Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт - допълване на течността на креномера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Ремонт - допълване на течността на креномера

    Хапсилютно!
    Лично аз го наливах, след като оригинала изтече...

    Дори ми остана още половин шишенце..

    Ама защо практиката се разминава с теорията - не знам.

    Според една от приказките за Мърфи - ако фактите противоречат на нашата теория, то ние трябва да се освободим от тях!

    Коментар


    • #32
      От: Ремонт - допълване на течността на креномера

      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
      Тцъ.

      Заводски отзад има мембрана, която е предвидена да компенсира температурно.
      Обикновено се пука тя, и оттам почва да тече.

      Запушването с нещо плътно води до ново изтичане.

      А за разреждането - емпиричния опит показва, че глицерина не се мие нито със спирт, нито с вода, нито със сапунен разтвор.
      Вени, трябва да се явяваш на поправителен

      При мен вече почти две години не е мръднало.

      И защо използвате глицерин? Още в първия пост съм описал с какво го напълних.
      www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
      0898777327

      Коментар


      • #33
        От: Ремонт - допълване на течността на креномера

        Току що говорих с химици от Софарма. Та те рекоха, че глицерина идеално се разтваря с вода. Абе Вени, да не са ти продали нещо различно?
        п.п.Току що проведох експеримент (в работата имам всичко необходимо за пълненето на креномера). Удеално се смесва. Няма никакво съмнение. Ако успея ще кача снимки и видео.
        п.п.п. Това и това Това. Кофти качество, ама е с телефон. За сефте качвам нещо в Ю туб, та за това се забавих. Ураа вижда се нещо.
        п.п.п.п. Ааа Вени. Цената е 1,10лв. за 50гр. Това от експерименталното.
        Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 20-01-12, 13:22.
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • #34
          От: Ремонт - допълване на течността на креномера

          Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
          Абе Вени, да не са ти продали нещо различно?
          Брех, да му се не види..
          Ама както е казано - каръшка ще да е работата.

          Шишенцето с течността го намерих - на рафта със специалните флуиди седи, но етикета му се е свлякъл и течността е неидентифицируема.

          Като се има предвид, че това ми беше първата среща с глицерина, като едното нищо може да са ми продали нещо друго - де да знам? ( че и на такива цени..)

          Ама отдавна беше, като се видях в чудо с пустото аудио - тогава го бях питал Ясен на ЛС, с какво да мия платката - не помня, какъв беше отговора, но платката със спирт и със сапун, и с топла вода си остана мааазничка...

          Аудиото го бракувах, а креномера си седи празен, и нивгиш повече няма да га напълня.

          не съм се отказал от замяната му с манометър, но още не ми е попаднал подходящ уред.

          Коментар


          • #35
            От: Ремонт - допълване на течността на креномера

            Вени ... да не са ти пробутали рициново масло .....
            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

            Коментар


            • #36
              От: Ремонт - допълване на течността на креномера

              Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
              Вени ... да не са ти пробутали рициново масло .....
              Тъй ще да е. По-горе успях да кача видео.
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • #37
                От: Ремонт - допълване на течността на креномера

                Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                Вени ... да не са ти пробутали рициново масло .....
                Аааа, гадове...

                Няма да ме накарате да го пробвам

                Стояне, между твоя глицерин и моя "глицерин" няма нищо общо.

                Тая аптека я забравям

                Коментар


                • #38
                  От: Ремонт - допълване на течността на креномера

                  Да, ама на шишенцето пише "Глицерол", а не "Глицерин", по спомени от едно време май има разлика. Глицеролът очевидно се разтваря във вода, човекът го е доказал опитно, обаче може глицеринът може да не може, знам ли?
                  Абе течността си е лигроин и сигурно малко количество може да се намери отнякъде.
                  А по принцип аз химикали от аптеката избягвам да купувам, защото са на безумна цена.
                  Тук имаме магазин за химикали, лошото е, че под 1 литър(или килограм в случая с глицерина) не продават. Изключение правят само много скъпите химии, например уротропинът. Но е гарантирано, че каквото пише на шишето, това има вътре, даже ако си поискаш и сертификат ти дават хората. Обаче лигроин не продават, вече питах.
                  Това за манометъра много ме кефи и понеже така и не разбрах за какво е висотомерът, ще си търся такъв манометър, само трябва да знам
                  до колко атмосфери трябва да е. Но това ще е по-нататък.

                  Вени, в Пловдив имате магазин на "Химтекс", аз не знам защо ходиш в аптека.
                  Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                  имат право да гласуват на избори.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Ремонт - допълване на течността на креномера

                    Глицерол и Глицерин е едно и също! Толуен и Толуол - също. Има и още доста такива.

                    ПП: Манометърът - до 1.5 бара е идеалния вариант. Работното налягане на повечето турбодизели обикновено е около 0.7-1.1 бара.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Ремонт - допълване на течността на креномера

                      Глицерина се разтваря идеално във вода и спирт .... та дори е сладък на вкус.
                      Като такъв се добавя, като "омекотител" на доста производни на спирта за домашна употреба ...
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • #41
                        От: Ремонт - допълване на течността на креномера

                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...E3%F0%EE%E8%ED

                        Коментар


                        • #42
                          От: Ремонт - допълване на течността на креномера

                          Е, те точно тоя линк четох. Как така руснаците го ползват за гориво, а ние не можем по 100 грама да си купим.
                          Да няма някакво търговско име това нещо?
                          Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                          имат право да гласуват на избори.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Ремонт - допълване на течността на креномера

                            Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                            Глицерина се разтваря идеално във вода и спирт .... та дори е сладък на вкус.
                            Като такъв се добавя, като "омекотител" на доста производни на спирта за домашна употреба ...
                            АпЦилютно верно. Имаме един Алхимик дето прави на комшиите водка така.
                            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X