Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапана

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
    Fuel pressure regulator - това, което си нацапал със силикон.
    Ако смърди под колектора, погледни за неплътности по рейката и дюзите. Вероятно от крив монтаж. Там и да има теч е почти невъзможно да го видиш, без да разглобиш колектора.
    Е това не исках да чуя, но пък си го мислех като твърде вероятно. Понеже не съм свалял горивната рейка с дюзите до момента- има ли някакви специфични особености при монтаж- демонтажа? Довечера ще чета ръководствата, но с две думи как са закачени и уплътнени дюзите на рейката и на смукателя?
    08седемшест5едно513четири

    Коментар


    • #62
      От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

      "Смръдльото" е открит- FPR- а. Дали има пукнатина по самия корпус, или е въпрос на хлабав маркуч, ще се разбере днес.

      Вчера, докато мачках педала на хилядолетния сокол, се присетих за една много интересна особеност на моята газова система. Ако стоя на място, или се движа много бавно след преминаването на газ чек-а светва почти веднага. Ако съм се изсилил някъде на бензин и после превключа на газ мога да карам няколко минути, докато светне чек- а....Ха, сега де? И това ми е правило впечатление доста пъти, но все съм забравял да го спомена.Дали пък както казва колегата Петър, не се касае за някаква обикновена донастройка, а аз да търся трудния път? Не мога да си обясня защо се получава този ефект- нали при изключване на бензиновите дюзи веднага се получава сигнал, че съпротивлението е различно?

      И още един въпрос- нашите талиги със фазирано (секвенциално) впръскване ли са или работят в група. Изобщо, някой по- запознат би ли ми обяснил по какъв начин работят дюзите при този модел, понеже не ми е ясно- ако работят в група (както си мисля), защо се чува звук като шевна машина- т.е. не би ли трябвало да работят като че ли по- бавно- сега се чува все едно отварят по различно време...
      Последно редактирано от Вальо; 30-06-10, 13:19.
      08седемшест5едно513четири

      Коментар


      • #63
        От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

        Check engine-а светва само като поработи на празен ход колата. Ако ти превключи на газ когато си на скорост и си подал газ няма да светне лампата докато не я оставиш известно време на празен ход.
        Георги Гатев

        Коментар


        • #64
          От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

          При мен не си и помисля да светне.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #65
            От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

            С последователно впръскване са !
            LZ5ZI qth HASKOVO
            Pajero II GLS 3000 V6

            Коментар


            • #66
              От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

              Първоначално публикуван от Георги-trimata Преглед на мнение
              Check engine-а светва само като поработи на празен ход колата. Ако ти превключи на газ когато си на скорост и си подал газ няма да светне лампата докато не я оставиш известно време на празен ход.
              А Е 'ква е логиката да се случва това? Бензиновите инжектори със сигурност млъкват- нали чека светвал, понеже отчита друго съпротивление? Ти съвсем ме обърка сега.
              @ Ivan4o - благодаря за пояснението, колега.
              08седемшест5едно513четири

              Коментар


              • #67
                От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

                Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
                А Е 'ква е логиката да се случва това? Бензиновите инжектори със сигурност млъкват- нали чека светвал, понеже отчита друго съпротивление? Ти съвсем ме обърка сега.
                @ Ivan4o - благодаря за пояснението, колега.
                Става въпрос че ECU-то прави теста за съпротивление на дюзите само когато е в " празен ход " (idle). Демек когато няма много друга работа.
                LZ5ZI qth HASKOVO
                Pajero II GLS 3000 V6

                Коментар


                • #68
                  От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

                  Първоначално публикуван от ivan4o Преглед на мнение
                  Става въпрос че ECU-то прави теста за съпротивление на дюзите само когато е в " празен ход " (idle). Демек когато няма много друга работа.
                  Аха. Сега ми стана ясно. Благодаря.
                  08седемшест5едно513четири

                  Коментар


                  • #69
                    От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

                    Чека ти свети защото вградените емулатори на Фобос имат стандартно съпротивление ( отговарящо на 99% от движещите се коли) при Мицубиши то е различно и затова се отчита тази грешка, тя не е фатална защото не променя нищо в работата на колата, дори така ти показва че си на газ.

