Обява

Свий
Няма добавени обяви.

П2 амортисьори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • П2 амортисьори

    Желая да попитам как точно става реглажа (принципи какъв е ?) твърдостта на амортесьорите или линк към тема че не открих с търсачката

  • #2
    До: П2 амортисьори

    63 прегледа и никаква насока - сигурно въпроса е лайшки но ще се науча някой ден!

    Коментар


    • #3
      До: П2 амортисьори

      Ами принципът най-общо - ти избираш меко, средно, твърдо, а моторче върху всеки амортисьор настройва твърдостта му.

      Коментар


      • #4
        До: П2 амортисьори

        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
        Ами принципът най-общо - ти избираш меко, средно, твърдо, а моторче върху всеки амортисьор настройва твърдостта му.
        ...ако е живо моторчето и ако амортисьорите не са подменени, и са здрави.
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • #5
          До: П2 амортисьори

          За да не отварям нова тема ще питам тук. Внася ли някой оригинални такива амортисьори и ако внася каква им е цената. Предполагам са на Каяба. Изключвам Балканстар по обясними причини.
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #6
            До: П2 амортисьори

            Първоначално публикуван от Sariones Преглед на мнение
            За да не отварям нова тема ще питам тук. Внася ли някой оригинални такива амортисьори и ако внася каква им е цената. Предполагам са на Каяба. Изключвам Балканстар по обясними причини.
            Аз проверих превантивно като търсих други части. Единствено в Балканстар ми предложиха такива на цена от 543 лв./бр.
            Георги Гатев

            Коментар


            • #7
              До: П2 амортисьори

              Първоначално публикуван от Георги-trimata Преглед на мнение
              Аз проверих превантивно като търсих други части. Единствено в Балканстар ми предложиха такива на цена от 543 лв./бр.
              А ето и обяснимите причини
              GSM: 0898 554713
              Уебсайт: BULEXTREME.com

              Коментар


              • #8
                До: П2 амортисьори

                На мен само предните ми са такива, но вече са толкова зле, че позицията на бутона почти не им оказва влияние. Задните са ми някаква маслена Каяба, но и те издишат напоследък. Май е време за ъпгрейд
                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                Коментар


                • #9
                  До: П2 амортисьори

                  А някои да има номер на тез амортисьори по Митсубиши за да мога да запитам тук ,там.
                  Съвсем грубо но като познавам БС -там е цена х 2 отколкото горе-долу струва нещо .

                  Коментар


                  • #10
                    До: П2 амортисьори

                    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                    Ами принципът най-общо - ти избираш меко, средно, твърдо, а моторче върху всеки амортисьор настройва твърдостта му.
                    Ако правилно съм разбрал - електромотор - управлява твърдостта.
                    Благодаря за всички мнения!

                    Коментар


                    • #11
                      До: П2 амортисьори

                      Моите си работят ...засега

                      Коментар


                      • #12
                        До: П2 амортисьори

                        Първоначално публикуван от teopajero Преглед на мнение
                        Моите си работят ...засега
                        Винаги ли ги усещаш или само при висока скорост.Дано ти работят още дълго време , че виж цената в БС

                        Коментар


                        • #13
                          До: П2 амортисьори

                          Първоначално публикуван от laary Преглед на мнение
                          Ако правилно съм разбрал - електромотор - управлява твърдостта.
                          Благодаря за всички мнения!
                          електродвигател завърта стеблото на амортизатора, така че със завъртането се променят отворите, през които минава флуида вътре.
                          оттам се променя и характеристиката на амортизатора - в три позиции

                          Ако имаш представа как работи един амортизатор, и откъде се процеждат течностите вътре, то с това завъртане на щока тези дупки, дето цедят флуида, се променят...

                          И така се променя всичко...

                          Успех!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: П2 амортисьори

                            Темата е много стара, но...звучи най-ориентиращо от другите такива! А моят проблем е актуален!Скъса ми се заден десен амортисьор( MB 663398-KYB). "Камионът" е Pajero 2,5-дълга база!Дали на някой не му се намира читав такъв амортисьор( мисля , че е регулиращ се), или...пък два обикновени?Или пък съвет от съфорумник за алтернативно решение?! Благодаря!

                            Коментар


                            • #15
                              От: П2 амортисьори

                              Понеже и аз късах стебло (някъде между Елхово и Звездец ) си монтирах втора употреба. За сега нямам проблеми. Имай предвид, че този вид амортисьори (регулируеми) е по-издържлив и по-дуракоустойчив от другите. Та вземи си потърси втора ръка, че цената на два нови е половината цена на возилата ни.
                              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X