Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ново късо 2.8 Superselect

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ново късо 2.8 Superselect

    Здравейте на всички, време е и аз да представя "новия внос". След тази тема http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=199519 , се стигна до покупка на гореспоменатия джип, това имаше на пазара в момента и след завишаване на бюджета вече месец и нещо съм собственик на П2 '97 набор, 2.8 Суперселект. Благодаря на всички, отзовали се в темата. Та в началото не смеех да се похваля, че от автокъща сефте пазарувам и имах леки опасения(като отидох да гледам бях с пълно снаряжение инструменти, колани за теглене и 10 л. туба с вода - беше жега). Та скрапа бе одобрен след час чесане(благодаря на колегата от Варна за предварителния оглед). Прибрах се на ход, 300 км. на 35°С, стрелката на температурата не мръдна, разход 10/100, скорост 90-100. Добре. След кратка почивка на черноморието - КАТ, обслужване, някой и друг лек ремонт и преди седмица дойде време за първата разходка из Балкана. Тръгнах по познат маршрут, но съм го минавал с мотор - за него магистрала:
    кв.Недевци- резерват Тодорчета
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0257.jpg
Прегледи:1
Размер:323.1 КБ
ID:6098709

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0256.jpg
Прегледи:1
Размер:151.8 КБ
ID:6098711

    Осеникова поляна-Узана
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0258.jpg
Прегледи:1
Размер:176.7 КБ
ID:6098710

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0259.jpg
Прегледи:1
Размер:224.1 КБ
ID:6098712
    Тук бях забравил едно голямо целогодишно блатце, за малко да ходя за трактор(задния блокаж спаси положението), и едно изкачване, което докара адреналин, но 2 бавна със сичката газ изкара.
    преди връх Исполин, около 1500 м.н.в., "паркинг"
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0260.jpg
Прегледи:1
Размер:201.0 КБ
ID:6098713

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0261.jpg
Прегледи:1
Размер:185.1 КБ
ID:6098714

    Това накратко за сега, снимките са с бракувания телефон, моля фотографите да ме извиняват. Накратко - доволен съм от възможностите на джипа, сравнявайки опита ми с ендуро мотор. Даже съм впечатлен, а и гумите са Barum Bravuris. На Исполин мислех да се качим пеша последната отсечка, ама се оказа, че няма място за паркиране, а каране назад на път, пресичащ доста стръмен склон ми се стори неразумен ход, та реших като съм тръгнал да е до края.
    Това е за сега, в темата ще пускам решения и въпроси за възникнали проблеми. Е, и нови разходки.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

  • #2
    От: Ново късо 2.8 Superselect

    Здравейте,
    Имам въпрос относно захвата на теглича към рамата, по-точно болта, който минава през целия профил и е с гайка. Та в горната част под гайката трябва да се подложи по-голям диаметър шайба(дистанционна втулка един вид), малко е издадена над рамата тръбичката, минаваща през профила(може би пресова сглобка). Някой знае ли размера на въпросната шайба/дистанционна втулка, че само нямам достъп до там, само опипвам. А как ще държа контра на гайката при монтажа е интересно също, но до там да я докарам. Не знам стана ли я ясно, но това ми е проблема за сега.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #3
      От: Ново късо 2.8 Superselect

      Стига се много лесно за контра - махаш долните стопове - държат се на 2 винта всеки. Посочените болтове се развиват трудно - пълно е с кал и мръсотии ( поне при мене беше така ). Винтоверт на въздух и много бой , но става. Нямам спомен колко е шайбата и гайката , но като ги развиеш , ще разбереш.
      Б. Бонев
      0осем88две6шест71три

      Коментар


      • #4
        От: Ново късо 2.8 Superselect

        Това със стоповете и аз го мислех, ама да не остана без стопове . Иначе проблема е, че ще монтирам теглич, затова не знам каква е шайбата, нямам я, болта да кажем ще си го премеря.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #5
          От: Ново късо 2.8 Superselect

          Няма да останеш без стопове! Сваляй смело и мери!
          Б. Бонев
          0осем88две6шест71три

          Коментар


          • #6
            От: Ново късо 2.8 Superselect

            Ще се кръстя и свалям, че най-мразя работи "за 5 минути" да върша, все на часове отиват с много благозвучия.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #7
              От: Ново късо 2.8 Superselect

              Теглича монтиран, шайби отгоре не трябват. Стоповете излязоха без бой, чак не повярвах. Остава окабеляване, ама там съм пас, ще ходи на по-разбиращ от мен.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #8
                От: Ново късо 2.8 Superselect

                Имам следния проблем - имам едно прекъсване на по-високи обороти, започва след около 2800, прави го само на 4 и 5-та скорост, според мен недостиг на гориво. Филтъра е нов. Дюза? Помпа? Чудя се за някаква добавка в нафтата, да поочисти дюзите. Наскоро се запалиха саждите в аспуха, явно имаше отлагания доста. Смени и звука. Не знам, но не ми се вярва да е запушено толкова по тръбите и гърнетата, че да прекъсва от това.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #9
                  От: Ново късо 2.8 Superselect

                  Това Паджеро има клапани ...
                  Махай капака и оправи хлабините!
                  И много добре гледай за някоя счупена пружина!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ново късо 2.8 Superselect

                    ОК, бях забравил, че всичкото японска кола дето съм виждал, е с периодично регулиране на клапаните. Ще му направя един реглаж, ама да оправя другата бангия, че е в бокса. Принципно на колко му дават по книга - 20 000 км?
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ново късо 2.8 Superselect

                      Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                      ... Принципно на колко му дават по книга - 20 000 км?
                      Не знам, на тия прости ДВГ не ми се рови в техн. ръководства, че и без това съм си запълнил мозъка само с техн. ръководства.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ново късо 2.8 Superselect

                        Все ще изкара 20К, виждал съм Дачия на 80К без реглаж, на нея и дават 20. Като стане другата каляска ще проверя положението с клапаните. Това наистина не ми и мина през ума, ама японска му работа. Какво не им харесват на хидравличните повдигачи не знам.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ново късо 2.8 Superselect

                          Имам питане за компресора на климатика. Моят е Denso 447200, каква е разликата с 147200 от 3.0 бензин, по-конкретно ми трябва съединителя, взаимозаменяеми ли са шайбите?
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ново късо 2.8 Superselect

                            Питането за сега отпада, компресора е продаден. Ще си търся съединител някак, че по магазините ме гледат умно.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ново късо 2.8 Superselect

                              Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                              ... че по магазините ме гледат умно.
                              Пращаш номер на рама на Patrol fen и обясняваваш какво ти трябва.
                              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X