Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на всички масла на Паджеро Спорт - как и какви

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на всички масла на Паджеро Спорт - как и какви

    Колеги, кои масла препоръчвате и къде да ги намеря, да сменя всички масла на Паджеро Спорт.
    Масло за двигател, за скоростна кутия, диференциали,....

    В момента, като си гледам по сметките от миналата година, имам записано това:

    - масло двигател: MEGUIN Syntech Premium Diеsel 10W40 - 7 литра (ВИП сервиз, ж.к. младост) 102 лв.
    - масло скоростна кутия: HAVOLINE 75W90 - 5 литра (Дунев моторспорт) 142 лв.
    - масло диференциали: HAVOLINE 80W90 Multigear - 4 литра (Дунев моторспорт) 84 лв.

    Все пак, не вярвам повече на сервизи и искам сам да сменям. И тези марки на масло... никога не съм виждал.

    Благодаря за съветите.
    Последно редактирано от nickbochev; 06-08-14, 23:48. Причина: езикови корекции на остатъците от Гуугъл преводач
    o89 sedem sedem 33 986

  • #2
    От: смияна масла (всички масла на кола)

    Ако задния диф е с LSD, внимавай да не му шибнеш 80/90. И внимавай да не развиеш някой болт, който не трябва по скоростите и раздатката.

    Коментар


    • #3
      От: Смяна на всички масла на Паджеро Спорт - как и какви

      Първоначално публикуван от gferen Преглед на мнение
      ... MEGUIN
      ...HAVOLINE
      ...тези марки на масло... никога не съм виждал.
      Ето, нещо писано във форума за първата марка: Масло MEGUIN
      За втората, ето цитат от уики:
      Havoline is a motor oil brand of Texaco, a former major oil company based in the United States that is now merged with the Chevron Corporation.
      Успех в начинанието за самостоятелно извършване на смяната.
      В книжката за експлоатация трябва да има записано - масла с какви показатели и в какви количества е най-добре да се наливат в различните агрегати.
      proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
      NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
      Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

      Коментар


      • #4
        От: смияна масла (всички масла на кола)

        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
        Ако задния диф е с LSD, внимавай да не му шибнеш 80/90. И внимавай да не развиеш някой болт, който не трябва по скоростите и раздатката.
        Може да поспорим с картинки от каталозите на известни марки дали вискозитета е различен от посочения. Дори в сервизната книжка е посочено ,че се препоръчва: SHELL·LSD Oil (API claSSification GL 5/SAE viscosity SAE 8OW 90)

        За дифове без въпросната залъгалка пише: Hipoid gear oil (API classification GL -5 or higher/SAE viscosity SAE 90 Or 8OW

        Допълнението : Въпросният вискозитет е и на всички паджерота,монтерота и шогуни с години на производство от 1998 до 2006 година
        Последно редактирано от Ne_Razbral_4o; 08-08-14, 00:54. Причина: Доп
        >>MI SUBI HI >< ShoguN<< 3.0 V6 24, автоматик , къса база
        Защото така ми харесва...
        Телефон: НЯМАМ
        Когато немогат да стигнат нивото ти,хората започват да те плюят

        Коментар


        • #5
          От: Смяна на всички масла на Паджеро Спорт - как и какви

          Няма да споря. Написал си го: - "...LSD Oil...". Това ако дифа е LSD. А вискозитета може да е 80/90, а може да е и 80/140. А може и синтетика. Това в зависимост от експлоатацията.
          Казвам да внимава какво налива в задния диф, защото не е отбелязано задния диф какъв е, а е казано само: - "масло диференциали: HAVOLINE 80W90 Multigear - 4 литра".

          Коментар


          • #6
            Re: От: Смяна на всички масла на Паджеро Спорт - как и какви

            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
            Няма да споря. Написал си го: - "...LSD Oil...". Това ако дифа е LSD. А вискозитета може да е 80/90, а може да е и 80/140. А може и синтетика. Това в зависимост от експлоатацията.
            Казвам да внимава какво налива в задния диф, защото не е отбелязано задния диф какъв е, а е казано само: - "масло диференциали: HAVOLINE 80W90 Multigear - 4 литра".
            да и това ме притиснияава. Примерно да е диференциал LSD и са ми сложили грещно масло. Кво може да стане?
            o89 sedem sedem 33 986

            Коментар


            • #7
              От: Смяна на всички масла на Паджеро Спорт - как и какви

              Няма смисъл да гадаем, вдигни задните колела и завърти едното - ако и другото се завърти в същата посока LSD - наливаш масло за LSD. Ако другото се завърти обратно, отворен диф и маслото е това, което си написал.

              Коментар


              • #8
                От: Смяна на всички масла на Паджеро Спорт - как и какви

                Ако смяташ че ще се справиш сам със смяната и не си се ориентирал към определена марка масла може да погледнеш

                Тема: Отстъпки до 10% за смазочни продукти, антифриз и течност за чистачки

                аз се спрях на кастрола защото продуктите им се намират на всяка втора бензиностанция, а и линка Какво масло препоръчват от Castrol за моя автомобил ми даде достатъчно информация какво точно да търся и си спестих доста ровене и четене из нета.
                >>MI SUBI HI >< ShoguN<< 3.0 V6 24, автоматик , къса база
                Защото така ми харесва...
                Телефон: НЯМАМ
                Когато немогат да стигнат нивото ти,хората започват да те плюят

                Коментар


                • #9
                  Re: Смяна на всички масла на Паджеро Спорт - как и какви

                  смених масло, но... ето го какво са направили на сервиз кога со сменили масло на дигател
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141015_122951.jpg
Прегледи:1
Размер:102.0 КБ
ID:5617155

                  Благодаря на дядо владо да ми го е оправил за сега....
                  o89 sedem sedem 33 986

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X