Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Крушки в таблото Паджеро 3

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Крушки в таблото Паджеро 3

    Някои знае ли крушките само оригнални ли са или стават от нещо друго ? или ги продават някаде , защото оригиналните са 10лв на крушка , и удря в кръста имам изгорели 5,6 крушки

  • #2
    До: Крушки в Таблото Паджеро 3

    Първоначално публикуван от ORTIZ Преглед на мнение
    Някои знае ли крушките само оригнални ли са или стават от нещо друго ? или ги продават някаде , защото оригиналните са 10лв на крушка , и удря в кръста имам изгорели 5,6 крушки
    Купи си една оригинална и търси по магазините с нея. Обикновено са по лев-два, а ако питаш мен - наслагай диодни. Напоследък се намират на доста места.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      До: Крушки в Таблото Паджеро 3

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Купи си една оригинална и търси по магазините с нея. Обикновено са по лев-два, а ако питаш мен - наслагай диодни. Напоследък се намират на доста места.
      А още по-добре извади всичките изгорели, виж дали са еднакви и тогава тръгвай да търсиш. По разните магазини за пернишки туних тип "Авто Мания" обикновено има всякакви. Ако беше в София, щях да ти кажа и един по-истински магазин, ама в Бургас не знам .
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • #4
        До: Крушки в Таблото Паджеро 3

        Крушките не са по 10 лв., а по 60 ст.. Има в Ауто+ на Осрам. Свали старата и с нея за най сигурно.
        NISSAN PATROL GR

        OFFROAD CLUB 4x4 VRATZA

        Коментар


        • #5
          До: Крушки в Таблото Паджеро 3

          Мерси колега , 10лв струват в Мерцедес в Бургас , там е фирмения сервиз на Мицубиши и има отсичане на глави

          Коментар


          • #6
            Много стара тема, но не видях отговор, затова отговарям

            Т4,7 са крушките, аз ги смених всичките с лед крушки. от тук http://www.led-bg.com/bg/product/t4-...i-1-x-5050-12v

            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20200815_180649.jpg Прегледи:0 Размер:215.3 КБ ID:6635512Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20200815_214622.jpg Прегледи:0 Размер:198.6 КБ ID:6635510
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #7
              И тия горят, защото са ги надули докрай. Ако караш постоянно на габарити като мен, след година-две ще започнеш да имаш гадно премигващи.

              По тоя повод моята шизофрения мина всякакви граници - правя си ги сам. Купувам супер ефективни (200 лумена на ват, топло бяло) и им пускам толкова малко ток че ще са последното изгоряло нещо в тераното. След часове работа загряването не се усеща, а купешките парят след 5 минути.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                И тия горят, защото са ги надули докрай. Ако караш постоянно на габарити като мен, след година-две ще започнеш да имаш гадно премигващи.

                По тоя повод моята шизофрения мина всякакви граници - правя си ги сам. Купувам супер ефективни (200 лумена на ват, топло бяло) и им пускам толкова малко ток че ще са последното изгоряло нещо в тераното. След часове работа загряването не се усеща, а купешките парят след 5 минути.
                Тествах ги в лабораторнни условия, тези. на 14V консумиарт 13.4mА и се сгряха до 38 градуса. Приемам това за разумно. Надявам се да изкарат повече от 2 Години.

                Относно само правенето, нямам нерви да поя 5050 диод и ресистори 0402 или 0603 , въпреки че специлаността ми е микро електроника това ми идва твърде МИКРО
                Последно редактирано от chmp; 16-08-20, 15:52.

                Коментар


                • #9
                  Никакви SMD-та. Само обикновени резистори 0.125W:
                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20171225_000143.jpg Прегледи:0 Размер:90.0 КБ ID:6635643

                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20171225_000427.jpg Прегледи:0 Размер:104.7 КБ ID:6635644

                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20171225_000447.jpg Прегледи:0 Размер:95.7 КБ ID:6635645

                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20171226_203046.jpg Прегледи:0 Размер:115.0 КБ ID:6635646

                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20171226_203059.jpg Прегледи:0 Размер:107.3 КБ ID:6635647

                  Това на последните 2 снимки е точно като твоите. Трябваше диода да е наобратно, защото за LCD дисплея са 3 броя и обърнати нагоре осветятваха крайно неравномерно. Дригите - според какво ми е трябвало за случая. На осветлението на таблото ми е като единичния на третата снимка (двустранен е), пак за да е равномерно.

                  Удобното на топло белите е че може да се ползват универсално и за индикаторни - 20% от индикаторите на тераното са с обикновени крушки, другите са си диоди още от завода. И индикаторните изглеждат "естествено". Със студено бяло всичко синее, а червените индикатори мязат на виолетови.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    Признах те,
                    И идеята ти с 2-та резистора ми много хареса, за да не се мадахерца вътре в корпуса.
                    Сега ще ме амбицираш свалените крушки да почна да ги поя

                    Коментар


                    • #11
                      Слагам им на гърба по един 1206 резистор за подсилване, че някои са много чупливи. Примерно 100к или повече. Особено тия квадратните са много кекави. Може и кондензатор, даже може да е по-здраво.

                      Двата резистори дават и по-голяма площ на охлаждане, а тока им е толкова под нормалния че никога няма да изгорят. При мен осветлението на LCD дисплея е постоянно включено, независимо от фарове и габарити. Кекави крушки там най-напред сдават.

                      Допълнителен бонус е че диодите могат да се позавъртя с цел по-равномерно осветяване.


                      В живия живот е много по-равномерно.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200816_205147_copy_1024x768.jpg
Прегледи:277
Размер:53.2 КБ
ID:6635749
                      Последно редактирано от sparkybg; 16-08-20, 19:57.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X