Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за Паджеро 97г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гуми за Паджеро 97г.

    Здравейте колеги, може и да има такава тема, но не мга да я намеря. На Паджерото в момента съм с гуми 245/75/16, а съм решил да слагам General Grabber AT2 235/85/16 разлиакта в диаметъра е 5.7см. и като го гледам си мисля, че няма да има проблем, нов се пак дали няма да му дойдат височки и да закача?

  • #2
    До: Гуми за Паджеро 97г.

    Колега, 235/85/16 се събират без проблем, но много зависи в какво състояние ти е окачването.
    Ще споделя моя опит.
    Бях си взел нови кобри 235/75/15, но много малки ми се виждаха. Купих си нови БФ Гудрич 235/85/16. Натегнати максимално торсиони отпред и допълнителен лист на ресьорите отзад. Джипа се вдигна с 7 см. Добре изглеждаше но понеже се ползва за лов, при всеки по голям скок предните гуми опираха в подкалниците. Имах чувството че ще излязат отгоре. трябваше да предприема нещо ...и ги продадох.
    Сега съм отново с 235/75/15 зимни, и мисля да си взема нещо по агресивно, че зимните не стават за гората.
    Опита ми е от Паджеро 1, но при Паджеро 2 е същото, с разликата че отзад е на пружини.

    Прилагам 1 снимка как изглеждаше с 235/85/16.
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #3
      До: Гуми за Паджеро 97г.

      Първоначално публикуван от pajero1 Преглед на мнение
      Натегнати максимално торсиони отпред и допълнителен лист на ресьорите отзад....
      ... Опита ми е от Паджеро 1, но при Паджеро 2 е същото, с разликата че отзад е на пружини.
      Не е съвсем същото. При мен торсионите не са натегнати до край (ходът надолу е обран до половината) и гумите 265/75/16 (които са със същия диаметър като 235/85/16) никога не са опирали (не удряли) отгоре. В зависимост от офсета на джантите може да трият леко в пластмасовите раздувки и в бронята в най-ниската част на арката при пълен завой. Верният офсет, за да не се случва това е около -10 до - 25; при 0 трият с единия ръб, а при - 38 с другия, но проблема може да се коригира и с нагряване и леко моделиране на пластмасите. Паджеро 1 е с по-малки арки от Паджеро 2.

      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • #4
        До: Гуми за Паджеро 97г.

        Съгласен съм с колегата stargazer че офсета на джантите е от голямо значение.
        Окачването отпред на П2 и П1 е еднакво.
        Неправилно съм се изразил в първия пост за натягането на торсьоните.
        С цел безопасност, торсьоните са ми натегнати до максимално допустимото, а не до максималното ниво.

        п.с. Диаметъра на 265/75/16 и 235/85/16 е с минимална разлика 2 мм. в полза на втория размер.

        Коментар


        • #5
          До: Гуми за Паджеро 97г.

          Първоначално публикуван от pajero1 Преглед на мнение
          п.с. Диаметъра на 265/75/16 и 235/85/16 е с минимална разлика 2 мм. в полза на втория размер.
          Това вече зависи от производителя и конкретния модел гума. Виждал съм драстични разлики в диаметъра (до 5 см) на нови гуми с еднакво обозначение за размер, но от различни производители.
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • #6
            До: Гуми за Паджеро 97г.

            Това е вярно,аз сьм с BFG AT 265\75\16.
            А когато ги наложих до Кобри сьвпаднаха с 265\70\16.
            [img]http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg[/img]

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X