ПП: Разрез с правилата няма според мен.

              Ами първо по въпроса защо ламарина- ами защото поне до сега съм карал ауди и вземах ламаринени които бяха по ефтини от алумина, предполагам и при тези ще е така алумина да е с по висока финикиска стойност

              Спарки не съм много на ти с профилирането на джантите от техническа гледна точно но разбрах, че от тойоте не стават и трябва да търся паджеро. Аз имах въпрос за м/у болтовото на всички 6 болтови еднакво ли е разтоянието защотото на аудито ми бяха с различна от останалите коли и за това?

              Започнал съм търсене и оглеждане май е по точната дума за джанти та да видим
              ДА СПРЕМ ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА !!!
              NISSAN Terrano II R20 2,7TDI SE+,2000

              Коментар


              • #8
                От: Джанти за терано II???

                Не са еднакви. 6х139.7 е твоя размер. Размера на централния отвор също е важен, но не го знам. Паджерови пасват, а и лесно се намират. Алуминиеви - по-лесно. Само че са 15-ки, и пасват на старото терано, до 2000г, което си е от завода с 15-ки. На новото отворите са същите, между другото, независимо дали 15-ки стават или не.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Джанти за терано II???

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Не са еднакви. 6х139.7 е твоя размер. Размера на централния отвор също е важен, но не го знам. Паджерови пасват, а и лесно се намират. Алуминиеви - по-лесно. Само че са 15-ки, и пасват на старото терано, до 2000г, което си е от завода с 15-ки. На новото отворите са същите, между другото, независимо дали 15-ки стават или не.
                  Мерси, надявам се да намеря търсеното скоро
                  ДА СПРЕМ ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА !!!
                  NISSAN Terrano II R20 2,7TDI SE+,2000

                  Коментар


                  • #10
                    От: Джанти за терано II???

                    В интерес на истината имам едни лети 15-ки за продаване..... Принципно е от първия Галопер, иначе съм ги търкалял на Патроля. 4-ри са, и ще им търся някъде към 250 лева. Ако те интересуват - ще ги снимам утре.....
                    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Джанти за терано II???

                      Я вземи та ги снимай, да видим можем ли да се получи нещо ако ми харесат
                      ДА СПРЕМ ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА !!!
                      NISSAN Terrano II R20 2,7TDI SE+,2000

                      Коментар


                      • #12
                        От: Джанти за терано II???

                        Да попитам какво j трябва да са джантите за терано 15 цола?

                        Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk
                        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                        Коментар


                        • #13
                          От: Джанти за терано II???

                          Оригиналните са 7J ET+25. Ама при J-to няма "трябва". Зависи от това какви чепици искаш да им обуеш.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Джанти за терано II???

                            235/75/15
                            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                            Коментар


                            • #15
                              От: Джанти за терано II???

                              Това е и оригиналния размер гуми на терано.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X