Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко са качествени горивата в България !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колко са качествени горивата в България !!!

    Колеги искам да споделя какво установих на последното ми пътуване.
    Карам MITSUBISHI PAJERO SPORT 2,8 TDI,тръгнах от България за Белгия и за 2300км пробег ми изхарчи 210л с максимална скорост 120км/ч. зареждал съм в България,сърбия и малко в Австрия,за същият преход на връщане като заредих в Люксенбург и Австрия с максимална скорост 140км/ч и минаване през цяла Румъния ми изхарчи 180л. и имаще малък остатък.Според вас какво означава това .Моето мнение е или лошо качество на горивото или лъжливи броячи на помпите или и двете
    [SIGPIC][/SIGPIC] Branko Matich

  • #2
    От: Колко са качествени горивата в България !!!

    И двете. Още повече, че си правил дълъг преход и си успял да "промиеш" утайките по-добре.
    Информация на ухо: Някой знае ли дали новата инсталация на Лукойл-Нефтохим за дизелово гориво е пусната в експлоатация? Знам, че се работеше по нея през последните две години, а напоследък ми се струва, че има известно подобрение в качеството на дизела, но само на техните бензиностанции, което ме навежда на мисли за пробен период на новата инсталация
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • #3
      От: Колко са качествени горивата в България !!!

      Аз отдавна съм установил че като зареждам на туба гори по малко!?Тоест слагам в резервоара точно количество а от колонката кой знае
      driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

      Коментар


      • #4
        От: Колко са качествени горивата в България !!!

        Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
        И двете. ..Информация на ухо: Някой знае ли дали новата инсталация на Лукойл-Нефтохим за дизелово гориво е пусната в експлоатация? Знам, че се работеше по нея през последните две години, а напоследък ми се струва, че има известно подобрение в качеството на дизела, но само на техните бензиностанции, което ме навежда на мисли за пробен период на новата инсталация
        Имате напредвих Дизелово гориво Б-3 предполагам.Дизелово гориво с 3%биодизел съдържание,което е с няколко стотинки по-скъпо.Що се отнася до качеството на горивото,вие как мислите?Кой ще се наеме да глоби ЛукОйл-Нефтохим Бургас за некачествени горива?За разлики в бензиностанций,е въпрос на разни добавки от собственици или управители.Попринцип всяка бензиностанция трябва да има папки със сертификати за качество на горивата.При поискване от клиент да се показват/дават/за инфорниране.Без значение какво е горивото.Мисля,че ОМV ги имат на едн малка поставка.
        Първоначално публикуван от axiles11 Преглед на мнение
        ...Тоест слагам в резервоара точно количество а от колонката кой знае
        А тубата ви,как се пълни?Не минава ли през брояч/дисплей/?
        Всяка колонка се проверява за точно количество на всеки 6 месеца.Имат си стикери с дата.
        Първоначално публикуван от Branko_80 Преглед на мнение
        Остава лошото качество тогава.
        Последно редактирано от STROIL; 11-10-10, 21:40. Причина: Цитат

        Коментар


        • #5
          От: Колко са качествени горивата в България !!!

          Остава лошото качество тогава.
          [SIGPIC][/SIGPIC] Branko Matich

          Коментар


          • #6
            От: Колко са качествени горивата в България !!!

            Първоначално публикуван от stroil Преглед на мнение
            Имате напредвих Дизелово гориво Б-3 предполагам.Дизелово гориво с 3%биодизел съдържание,което е с няколко стотинки по-скъпо.Що се отнася до качеството на горивото,вие как мислите?Кой ще се наеме да глоби ЛукОйл-Нефтохим Бургас за некачествени горива?За разлики в бензиностанций,е въпрос на разни добавки от собственици или управители.
            Не, имам предвид най-обикновения дизел. От около два месеца забелязвам съществена разлика в този, който се продава на Лукойлските бензиностанции, спрямо това, което беше преди и спрямо това, което се продава по другите вериги. По автоматизацията на въпросната "нова" инсталация работеше мой познат, но не съм го разпитвал за подробности, пък и не съм го виждал през последните няколко месеца.
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • #7
              От: Колко са качествени горивата в България !!!

