Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помагайте за L 300

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помагайте за L 300

    Здравейте! Аз съм съвсем пресен във форума. Мога и да сбъркам. Извинете ме предварително.
    Та болката ми е такава: Имам L 300 2.5 TD 4х4. Направихме му чисто нов мотор - глава от магазина, валове - пак от там и т.н. и т.н. Миналата зима се държа перфектно. Но бедата е, че има бая ръжда по купето и след половината си, резервоарът капе нафта. Бях решил да го стягам, даже купих и задна (много читава врата, гумите са добри), но съвсем скоро ми стана ясно, че няма да имам това време. Застудя и акумулаторът сдаде. Как да постъпя? Нужно ми е да имам нещо читаво 4х4 и да го карам баш сега. Бусът е 91, не е от правоъгълните, а следващите. Иначе всичко друго му работи и ме е спасявал ( а и не само мен) неведнъж. Моля, помагайте! Забравих да пиша, че поради чудната криза, нямам никакви пари за добавяне...

  • #2
    До: Помагайте за L 300

    Така както разказваш, искаш повече житейски съвет, а не технически. Тъй че почни с данните:

    - откъде си? - много ще е гот да го напишеш и в профила си, за да не питаме всеки път, а да излиза на всяко мнение горе вдясно.
    - работиш ли с буса, или само из града и на село?
    - трябва ли да е лъснат, или е най-важно да върви?

    За резервоара:
    може да се запои, залепи, завари. Из Форума има описани и трите начина със все материали, имаме тука и много корави заварчици (за метал). Може да не е резервоара, а само някой маркуч за смяна и да излезе само 10лв + мамата.

    За акумулатора:
    ако не е свършил алтернаторът (четки?), най-вероятно козата си сака пръч. Измери напрежението - в раздела за електротехника пише как, какво. Ако напрежението е вярно - акумулатор ще се пазарува. Ако пък са четки, ще се разминеш и по-евтино.

    п.с. имам един акумулатор 100Ач дето само тежи на Самарката ми, а тя всъщност и с 45Ач ще работи желязно. Можем да се споразумеем нещо. Защо карам ладичката с такъв - дълга история.

    Коментар


    • #3
      До: Помагайте за L 300

      ...

      Здрасти, Ясене!
      Благодаря за светкавичния отговор!
      Нали казах, че съм нов и все още не мога да открия къде да редактирам профила си. От София съм. Не работя с буса (в смисъла на работа с бус), а си ходя до една къща отвъд света, която купих преди 7-8 години. Там няма път и се налага 4х4.
      За буса: Не съм се изразил явно правилно.
      Исках да питам дали за някой ще е интересна някаква размяна. Не мога да намеря време да го стегна.
      Последно редактирано от Ясен; 15-11-09, 07:40.

      Коментар


      • #4
        До: Помагайте за L 300

        Естествено, като нов, забравих да си напиша мейл: ivostamenov@gmail.com

        Коментар


        • #5
          До: Помагайте за L 300

          Първоначално публикуван от ivostamenov Преглед на мнение
          Естествено, като нов, забравих да си напиша мейл: ivostamenov@gmail.com
          преди всичко, като нов, нямаш право на обяви за продажба. Ще помислим с колегите как да разрешим казуса.

          Коментар


          • #6
            До: Помагайте за L 300

            Първоначално публикуван от ivostamenov Преглед на мнение
            ...Исках да питам дали за някой ще е интересна някаква размяна. Не мога да намеря време да го стегна.
            Ами като го размениш ако е на равно, пак ще получиш някоя бангия, а ако е с доплащане от твоя страна....пак ще даваш пари (а каза че нямаш) т.е. като най-икономически изгодно се очертава, лека полека да си го стягаш, пък ще помагаме където можем на преференциални цени
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #7
              До: Дядо Владо и Ясен

              Благодаря и на двама ви! Трябва да видя как се става "старо куче" във форума, за да имам право да кажа очи в очи "махам го и после ще се оправям някак". Като временно решение, например, ще отворя тема "Момчета, Хондата остана в калта на Конявската планина"

              Коментар


              • #8
                До: Помагайте за L 300

                старо куче във форума се става, като пишеш интересни работи. Или поне да не газиш правилата.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X