Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Втулки за амортисьори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Втулки за амортисьори

    Намерих човек да ми го направи, но не разбирам за кои тампончета от лада говори Паджеровод?
    Може би е подменил тампона в ухото на амортисъора(с червенко където съм отбелязал) с такъв от лада?


    Сори за лаишките ми въпроси, но искам да знам какво да обеснявам на майстора утре като отида при него, щото знаете ги какви са ((:

    Коментар


    • #17
      До: Втулки за амортисьори

      след като сложим планките амортисиора става малко по-дълъг, визиало не си личи, но все пак си сантиметър два разликата във височината. Това проблем ли е, дали не трябва да се мине стенд или няма значение това повдигане?

      досега мерихме, утре ще се преправят едни планки. ползвахме заготовки, ще снимам и ще постна като стане.

      Коментар


      • #18
        До: Втулки за амортисьори

        Няма нужда от реглаж на предният мост след ремонта на втулките.Слагайте и газ....
        088пет722пет99
        http://www.hydropompi.com/

        Коментар


        • #19
          До: Втулки за амортисьори

          Първоначално публикуван от dreado Преглед на мнение
          след като сложим планките амортисиора става малко по-дълъг, визиало не си личи, но все пак си сантиметър два разликата във височината. Това проблем ли е, дали не трябва да се мине стенд или няма значение това повдигане?

          досега мерихме, утре ще се преправят едни планки. ползвахме заготовки, ще снимам и ще постна като стане.
          Охо, и ти си взел правилното решение - да не сменяш амовете заради едно тампонче.
          Монтираш и караш, никакви реглажи не са нужни.

          Коментар


          • #20
            До: Втулки за амортисьори

            значи:
            специално за паджеро 1 89-90та въпросната схема според нас има известни проблеми.

            Въртяхме се и го мислихме, но тъй като ухото на амортисиора лежи във вдлъбнатина на носача ако ползваме въпросната планка за мотаж, нивото му за закрепване се вдига с 2-3 см - което автоматчно скасява хода на амортисиора.

            Също така имаме и известни опасения за гъвкавостта на системата при ход на носача надолу нагоре.

            Решихме проблема като сменихме тампончетата с нови и набихме ново "ключе" което има доста по дебели краища, общо взето го направихме по масивно. И другото което е, че в оригиналния вариант ако по-някаква причина болтовете на носача са разхлабени или се разхлабят при каране се получава луфт и затова се късат - ние направихме ключето не като ключе, а дупчици от двете страни които пасват точно на болтовете към носача и нямат луфт настрани.

            процедурата и за двата амортисиора дойде към 30тина лева, амовете са здрави и е безмислено да се сменят!



            не съм техничар, затова простете семплия изказ (:

            (Извинявам се на Veni1, но в сервиза който ми препоръча(ако иска той да спомене името) не бях посрещнат по начин по който очаквах. Директно и стандартно(за което не ги обвинявам) ме подканиха да купувам нови амове! За мен добрия сервиз е този който ще има желание проблема да се реши по-оптимален и за двете страни вариант. То много ясно, че като при най-малкото слагам нови части колата няма да има проблем - да ама кат припатиш дваж триж от майстори и части, вече ставаш по-критичен.

            Нищо лично де, просто исках да споделя, тва не го прави лош сервиз за определен таргет клиенти. А аз още съм в търсене на човеци при които спокойто да ида и да диагностицираме проблемите и да намерим решенията им.)
            Последно редактирано от dreado; 20-01-10, 19:01.

            Коментар


            • #21
              До: Втулки за амортисьори

              Няма значение как, въпросът е, че сте проявили творчество и проблемът е решен

              Няма основания за опасения - гъвкавостта се определя от тампончето в ухото на амортисьора и при двата монтажа, а ходът - от тампоните на носачите.
              При мен даже са самонагаждащи лагерчета в ухото вместо тампон и работи без проблем.

              Много трудно е да намериш хора, които да ти направят такива работи. С умът и ръцете си останаха да работят само китайците.

              Коментар


              • #22
                До: Втулки за амортисьори

                Съжелявам за късния отговор колеги,но бях възпрепядствен-ето го моето решение!
                Дано и на вас помогне!!!