              Преди години на една бензиностанция ,,ЕКО,, влязох на собствен ход,което значи,че съм имал някаква нафта в резервоара на камиона. И във 250 литровия ми резервоар по това,което показваше брояча трябваше да платя 278 литра или нещо подобно,не си спомням вече.След голям скандал и заплахи с данъчни и какво ли не ми казаха да платя колкото преценя (пак с пазарлъци естественно) .Преди 3 дни дни свалях помпа на паджерото и в сервиза ми казаха,че в БГ нафтата е суха (нямала достатъчно смазочни качества),така,че не е зле да слагам в горивото малко двутактово масло.Около 6-7%.Това било и причина да гори повече колата.Когато се прибирах от Англия с един тон багаж,на две контроли,колата даде разгод първия път 9,9 на 100 ,а втория път 8,9 на 100. В България е доста повече разхода.

              Коментар


              • #8
                От: Колко са качествени горивата в България !!!

                А някои имали представа колко е вместимустта на резервуара на моята джипка.На бензиностанцията зареждам по 70-72л(при светеща лампа) а съм дочул че събира 60.
                [SIGPIC][/SIGPIC] Branko Matich

                Коментар


                • #9
                  От: Колко са качествени горивата в България !!!

                  На късото П2 е 75 литра (по книга), на дългото - 90. На спорта - не знам. Аз в мойто (късо) повече от 73 никога не съм успял да сипя.
                  Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Колко са качествени горивата в България !!!

                    Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                    На късото П2 е 75 литра (по книга), на дългото - 90. На спорта - не знам. Аз в мойто (късо) повече от 73 никога не съм успял да сипя.
                    Е мойто е късо и хваща 50л. след като го покарам на светната лампа ?! Де ги другите 25л ?!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Колко са качествени горивата в България !!!

                      [
                      А тубата ви,как се пълни?Не минава ли през брояч/дисплей/?
                      Всяка колонка се проверява за точно количество на всеки 6 месеца.Имат си стикери с дата.
                      [/QUOTE]

                      ТЯ ТУБАТА 10литрови шишенца се пълнят от резервоар с МАРКУЧ КОЛЕГА!!?!
                      driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                      Коментар


                      • #12
                        От: Колко са качествени горивата в България !!!

                        Първоначално публикуван от hibit Преглед на мнение
                        Е мойто е късо и хваща 50л. след като го покарам на светната лампа ?! Де ги другите 25л ?!
                        Има май и вариант с 60 литров резервоар, но никъде не съм го виждал официално написано. Може да е свързано с промените през 96-та и 98-ма. Моето е 94-та.
                        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Колко са качествени горивата в България !!!

                          Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                          Има май и вариант с 60 литров резервоар, но никъде не съм го виждал официално написано. Може да е свързано с промените през 96-та и 98-ма. Моето е 94-та.
                          Моето по ВИН е 91-ва ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Колко са качествени горивата в България !!!

                            Първоначално публикуван от axiles11 Преглед на мнение
                            [
                            А тубата ви,как се пълни?Не минава ли през брояч/дисплей/?
                            Всяка колонка се проверява за точно количество на всеки 6 месеца.Имат си стикери с дата.
                            ТЯ ТУБАТА 10литрови шишенца се пълнят от резервоар с МАРКУЧ КОЛЕГА!!?![/QUOTE]

                            Ето това е истината от резервуар с маркуч.
                            [SIGPIC][/SIGPIC] Branko Matich

                            Коментар


                            • #15
                              От: Колко са качествени горивата в България !!!

                              Първоначално публикуван от hibit Преглед на мнение
                              Моето по ВИН е 91-ва ...
                              93-та също има някакви промени. Не съм се задълбавал чак в такива подробности.
                              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X