Обява

Свий
Няма добавени обяви.

PAJERO 2.8/2.5 разлика ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • PAJERO 2.8/2.5 разлика ?

    Здравейте,

    Имам PAJERO 2.5 SWB.

    Прави ми впечатление , че 2.8 SWB изглежда по-вдигнато и по-наперено, и то без да е имало интервенция.

    Разликата за мен самия е толкова явна, че винаги познавам когато видя 2.8 и съответно 2.5 без да съм в близост за да видя други белези.

    Питането ми е, нарочно ли е по-вдигнато 2.8, или си внушавам.

    Моето ми изглежда като ютия в сравнение.

  • #2
    До: PAJERO 2.8/2.5 разлика ?

    Първоначално публикуван от teopajero Преглед на мнение
    Здравейте,

    Имам PAJERO 2.5 SWB.

    Прави ми впечатление , че 2.8 SWB изглежда по-вдигнато и по-наперено, и то без да е имало интервенция.

    Разликата за мен самия е толкова явна, че винаги познавам когато видя 2.8 и съответно 2.5 без да съм в близост за да видя други белези.

    Питането ми е, нарочно ли е по-вдигнато 2.8, или си внушавам.

    Моето ми изглежда като ютия в сравнение.
    3000 бензин е по-добре.Венци Варна Благодаря.
    Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
    АСК Ален Мак

    Коментар


    • #3
      До: PAJERO 2.8/2.5 разлика ?

      Основната разлика е няколко години повече слягане (омекване) на пружини и торсиони.

      Иначе има екземпляри 2.8 с фабричен бодилифт, но по нашите ширини са рядкост.

      3000 бензин е по-добре
      Не мисля.
      Виж, при 3.5 нещата са по различни - там фабричният бодилифт е стандарт, понеже моторът е по-висок.
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • #4
        До: PAJERO 2.8/2.5 разлика ?

        Не е до никакво омекване.....а си има сериозна разлика във височината....ако търсиш по-повдигнати се оглеждаи добре има междина серия на 2.8 дълга база....95-97г. която е усезаемо по висока от 2.8 пак тези години.....за 2.5 дори на коментирам

        Коментар


        • #5
          До: PAJERO 2.8/2.5 разлика ?

          Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
          Основната разлика е няколко години повече слягане (омекване) на пружини и торсиони.

          Иначе има екземпляри 2.8 с фабричен бодилифт, но по нашите ширини са рядкост.



          Не мисля.
          Виж, при 3.5 нещата са по различни - там фабричният бодилифт е стандарт, понеже моторът е по-висок.

          Незнам дали е слягане или омекване, но не ми се вярва всички 2.5 да са омекнали по едно и също време.
          А също така има и от двата вида на еднакви години.

          Коментар


          • #6
            До: PAJERO 2.8/2.5 разлика ?

            Първоначално публикуван от teopajero Преглед на мнение
            Незнам дали е слягане или омекване, но не ми се вярва всички 2.5 да са омекнали по едно и също време.
            А също така има и от двата вида на еднакви години.
            Не знам какво ти се вярва и какво не, но мойто като го взех си седеше на тампоните отзад (с едни пружини от дълго и малко натягане отпред стана по високо от всичките си "стандартни" събратя).

            Шансът повечето 2.8 да са с предпродажбено оправено окачване също е по-голям, понеже това е най-тежкия мотор за модела.

            П.П. И още - повечето 2.5 са стандартно с гуми 235/70/15 , а 2.8 - с 265/70/15 или 31х10.5х15. Ето ти още малко разлика във височина.
            Последно редактирано от stargazer; 10-01-10, 23:55.
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • #7
              До: PAJERO 2.8/2.5 разлика ?

              Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
              Не знам какво ти се вярва и какво не, но мойто като го взех си седеше на тампоните отзад (с едни пружини от дълго и малко натягане отпред стана по високо от всичките си "стандартни" събратя).

              Шансът повечето 2.8 да са с предпродажбено оправено окачване също е по-голям, понеже това е най-тежкия мотор за модела.

              П.П. И още - повечето 2.5 са стандартно с гуми 235/70/15 , а 2.8 - с 265/70/15 или 31х10.5х15. Ето ти още малко разлика във височина.
              Мерси за информацията колега

              Имаш право, въпреки че моето е 2.5 и гумите ми са 265/70/15 пак е като ютия.

              Коментар


              • #8
                До: PAJERO 2.8/2.5 разлика ?

                Тео тео тео,направи като мен смени го с 3.5 бензин и всичко ще си дойде на мястото,този мъртвец 2,5 & 2,8 за нищо нестават.
                [SIGPIC][/SIGPIC]

                3.0 v6 24

                Коментар


                • #9
                  До: PAJERO 2.8/2.5 разлика ?

                  Извинявам се предварително , но има ли разлика между 2,5 и 2,8 в скорости Супер селект и колко масло събира кутията? Защото днес в Мицубиши "Хаджи Димитър" нямат информация за модели извън Европа и ми препоръчаха ATF-27лева/литър?

                  Коментар


                  • #10
                    До: PAJERO 2.8/2.5 разлика ?

                    Трябва да има разлики в кутиите. 2.8 и 3.5 имат различни кутии, раздатки и заден мост от останалата гама двигатели. Тук: http://www.outerlimits4x4.com/ftopic23638.php можеш да намериш повече информация по темата за различните модели и скоростни кутии.

                    Коментар


                    • #11
                      До: PAJERO 2.8/2.5 разлика ?

                      Първоначално публикуван от Kircho-sopot Преглед на мнение
                      Тео тео тео,направи като мен смени го с 3.5 бензин и всичко ще си дойде на мястото,този мъртвец 2,5 & 2,8 за нищо нестават.
                      Кире, да не си влязъл в петролния бизнес???
                      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                      Коментар


                      • #12
                        До: PAJERO 2.8/2.5 разлика ?

                        Не 2,8 ми е малко вече и реших нещо по така,нещо с повече коне под капака,апък и ся няма акцизз...
                        [SIGPIC][/SIGPIC]

                        3.0 v6 24

                        Коментар


                        • #13
                          До: PAJERO 2.8/2.5 разлика ?

                          Първоначално публикуван от Kircho-sopot Преглед на мнение
                          Не 2,8 ми е малко вече и реших нещо по така,нещо с повече коне под капака,апък и ся няма акцизз...
                          малко извън темата,но да попитам отпадна ли окончателно тоя акциз,и има ли някои които да регистрирал кола на 163к.с. след 01.01.2010 г. без да е плащал акциз.
                          0883325028,0897568196

                          Коментар


                          • #14
                            До: PAJERO 2.8/2.5 разлика ?

                            Веднага да кажа, че за коли закупени и внесени в България след 01.01.2010г. акциз не се дължи.
                            Това за сега.........
                            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                            Коментар


                            • #15
                              До: PAJERO 2.8/2.5 разлика ?

                              Първоначално публикуван от Sariones Преглед на мнение
                              Веднага да кажа, че за коли закупени и внесени в България след 01.01.2010г. акциз не се дължи.
                              Това за сега.........
                              Само от ЕО
                              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X