Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Токът в запалката изчезна.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Токът в запалката изчезна.

    Имам Паджерото от 3 месеца и още се лутам тасам-натам.Днес както си светих с подвижната лампа,включена в запалката и тя загасна.Поставих запалката-не работи.Включих подвижната лампа отзад,където е фенерчето.Там мяма проблем-работи.Проверих бушоните под капака на двигателя,всичките са здрави.Колеги,помагайте. Благодаря предварително.

  • #2
    До: Тока в запалката изчезна.

    1.Бушон
    2.Стопен предпазител в самото гнездо


    друго няма

    ако нещо има запек - звънни о889 3оо 455 Вени

    успех

    и да знаш, че в тоя студ елремонтите водят до много благословии, много счупени нокти, много погряващи флуиди и малко свършена работа

    IMHO !!

    Коментар


    • #3
      До: Тока в запалката изчезна.

      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
      1.Бушон
      2.Стопен предпазител в самото гнездо


      друго няма

      ако нещо има запек - звънни о889 3оо 455 Вени

      успех

      и да знаш, че в тоя студ елремонтите водят до много благословии, много счупени нокти, много погряващи флуиди и малко свършена работа

      IMHO !!
      Благодаря !!! Запомних всичко !!!

      Коментар


      • #4
        До: Тока в запалката изчезна.

        Първо провери бушонът пак, но с мултицет - може само привидно да е добре. Ако не е бушон - разглабяй барчето и търси проблема в запалката. Пак мериш тока при нея преди каквото и да е друго. Ако има - я е дала нагар и е прекъснала жичка, я се е напълнила с боклук и не дава контакт... Я е изгоряло нещо и вместо да се занимаваш я сменяш с нова.

        Коментар


        • #5
          До: Тока в запалката изчезна.

          Първоначално публикуван от G_P_S Преглед на мнение
          Имам Паджерото от 3 месеца и още се лутам тасам-натам.Днес както си светих с подвижната лампа,включена в запалката и тя загасна.Поставих запалката-не работи.Включих подвижната лампа отзад,където е фенерчето.Там мяма проблем-работи.Проверих бушоните под капака на двигателя,всичките са здрави.Колеги,помагайте. Благодаря предварително.
          Не знам дали при Паджеро е така, но стария Аутлендър освен обикновен предпазител, има и термопредпазител някъде около буксата за запалка. Като "изгори" пак няма ток, въпреки че предпазителя е наред.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #6
            До: Тока в запалката изчезна.

            Не съм сигурен за запалката, но бушона за нея не е ли в кутията с бушони в купето - отстрани в краката на шофьора?

            Коментар


            • #7
              До: Тока в запалката изчезна.

              Тока дойде !!! Благодаря на всички дали мнение.

              Коментар


              • #8
                До: Тока в запалката изчезна.

                Е как ? От самосебе си ли дойде, НЕК ли го пуснаха или ЧЕЗ ? Кажи къде беше проблема.
                ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                LZ1YBB

                Коментар


                • #9
                  До: Тока в запалката изчезна.

                  Първоначално публикуван от G_P_S Преглед на мнение
                  Тока дойде !!! Благодаря на всички дали мнение.

                  Къде се оказа дерта?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Тока в запалката изчезна.

                    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                    Къде се оказа дерта?
                    Бушон в кутията под волана .Беше изгорял. Добре,че казахте ,че и там има кутия с бушони а не само под капака.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Тока в запалката изчезна.

                      eми те са си там.
                      [SIGPIC][/SIGPIC]e-mail:[COLOR=blue]rrrois@gmail.com[COLOR=black];tel:[/COLOR]0886886686[/COLOR]

                      Коментар


                      • #12
                        До: Тока в запалката изчезна.

                        дамм, и аз нямам ток в запалката-на включени фарове лампата свети,ама запалка не работи..уж бушоните са здрави,ама ей сега слизам да погледна пак...не че пуша ,ама ме дразни когато нещо не работи
                        куче или вълк?
                        в клетка ,или свободен?
                        въпрос на личен избор.
                        Вихрен Илиев
                        0888249888
                        blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
                        Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

                        Коментар


                        • #13
                          Аз пък имам обратния проблем - след късо, ток продължава да има:
                          Връзвах един кабел и му сложих букса от зарядно за един фенер (само буксата, платката я махнах, но има бушонче в самата букса). Пускам - няма ток, бушончето в буксата изгоряло, намерих някакво смених го и пак включвам. Обаче тъмно и светя с челник. По едно време нещо замириса, когато осветих буксата тя дими. Оказа се късо в кабела, а сменения бушон в буксата след отварянето ѝ се разпадна, но жичката му беше здрава.
                          Та се чудех защо не изгоря бушона за запалките. Сега го намерих кой е, здрав си е и е оригинален 15А, че вече се чудех да не е увиена жица около него. Като го извадя няма ток на запалката, значи през него минава. Но защо не изгоря?

                          Коментар


                          • #14
                            Защото тънкия кабел ти е играл малък товар ,15 Ампера са си 15 ампера ,по принцип сложи 10 А мисля са стандартно.Другия момент е че по бензиностанциите продават ментета предпазители.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X