                Ако не се чете пише-Febi Germany 06844 624!
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #23
                  До: Втулки за амортисьори

                  Първоначално публикуван от dreado Преглед на мнение
                  ...
                  (Извинявам се на Veni1, но в сервиза който ми препоръча(ако иска той да спомене името) не бях посрещнат по начин по който очаквах. Директно и стандартно(за което не ги обвинявам) ме подканиха да купувам нови амове! За мен добрия сервиз е този който ще има желание проблема да се реши по-оптимален и за двете страни вариант. То много ясно, че като при най-малкото слагам нови части колата няма да има проблем - да ама кат припатиш дваж триж от майстори и части, вече ставаш по-критичен.

                  Нищо лично де, просто исках да споделя, тва не го прави лош сервиз за определен таргет клиенти. А аз още съм в търсене на човеци при които спокойто да ида и да диагностицираме проблемите и да намерим решенията им.)
                  Съжалявам за ситуацията, и за отношението там.

                  Може би порази факта, че всичко, което са правили по колата ми, е било изключително според моите указания, и непрекъснатото им висене на главата, съм те подвел така.
                  Ще имам едно наум за тях.

                  Съжалявам още един път...

                  Коментар


                  • #24
                    До: Втулки за амортисьори

                    Първоначално публикуван от MimoLinori Преглед на мнение
                    Съжелявам за късния отговор колеги,но бях възпрепядствен-ето го моето решение!
                    Дано и на вас помогне!!!

                    Ако не се чете пише-Febi Germany 06844 624!
                    Тези от каква кола са
                    Че по номера не можах да ги намеря
                    Y61

                    Коментар


                    • #25
                      До: Втулки за амортисьори

                      От Мерцедес но незнам какъв модел!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Втулки за амортисьори

                        Първоначално публикуван от MimoLinori Преглед на мнение
                        Съжелявам за късния отговор колеги,но бях възпрепядствен-ето го моето решение!
                        Дано и на вас помогне!!!

                        Ако не се чете пише-Febi Germany 06844 624!
                        Ъпвам леко темата, че опрях и аз до износените втулки на амортесьорите. Тампона горе някой пробвал ли го е дали става на Паджеро 1, тъй като колегата MimoLinori го е слагал на Feroza, ако съм разбрал правилно ?

                        Иначе линкът към сайта на Febi за въпросната част е този. Кат. № е само "06844", без последните 3 цифри. У нас я намерих,
                        примерно, тук, на 8.18 лв. с ДДС., обаче идея си нямам дали става на Galloper, респ. на Pajero
                        Последно редактирано от VoyagerX; 26-04-10, 11:01.
                        Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                        Коментар


                        • #27
                          До: Втулки за амортисьори

                          За моя Паджеро 2 - също трябват втулки. Амовете са чук, но имат голям луфт при носача поради факта,че втулките са чао. Идей?

                          Коментар


                          • #28
                            До: Втулки за амортисьори

                            Втулката, дадена от VoyagerX може би ще стане на Паджеро 2 поне по вътрешен диаметър (12мм), но на Паджеро 1 няма да стане директно, а с преправянето от линка, който съм дал по-горе.
                            Не знам дали на Галопера е копиран този детайл 1:1

                            Коментар


                            • #29
                              До: Втулки за амортисьори

                              Тия фтулки станаха голям проблем!
                              Покрай мен бере душа едно магазинче за соц-автомобили. От там се иска малко стотинки, мисъл и сръчност.
                              Няма как за това да се даде съвет.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Втулки за амортисьори

                                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                                Тия фтулки станаха голям проблем!
                                Покрай мен бере душа едно магазинче за соц-автомобили. От там се иска малко стотинки, мисъл и сръчност.
                                Няма как за това да се даде съвет.
                                Абе руснаците масово слагат на Галопер, втулки от Лада. Ама в нашия (Hyundai) подфорум четох, че се късат бързо, та затова търся по-западни алтернативи
                                Иначе ясно, че ако тръгна с амортесьора, все ще намеря нещо. Само дето не ми се ще да оставя колата пред блока, а аз да се юрна с трамвая с гол в ръката.....амортесьор
                                Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X