                    Релета недей да търсиш на платката защото Фобос работи с транзистори, съответно отварянето на компа ще ти струва скъпо защото така загубваш гаранцията от две години и 100.000км.( това бъди убеден, след тези снимки вече всички знаят за интервенцията), а на колегата дето не му свети чека са сложили едно реленце което да му гаси лампата за чека когато е на газ, това е най-често ползвания и сигурен метод за справяне със проблема.
                    TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                    Коментар


                    • #70
                      От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

                      Първоначално публикуван от TOYO Преглед на мнение
                      Чека ти свети защото вградените емулатори на Фобос имат стандартно съпротивление ( отговарящо на 99% от движещите се коли) при Мицубиши то е различно и затова се отчита тази грешка, тя не е фатална защото не променя нищо в работата на колата, дори така ти показва че си на газ.
                      Не съм ползвател на газови уредби, но с подчертаното не мога да се съглася. Дори и реално да не съществува проблем с работата на двигателя, не е удачно индикаторът да свети през цялото време докато колата се кара на газ. Така, ако в това време възникне друг сериозен проблем, няма как да разберем за него.
                      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                      Коментар


                      • #71
                        От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

                        Първоначално публикуван от TOYO Преглед на мнение
                        Чека ти свети защото вградените емулатори на Фобос имат стандартно съпротивление ( отговарящо на 99% от движещите се коли) при Мицубиши то е различно и затова се отчита тази грешка, тя не е фатална защото не променя нищо в работата на колата, дори така ти показва че си на газ.

                        Релета недей да търсиш на платката защото Фобос работи с транзистори, съответно отварянето на компа ще ти струва скъпо защото така загубваш гаранцията от две години и 100.000км.( това бъди убеден, след тези снимки вече всички знаят за интервенцията), а на колегата дето не му свети чека са сложили едно реленце което да му гаси лампата за чека когато е на газ, това е най-често ползвания и сигурен метод за справяне със проблема.
                        За отпадането на гаранцията съм наясно, но друга интервенция, освен отварянето на кутията не е имало.
                        Как смяташ, че може да се реши проблема със светенето на чек-а, понеже определено не ми допада да карам с постоянно светеща индикация- най- вече поради факта, че ако трябва да светне наистина, аз няма да разбера.
                        08седемшест5едно513четири

                        Коментар


                        • #72
                          От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

                          Май са тези шесте в един ред под транзисторите, виж какво пише на тях и пиши . Нали знаеш че истинския мъж изхвърля гаранционната карта на излизане от магазина .
                          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                          Коментар


                          • #73
                            От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

                            Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                            Май са тези шесте в един ред под транзисторите, виж какво пише на тях и пиши . Нали знаеш че истинския мъж изхвърля гаранционната карта на излизане от магазина .
                            Ееее- ти ми счупи главата. Вече залепих кутията. Дали няма някакъв вариант с някаква странична урутка- емулатор нек'ъв, или той е за друго???
                            08седемшест5едно513четири

                            Коментар


                            • #74
                              От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

                              Аз съм монтирал само емулатор и ламбътъ не си и помисля да свети.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • #75
                                От: Монтаж на Газов инжекцион и flashlube на Mitsubishi Montero, 3000 куб., 12 клапан

                                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                                Аз съм монтирал само емулатор и ламбътъ не си и помисля да свети.
                                Е, що си траеш досега и ми гледаш сеира???
                                От къде си го купил тоя емулатор, к'ви пари и най- вече как и къде се монтира пущината??? Дай и нЕкоя снимка, ако ти се намира.
                                Толкова писания за нещо, дето имало готово решение...Ще те глобявам, еййй
                                08седемшест5едно513четири

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X