Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Супер Селект

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Супер Селект

    Здравейте Колеги.
    Днес ходих на оглед с цел покупка на едно Паджеро с раздатка Супер Селект. Джипа вървеше, но ми направиха впечатление следните неща:
    1. Отдолу раздатката беше видимо омаслена.
    2. При положение 2Н на схемичката на таблото, предните колела мигаха постоянно, а задните светеха.
    3. При всички други режими предните колела светеха постоянно, както и задните.
    4. В режим 4НLс и 4LLс обаче, междинният диф не светна, уви.
    5. През цялото време светеше червен знак с удивителна на таблото!
    6. В краката на пасажерите на задната седалка, мокета беше изрязан и откриваше капак. Явно нещо е пипано.

    Че има проблем, има, но дали може да се сложи диагноза така, само по описание. Някой, сеща ли се, какво може да е?
    Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

  • #2
    От: Супер Селект

    а отдолу под капака какво имаше?
    щото там на дългата база има едни долапчета - за крик и други неща..
    Тях ли имаш предвид?

    Коментар


    • #3
      От: Супер Селект

      червения знак с удивителната значи че или е дръпната ръчната,или е ниско нивото на спирачна течност,или накладките са за смяна,на някои модели че не работи АБС( на други си има отделна лампа)
      не е добре това с лампите н араздатката,но може проблемът да е тривиален-вакуум клапанчетата,които зацепват муфата на предния мост,маркучета,или самата муфа..но най точно става като хванеш един брой монтьор за ушите,и го заведеш при джипа..успех
      куче или вълк?
      в клетка ,или свободен?
      въпрос на личен избор.
      Вихрен Илиев
      0888249888
      blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
      Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

      Коментар


      • #4
        От: Супер Селект

        Първоначално публикуван от kalio_kkk Преглед на мнение
        Здравейте Колеги.
        Днес ходих на оглед с цел покупка на едно Паджеро с раздатка Супер Селект. Джипа вървеше, но ми направиха впечатление следните неща:
        1. Отдолу раздатката беше видимо омаслена.
        2. При положение 2Н на схемичката на таблото, предните колела мигаха постоянно, а задните светеха.
        3. При всички други режими предните колела светеха постоянно, както и задните.
        4. В режим 4НLс и 4LLс обаче, междинният диф не светна, уви.
        5. През цялото време светеше червен знак с удивителна на таблото!
        6. В краката на пасажерите на задната седалка, мокета беше изрязан и откриваше капак. Явно нещо е пипано.

        Че има проблем, има, но дали може да се сложи диагноза така, само по описание. Някой, сеща ли се, какво може да е?
        1. Не е добре.
        2. Може да не се е изключил предния мост. Може някой датчик да не реагира като хората. Трябва предните да са изключени, а задните да светят.
        3. Трябва да светят посточнно и четрите колела.
        4. Можеш да провериш дали е зацепила раздатката като на тръврда настилка завъртиш волана в крайно положение и завиеш бавно. Ако е блокирал средния диференциал трябва да недозавива.
        5. Колегата navar ти е писал по-горе.
        6. Каква е колата?
        Георги Гатев

        Коментар


        • #5
          От: Супер Селект

          Това, че предните колела мигат, когато не е отцепен както трябва предният мост, и днес ми го каза едно момче, което има такъв. Червената лампа явно няма общо с раздатката. Джипа е Паджеро`94, дълга база. Продавача каза, че няма АВS? Или пък е умрял и за това мига червената лампа? Аз ще заложа на вариянта "с джипа и при майстора", пък ще видим какво ше каже. Благодаря за съветите!
          Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

          Коментар


          • #6
            От: Супер Селект

            Първоначално публикуван от kalio_kkk Преглед на мнение
            Това, че предните колела мигат, когато не е отцепен както трябва предният мост, и днес ми го каза едно момче, което има такъв. Червената лампа явно няма общо с раздатката. Джипа е Паджеро`94, дълга база. Продавача каза, че няма АВS? Или пък е умрял и за това мига червената лампа? Аз ще заложа на вариянта "с джипа и при майстора", пък ще видим какво ше каже. Благодаря за съветите!

            Колега ще сме ти благодарни ако след майстора ни пишеш какъв е бил проблема.
            MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
            (А1+)
            О877ООО98О

            Коментар


            • #7
              От: Супер Селект

              Сори, момчета няма как да разберем. Докато аз се начудя кое е защо мига джипа заминал... Новият собственик или е разбирал какво купува, а то не е било сериозно прецакано или му е било все тая какво мига, важното е че върви. Все едно, живи и здрави.
              Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

              Коментар


              • #8
                От: Супер Селект

                щом е заминал значи не е бил твоят джип

                Коментар


                • #9
                  От: Супер Селект

                  Еми така е, докато се начудиш някой по-мераклия го е взел.Но явно не е бил за теб.Продължавай да търсиш и ще намериш твоя.
                  MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                  (А1+)
                  О877ООО98О

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X