Обява

Свий
Няма добавени обяви.

L400 смяна на съединител - сам!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • L400 смяна на съединител - сам!

    Здравейте, след дълго търсене на майстор и отлагане, ще опиша как накрая се преборих и смених сам съединения на мойто Mitsubishi L 400.
    ​​​​Може да е полезно и за някой собственик на Space Gear, Delica, а и някое Pajero като идея.

  • #2
    За целта ще ви са необходими няколко крика, поне 2, като единият да е крокодил. Няколко различни трупчета, и едно просто приспособление. И доста усилия и воля 😀

    Приспособлението го направих от винкел 25 и използвах скобите си за пружини. Вместо тях може да се ползват шпилки 14 -16 ММ и да се изработят 2 куки.
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #3
      Идеята е това приспособление да се закачи на торсионите, у да поддържа скоростната кутия малко по напред от центъра на тежестта.
      Отзад се подпира с крик на колела.
      Горе куките ги подсигурявм с тел, за да не изскочат.
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #4
        Не трябва да забравяме да източим маслото от раздатката.
        Също така сваляме лостовете за скоростите, и не забравяме датчиците и акумулатора.
        Болтовете на камбаната са с различни дължини, извадих ги от сервозното.
        Останалото е ясно, предполагам.
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #5
          При джипове и пикапи 4х4 предпочитам да извадя двигателя с жирафа - по бързо , лесно и не пипаш нищо в салона.
          Фиат Купе
          Опел Фронтера В
          Мицубиши Паджеро Пинин

          Коментар


          • ctef
            ctef коментира
            Редактиране на коментар
            Капачето на лостовете беше бял кахър.
            На това ще трябва да се разтури всичко отпред . А и жираф няма, гаражът малък.
            Спасението бяха торсионите.

        • #6
          Много е важен факта ,че и на капака с лостовете има болтове с различна дължина. И една весела история-на един бивш колега сменям семеринг на кол. вал. И вкарвайки колата ,забелязвам че няма 1-а. Влиза наполовина. Веднага разбрах какво е станало. Казах му че ще я оправя и нея. Той сподели ,че майстора от Волуяк ,като му е сменил съединитела ,се е получил "ефекта". На въпроса му "защо" -казал-"те тия са си така ,като смениш съединителя. На колкото съм сменил ,все 1-а става така. Карай" Просто отпред от ляво болта на капака е по-къс.
          Калин Владов,09РСПБЗН

          Коментар


          • #7
            Не, тези болтове са м-у камбаната и двигателя. Мисля че от скицата се разбираше, но явно не е много ясна.
            Нищо фатално няма да стане, само дето някои ще дойдат по-дълги и може да не дозатегнат, а други по-къси и да скъсат резбата.
            Просто нещо ме накара ноща преди да започана, да отворя сервизното и да погледна за евнтуални тънкости около монтажа. Трябва си четене, човек няма как да знае всичко.

            И да допълня още нещо за монтажа.
            Докарването на съосност м-у скорости и двигателя е доста трудно и неудобно. Отнесе доста закани и молби
            Визуално може да се следи само долния край на маховика.
            Отстрани и отгоре се опипва с пръсти на сляпо, до изравняване на всички разстояния, и чак тогава има шанс.

            И друго. Като се свалят лостовете, добре е да се остави на скорост и с включена раздатка. Така като се върти главината на предния диференциал, се намества по-лесно опашката в диска.

            Коментар


            • #8
              Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
              Не, тези болтове са м-у камбаната и двигателя. Мисля че от скицата се разбираше, но явно не е много ясна.
              Аз тези болтове ги знам наизуст. Май не бях много ясен - това не са единствените болтове с които трябва да се внимава. А ти нищо не каза за другите-или случайно си уцелил късия ,или още не си слагал лостовете.
              Калин Владов,09РСПБЗН

              Коментар


              • ctef
                ctef коментира
                Редактиране на коментар
                Сложил съм ги и вече карам. Там не забелязах разлики. Представяш ли си да съм уцелил 1 от 7?

              • kalin09
                kalin09 коментира
                Редактиране на коментар
                Пусни тото

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X