Обява

Свий
Няма добавени обяви.

П2 LWB - сгъване на задните седалки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • П2 LWB - сгъване на задните седалки

    Въпроса ми е не точно как се сгъва втория ред седалки , а по-скоро къде да търся проблема.

    Значи, издърпвам си копчето, което е на облегалката, сгъвам облегалката до хоризонтално ниво върху седалката, вдигам лостчето, което се намира в основата на седалката, и в общия случай резултата е нулев.

    Интересно е, че понякога успявам да я сгъна все пак седалката - това се отнася и за лявата, и за дясната седалка.

    При един от опитите констатирах, че седалките имат и възможност за надлъжно регулиране - напред-назад - като предните. Лошото е, че това се получи инцидентно и не разбрах как стана, а при повторните опити не постигнах резултат.

    Та, как се прави и това?

    Освен това, като попрочетох тук-там, се оказа, че всичките седалки - от първия, втория и третия ред, могат да се разпънат така, че да се получи относително равна повърхност, удобна за спане. Да, ама не разбрах как става това - подлакътниците на втория ред седалки категорично пречат за това.

    Както и да е, спането в джипа не ми е основен приоритет, но сгъването на втория ред седалки е важно - очертава се да превозвам хора и на третия ред, а те няма откъде да се качат..

    Останах с впечатление, че основен проблем за такова несгъване е замърсяване, но отдолу всичко е блестящо чисто и добре смазано.

    Не изключвам и възможността да не правя нещо правилно, но имам съмнения, че лостчето в основата на седалката, и жилото, което движи то, нещо не са както трябва, но нещата там са направени така, че само с гледане не става, а разглобяването ми се струва доста трудно.

    Приемам с благодарност всякакви съвети.

  • #2
    До: П2 LWB - сгъване на задните седалки

    Ше следя темата ти с интерес- сестра ми кара децата отзаде дори не е успял да дръпне задната седалка напред.
    Надявам се да може наи накрая да се ехстрахира едно обяснение дето и юзер жена да може да разбере а на мен леко ми се стъжва щото ще трябва да обяснявам по тел. как става това упражнеие.

    Коментар


    • #3
      До: П2 LWB - сгъване на задните седалки

      Ххм, аз инструкция имам, ама...

      Явно имам и проблем....

      ето я инструкцията -
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от Veni1; 02-02-10, 13:45.

      Коментар


      • #4
        До: П2 LWB - сгъване на задните седалки

        Седалките ми са същите като в прикачения файл. Двете ключалки се командват с едно жило. Аз първо свивам облегалката до седалката и после доиздървам кръглата дръжка. Дърпам я хубаво за да откачи механизма под седалката. Понякога се показва даже жилото. И после дигаш седалките. Когато ги затваряш освобождаваш лоста долу, под седалката и затваряш. Понякога се налага да наместиш кръглата дръжка за да влезе в отвора, че не заключва иначе.
        Седалките се местят напред назад с лоста който регулира положението на облегалката. Отсрани на седалката е. Вместо нагоре(както е за облегалката), го буташ надолу и местиш.
        Легло все още не съм правил...
        Последно редактирано от skitnik; 02-02-10, 19:41.
        I get High by going Down

        Коментар


        • #5
          До: П2 LWB - сгъване на задните седалки

          На моето отзад на самата седалка (цяла) има две "уши" (като клуп) като от колани но по-тънки и тесни. Та като свалиш облегалката напред тогава дърпаш двете "ушета" заедно и вдигаш нагоре. Налагало ми се е и преди да дръпна "ушетата" да натисна задния край на седалката зада може куките които я държад по-лесно да се откачат.
          Това лостче от страни на седалката като го вдигна нагоре облегалката се накланя напред и цялата седалка се плъзга напред без да се сгъва.

          Като гледам вие сте с разделена на две седалка и може би не става по този начин но който е с цяла седалка вече ще знае как става.
          Don't hunt IF you can't kill
          първо 0883 после 333 накрая 448

          LZ1BGD

          Коментар


          • #6
            До: П2 LWB - сгъване на задните седалки

            И при мен нещата стават, като при колегата от предишния пост, ама ми се ще да може да става равна повърхност, като при 4Runner (примерно).
            .....ама не ставаааа.
            п.с. Това заради риболова де.
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • #7
              До: П2 LWB - сгъване на задните седалки

              Ето така трябва да изглежда леглото.
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #8
                До: П2 LWB - сгъване на задните седалки

                Здравейте,колеги!
                Днес ми се наложи да сгъна задната седалка (при мене е цяла)и проблем. Облегалката пада но неще да се плъзне напред отключва само от едната страна
                Audi a4 2,5 tdi
                Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.Руски форум: питаш нещо и теб те питат.Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп
                Не всичко, което има две бузи е лице!

                Коментар


                • #9
                  До: П2 LWB - сгъване на задните седалки

                  Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                  Ето така трябва да изглежда леглото.
                  Правил съм го така, ама убива много. Като преспиш една нощ ще разбереш.
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X