Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

    Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
    Дедо ви Владо има "специално изработен стенд". Връзва джипката за стълб и сипва вода под колелата на неасфалтирано място. Включва разните му режими и гледа к'во се върти. Поздрави! п.п. Същото става и в гората на кално място. Кат развърти и предните колела хвърля кал на предно стъкло или в купето, ако е отворен прозореца.
    Явно така ще е, да!

    Коментар


    • #92
      От: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

      Първоначално публикуван от svjokera Преглед на мнение
      Ами най-лесно в полеви тест с още някой който да гледа къде и колко гуми се въртят при различните режими,или на крик/крикове но ако не си го правил е опасно,или го зарови на някои плаж /гледам,че си Бургас/ и тогава със сигурност ще разбереш кое и как върти,но и малко трудно ще го извадиш от пясъка..............
      Така и направих - окантарих го по нагорнището на една голяма тревясала бабуна в полето. Първо въртеше само задна дясна гума, със заключен централен диф въртеше и предна лява, със заключен и заден диф превъртя двете задни и ме избута. Доволен съм!

      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
      Няма регулиране на нивото на амортисьорите, а регулиране на твърдостта им на три степени.
      Това регулиране има ли начин да се провери дали работи?

      Коментар


      • #93
        От: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

        Това регулиране има ли начин да се провери дали работи? [/QUOTE]


        Има разбира се,слагаш копчето на S-софт,и ако си автомат слагаш D дъжиш спирачка и почваш на импулси да пускаш колко да тръгне и пак я натискаш и така няколко пъти,като гпедаш колко се клати предницата!След това слагаш копчето на H-хард и пак така-това за предните амове,когато си на хард трябва да усетиш голяма разлика от това което е на софт......
        За задните амове пак така ама караш назад!
        Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
        Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
        Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
        Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

        Коментар


        • #94
          От: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

          На положение "най-твърдо окачване" автомобилът на път с чести завои стои, като тухла четворка. На положение "най-меко окачване" автомобилът се държи, като клатеща се настрани лодка.
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #95
            От: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

            Здравейте! Преди 2 дни си купих едно Паджеро 2.5 тди със супер селект, но установих, че имам трети лост зад малкият лост на бързи-бавни. Та този лост има само един ход-напред и назад с надпис on/off. Има и някаква блокираща пластина да не може да се включва(предполагам защита по време на движение). Не ми е ясно за какво е, но разсъждавайки логично може да е блокаж на предният деф. Само предполагам, но не съм сигурен. Изгледах много снимки и видеоклипове на Паджерата, но никъде не видях трети лост. Паджерото ми го продадоха като за 1991 година. Някой ако знае за какво и как да си служа с него да сподели.

            Коментар


            • #96
              От: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

              Първоначално публикуван от Real_Man Преглед на мнение
              Здравейте! Пре..... сподели.
              Лост за включване на механичната лебедка.
              I get High by going Down

              Коментар


              • #97
                От: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

                Ако е това:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ab3869a93d1ff69a2583a596de7ec05b.jpg
Прегледи:1
Размер:122.7 КБ
ID:5690070

                е за ком-а на раздатката, който включва механина лебедка. Карданчетата и другите екстри имаш ли закачени?
                The Flat Earth Society has members all around the globe.

                Коментар


                • #98
                  От: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

                  Здравей! Какви карданчета? Лебедка нямам. това ми е първата джипка и не съм много наясно за какво иде реч.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

                    Този лост е за ком на раздатката, за включване на механична лебедка. Движението от раздатката до лебедката се предава от едни карданчета, ето схема:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0_0_66469.gif
Прегледи:1
Размер:7.2 КБ
ID:5690096

                    След като имаш лост, другите части от конфигурацията (кардани, лебедка) дали ги има или няма на твоя джип само ти може да ни кажеш, тъй като това се констатира визуално с оглед отпред на джипа и отдолу.

                    Другия вариант е да са свалени и да е останал само лоста...
                    The Flat Earth Society has members all around the globe.

                    Коментар


                    • От: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

                      Благодаря ти много за схемата! Заврях се под "Паджо", но отдолу кори, ламарини... с една дума нищо не видях. Лебедка обаче не виждам. Лоста влиза с усилие напред, което ме кара да мисля, че може да имам нещо, но не знам какво. Нямам обаче габарити и нищо по таблото не свети и се видях в приключение. Проверих всички бушони и са си наред. Сега ще прегледам форума да видя дали някъде не е описано някакво реле и или друга причина.

                      Коментар


                      • От: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

                        Ком-а би трябвало да включва като късия лост (за бавни, 4х4 и т.н.) е на позиция N. Щом нямаш лебедка, едва ли нещо ще се случи и надали ще има кардани, които да се въртят. Разгледай раздатката, има ли нещо друго освен карданите на колата, което да е закачено на нея.

                        п.п. Ламарините са под двигателя, гледай назад....
                        The Flat Earth Society has members all around the globe.

                        Коментар


                        • От: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

                          Първоначално публикуван от Real_Man Преглед на мнение
                          Здравей! Какви карданчета? Лебедка нямам. това ми е първата джипка и не съм много наясно за какво иде реч.
                          Колега само от любопитство това Паджеро зелено ли е на цвят ,от Дупница ли го взе ?
                          Напред и нагоре
                          Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
                          0886769809-Юлиян
                          kiko00@abv.bg

                          Коментар


                          • От: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

                            Утре ще се завирам пак отдолу да гледам за карданчета. По-важно е сега да открия причината защо нямам габарити отпред и отзад, не ми свети арматурното табло, както и врътките на парното. Нямам и зумер при отворена врата. До сега четох форума ни не видях нищо полезно, освен някаква насока за причина от букса за ремарке, която и аз имам на "Паджо" и е без предпазна капачка.

                            Джипката е нещо като зелена на цвят, но е от Пещера.

                            Коментар


                            • От: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

                              Тук на този линк някъде долу има снимки. Това ли да гледам дали имам? http://www.offroad-bulgaria.com/show...=125097&page=2

                              Коментар


                              • От: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

                                Рийл мен, това трябва да е "истински мъж", нали? Ще се справиш.
                                The Flat Earth Society has members all around the globe.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X