Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за датчици разположени на главата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за датчици разположени на главата

    Здравейте. От няколко часа се опитвам да опресня някои познания за джипката.

    Та, на главата на Паджерото (2,5 ТД) има три датчика. След известно търсене в нета достигнах до извода, че единият, логично, е за температурата на охладителната течност. Вторият е за овърдрайва на автоматичната скоростна кутия.

    Първият въпрос е третият какво отчита и къде отправя информацията? Вторият въпрос е в каква последователност са разположени, демек кой какво отчита?

    Търсих в ASA, но там не ми излизат датчиците. Благодаря за помощта.

  • #2
    От: Въпрос за датчици разположени на главата

    Третият дава сигнал към блока за управление на подгряването на свещите. Той обикновено е сдвоен с този на термометъра ( в общ корпус), но не съм сигурен дали на всички е така.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за датчици разположени на главата

      Да, при някои модели са само два датчика, но не знам при кои. Мерси за отговора.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за датчици разположени на главата

        Имам още две питания. Колко ома съпротивление трябва да покаже датчика и второ - как да свържа втора система за измерването на температурата на антифриза.

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за датчици разположени на главата

          С втора дупка някъде и "Опел" и "Рено"....сигурно и други имат датчик върху маркуча към радиатора на охлаждането, т.е. купуваш, режеш, снаждаш....или някой технологичен отвор на блока ако има...ама не познавам твоя двигател
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за датчици разположени на главата

            При двойния датчик (за уреда на таблото и за свещите) на загрял мотор 70-80°С трябва да имаш около 100 и 300 ома.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за датчици разположени на главата

              Паджеровод: "Третият дава сигнал към блока за управление на подгряването на свещите. Той обикновено е сдвоен с този на термометъра ( в общ корпус), но не съм сигурен дали на всички е така."

              Извинявам се на колегата, че използвам неговата тема. От няколко дена чувам странно включване на подряването. Вързах лампичка към шината на свещите. Днес при студен старт подгряването изключи на около 50 градуса. При следващите паления забелязах включване на подгряването при положение на стрелката на средата или близо до средата съпроводено с чести щтракания на релето, като че ли се чуди дали да ги включи или изключи. 5-6 щтракания през секунда, включване 8-10-20 секунди, пак 2-3 бързи щтраквания и евентуално изключване. Паджерото го имам от 2 години, не е щтракало така до сега. Свещите съм ги вадил, на тях пише 11 v, имам оранжева лампичка за подгрева на таблото, която изгасва за около 3 секунди при студен двигател. Двойният датчик за температурата съм го сменял преди 6 месеца с уж оригинален(80-90 лв). Дайте съвет къде да търся проблема, от къде да започна и къде е този блок за управление на подгряването(П2, 95г, 2,5 тди, ляв волан).
              Последно редактирано от Паджеровод; 08-06-10, 19:45.
              Mitsubishi Pajero 2, 2,5 tdi, ss, glx, 95, къса база
              0895445845

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за датчици разположени на главата

                Започни с проверка на връзките на самия датчик, често лош контакт е причината за тези прещраквания. Извади ги и ги почисти и стегни ако е нужно.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за датчици разположени на главата

                  Значи разбрах защо има толкова датчици(в моя случай) - един за водата, втори за подгряването и трети(за тези дето са със автоматици), който не включва овърдрайва докато не достигне определена температура .
                  Проблема ми е кой датчик, кое измерва, защото днес купих този, който е вляво на снимката(аз се надявам да е за водата), че смених главата и искам да се подсигура.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за датчици разположени на главата

                    Ако имаш предвид по-големия, с двата извода - точно той е за температурата на таблото и за време за подгряване на свещите

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за датчици разположени на главата

                      Аха, мерси. Значи не съм разбрал както трябва.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за датчици разположени на главата

                        Последно питане. Днес сложих новия датчик и като ми загрее държи малко над вълничките, а предишния точно на горната вълничка(илюстрацията на таблото ако не сте ме разбрали). Та да се паникьосвам ли или да си свиркам?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за датчици разположени на главата

                          Какво не му харесваш на старият датчик? При мен новият не изкара и половин година- единият извод е хлабав и излиза заедно с буксата. Днес поставих стар и не знам колко години използван и всичко се оправи.
                          Mitsubishi Pajero 2, 2,5 tdi, ss, glx, 95, къса база
                          0895445845

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за датчици разположени на главата

                            Първоначално публикуван от killyou Преглед на мнение
                            Последно питане. Днес сложих новия датчик и като ми загрее държи малко над вълничките, а предишния точно на горната вълничка(илюстрацията на таблото ако не сте ме разбрали). Та да се паникьосвам ли или да си свиркам?
                            Не е професионално да си говорим тук за чертички и вълнички, ще ни се смеят, та затова вземи външен термометър и премери температурата когато е загрял нормално. Сравни го с уреда на таблото и ще знаеш истината.
                            Ако искаш да си сложиш постоянен допълнителен термометър (както питаше по-горе) сега има голям избор. Датчикът няма нужда да е непременно в дупка на главата и в контакт с антифриза. Трябва само да е с добър термичен контакт с алуминия на главата близо до другите датчици.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за датчици разположени на главата

                              Мисълта ми е че новия показва повече и ме е страх, защото 3-ти път се занимавам с тая глава и ми писна на дедовия. Днес сложих главата и като запалих джипа загря за 2 мин на място, а със стария поне повече от 5 минути едвам докарва до средата.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X