Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за предни лагери Паджеро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпроси за предни лагери Паджеро

    Въпросът ми е ,има ли разлика в предни лагери за модела до 98 год. и от 98-2000год. Днес разпилях предна главина и освен двата конусни лагера лъсна и един иглен на полуоската ,той трябва ли да се сменя ако е здрав . Някой знае ли размерите на семерините и лагерите, а па и ориентировъчни цени ако споделите !
    И накрая , колко ,как се стяга.
    Предварително благодаря !
    ...от друга страна, ако беше така, можеше да бъде и ако беше - щеше. Но не е така и след като не е, няма и да бъде.

  • #2
    От: Въпроси за предни лагери Паджеро

    Лагерите са едни и същи, размери 73.43X19.55Х45.24; ОЕМ номер MB092749; http://simplybearings.co.uk/shop/pro...ducts_id=40525
    Семерингът 58X75X11.5; ОЕМ номер MB526395

    Игленият лагер ако е здрав не го сменявай

    Коментар


    • #3
      От: Въпроси за предни лагери Паджеро

      А игления лагер с какви размери е? Разгледах го подробно и на наго пше само Koyo BT 2012

      Благодаря
      Георги Гатев

      Коментар


      • #4
        От: Въпроси за предни лагери Паджеро

        Първоначално публикуван от Георги-trimata Преглед на мнение
        А игления лагер с какви размери е? Разгледах го подробно и на наго пше само Koyo BT 2012

        Благодаря
        32х38х19мм. Не си играй да го търсиш по магазините за индустриални лагери - няма го. Не е "стандартен". Аз я минах тая епопея миналата седмица. При арабите може да се намери за 33лв/бр., иначе от Хюндай, ако има, мисля че беше към 46-7, а в Ратола - 76.
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • #5
          От: Въпроси за предни лагери Паджеро

          Димо, мерси за информацията. Сигурен ли си за 19-те мм. широчина, тъй като в каталога на Koyo няма такъв размер? Има с широчина 20 мм. Аз пропуснах да го взема с мен като го свалих и нямам как да измеря размерите.

          Което ми напомня още нещо - каква е ситуацията със семеринга?
          Георги Гатев

          Коментар


          • #6
            От: Въпроси за предни лагери Паджеро

            Първоначално публикуван от Георги-trimata Преглед на мнение
            Димо, мерси за информацията. Сигурен ли си за 19-те мм. широчина, тъй като в каталога на Koyo няма такъв размер? Има с широчина 20 мм. Аз пропуснах да го взема с мен като го свалих и нямам как да измеря размерите.

            Което ми напомня още нещо - каква е ситуацията със семеринга?
            То в каталога няма и такава сигнатура изобщо BT****. За 19мм съм сигурен. Както и, че няма да го намериш в друг магазин, освен за авточасти. Аз след малко слизам към града - ако искаш мога да ти дам един от мойте да го носиш за мостра - не съм ги слагал още.
            Номерата по Мицубиши са МВ160670 за лагера и МВ160850 за семеринга.При Хюндай са същите номера. Аз семеринг реших да търся след разглобяването, така че за него нищо още не мога да ти кажа.
            Последно редактирано от stargazer; 27-07-10, 10:47. Причина: корекция на номерата
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • #7
              От: Въпроси за предни лагери Паджеро

              Благодаря,аз ще се кача довечера и ще го взема да го имам за мостра, не е толкова спешно.

              Пиша данните от семеринга: KOYO-CR NSA 56 76 6 - 12 SJ 27
              Георги Гатев

              Коментар


              • #8
                От: Въпроси за предни лагери Паджеро

                семеринга е с цена колкото лагера,но там може да се интерпретира,има сходен размер,леко на шмиргела и става работата

                Коментар


                • #9
                  От: Въпроси за предни лагери Паджеро

                  Днес, заедно с отстраняването на някои други неизправности (скъсан маншон, накладки, семеринг на задния диф), иглените лагери също доживяха своя ред. За мое голямо учудване, старите не се бяха разпаднали, но бяха доста износени. Като имам предвид как ми дрънчаха полуоските, направо не мога да си представя, как някой може да ги чака толкова, че лагерите да се разпаднат. При монтажа, приложихме един малък трик, с надежда да удължим живота на новите лагери - потопихме ги в заграята до втечняване грес и ги оставихме там, докато греста изстина и се втвърди отново. Единственото, което мога да кажа засега е, че досадното дрънчене по дупките изчезна. Докога... нямам идея.
                  Семерингите бяха в напълно задоволително състояние и си останаха на местата.
                  Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 17:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X