Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блокаж на заден диференциал.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Блокаж на заден диференциал.

    Първоначално публикуван от pH Преглед на мнение
    А пък мен ме навежда и на друга мисъл. Да не би да е начин на комплектовка? Примерно на тези с ръчни скорости да им слагат раздатка easyselect, а на тези с автомат superselect? Просто се зачудих Не че има голяма логика в това, но знае ли човек ...
    Няма такова нещо. Дори 2-те pajero-та, дето съм карал са били ръчка със супер селект. А и повечето други, дето съм виждал - пак със супер селект - и автоматици, и ръчки. С изи селект дори не съм виждал. Вероятно са доста по-редки.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #47
      До: Блокаж на заден диференциал.

      Да се включа и аз към темата.В момента чакам диференциали/преден и заден/ от англия.Те са от 2,5 ,задния мисля да сложа на моето паджеро а предния да продам.Моето паджеро е 2,8 дълга база,автоматик,супер селект без блокаж,а дифа дето чакам е с блокаж,та чудя се дали ще има проблем.По принцип до сега не съм виждал автоматик с блокаж.Но ще пробвам и ще видя резултата.
      0878535960-Боби
      YAMAHA WR 400
      MITSUBISHI PAJERO 3,0 V6
      SUZUKI GRAND VITARA 1,6 16V 04

      Коментар


      • #48
        До: Блокаж на заден диференциал.

        Първоначално публикуван от borkir Преглед на мнение
        Да се включа и аз към темата.В момента чакам диференциали/преден и заден/ от англия.Те са от 2,5 ,задния мисля да сложа на моето паджеро а предния да продам.Моето паджеро е 2,8 дълга база,автоматик,супер селект без блокаж,а дифа дето чакам е с блокаж,та чудя се дали ще има проблем.По принцип до сега не съм виждал автоматик с блокаж.Но ще пробвам и ще видя резултата.
        Проблем ще имаш, защото 2.5 и 2.8 са с различни предавателни числа
        Y61

        Коментар


        • #49
          До: Блокаж на заден диференциал.

          2.5 и 2.8 са със съвсем различни задни диференциали (2.8 е 9.5", 2.5 е 9"). За жалост няма да ти свършат работа. Единствено цял заден мост, но тогава няма да пасне на кардана, отделно предавателните числа на предния и задния мост ще са ти различни... Заден блокаж за 2.8 търси от друго 2.8 или от 3.5 бензин, като запазваш твоите пиньон и корона.

          Коментар


          • #50
            До: Блокаж на заден диференциал.

            Явно няма да стане,благодаря за спестеният труд и мъки.
            0878535960-Боби
            YAMAHA WR 400
            MITSUBISHI PAJERO 3,0 V6
            SUZUKI GRAND VITARA 1,6 16V 04

            Коментар


            • #51
              До: Блокаж на заден диференциал.

              Първоначално публикуван от borkir Преглед на мнение
              Да се включа и аз към темата.В момента чакам диференциали/преден и заден/ от англия.Те са от 2,5 ,задния мисля да сложа на моето паджеро а предния да продам.Моето паджеро е 2,8 дълга база,автоматик,супер селект без блокаж,а дифа дето чакам е с блокаж,та чудя се дали ще има проблем.По принцип до сега не съм виждал автоматик с блокаж.Но ще пробвам и ще видя резултата.
              Има, има.
              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

              Коментар


              • #52
                До: Блокаж на заден диференциал.

                Нов съм в форума а и нов с тоя вид машини!
                Може би ще разширя малко темата но ако пусна нова би трябвало да е с същото заглавие затова си позволих да пиша тук.
                Задомих се с Pajero 2.5TDI 94г супер селект и като новоженец веднаха се впуснах в първата брачна нощ по поляните и балкана.
                Колата се държеше перфектно на невероятни терени докато не се вмъкнах в огромна кал и наклон и точно когато ми потрябва блокаж, ядец, не включва.
                Когато на другия ден залегнах под него маркуча от помпа ли е вакум помпа ли незнам (проследих го по звука докато цъкам копчето) стига до някъде и не продължава скъсан е дотам и незнам къде трябва да иде.
                Та въпрова ми е може ли да ми помогнете с снимка или някакъв четеж на задния диференциал да видя как да го възтановя?
                Другия въпрос има ли начин да се направи подобен блокаж на предните колела?

                Коментар


                • #53
                  До: Блокаж на заден диференциал.

                  Първоначално публикуван от lucky_tv2000 Преглед на мнение
                  Та въпрова ми е може ли да ми помогнете с снимка или някакъв четеж на задния диференциал да видя как да го възтановя?
                  Другия въпрос има ли начин да се направи подобен блокаж на предните колела?
                  https://htftp.offroad-bulgaria.com/p...nij%20most.pdf
                  А тук има за преден блокаж
                  https://forum.offroad-bulgaria.com/s...ad.php?t=11867

                  Коментар


                  • #54
                    До: Блокаж на заден диференциал.

                    Благодаря на Паджеровод за изчерпателния отговор!!!

                    Коментар


                    • #55
                      От: До: Блокаж на заден диференциал.

                      Виждам, че темата е стара, но да не отварям нова.

                      Имам 2.8 тд, на което добавих блокаж на задния мост, тъй като нямаше. С оригинален такъв. Направих го да се включва независимо от режима на раздатката.
                      Сега взех 3.5 което пак няма блокаж.
                      Тъй като 2.8-цата ми става излишна, ми се иска да и сваля блокажа и да го прехвърля на 3.5-цата, като ползвам само полуоските и касетата. Короната и пиньона ще си останат от 3.5. 3.5-цата е с 4.636:1 диф, 2.8-цата е 4.9:1,/ ако направя 3.5 с 4.9 диф ще му дойде още сила и възможност за монтаж на по-големи гуми без да се отрази в динамика, но на тоя етап не ми е нужно/
                      Принципно има съвместимост на доста от частите на 3.5 и 2.8. Но ако някой е сигурен, че касетата и полуоските са еднакви, нека пише, че не ми се разхвърлят общо три моста и накрая да установя че няма да стане.
                      Благодаря
                      Последно редактирано от pe6katavr6; 04-03-19, 07:58.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Блокаж на заден диференциал.

                        Слагал съм на 3.5 с 4.9:1 и всичко си пасва. Предните полувалове си остави от 3.5 , по големи и здрави са.

                        Изпратено от моят EVOLVEO StrongPhone Q6 LTE с помощта на Tapatalk
                        Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                        New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                        Коментар


                        • #57
                          От: Блокаж на заден диференциал.

                          разбрах, благодаря за отговора. А чисто информативно, кутиите 2.8/3.5 автомат, предполагам също са съвместими? Предавателните числа са еднакви, само 4-тата на дизела идва малко по-дълга (имам хубава дизелова кутия), което идва добре, особено ако мина на 4.9 дифове

                          Коментар


                          • #58
                            От: Блокаж на заден диференциал.

                            Първоначално публикуван от pe6katavr6 Преглед на мнение
                            разбрах, благодаря за отговора. А чисто информативно, кутиите 2.8/3.5 автомат, предполагам също са съвместими? Предавателните числа са еднакви, само 4-тата на дизела идва малко по-дълга (имам хубава дизелова кутия), което идва добре, особено ако мина на 4.9 дифове
                            Не ти трябва тази занимавка(камбаната мисля че е друга на дизеловата ). С бавните дифове спокойно си кара с 36-ци .
                            Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                            New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X