Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паджеро 3.0 V6 1990г. Съвет за сервиз и подръжка.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Паджеро 3.0 V6 1990г. Съвет за сервиз и подръжка.

    Привет,
    днес се сдобих с едно паджеро първа генерация 3.0 V6 141кс.1990г. Може би малко прибързано, но ми хареса и реших да го купя, внос от Швейцария със сервизни документи, колата е на 186000 хиляди км. Като веригата е сменена преди 20 хиляди км. А съединителят преди 30 хиляди. Има малко ръжда но не е нищо фрапантно. Питането ми е следното: Моля да ми препоръчате проверен сервиз или човек който разбира. Искам да се направи обстоен преглед на автомобила и да се отстранят някой забележки . .


  • #2
    Пропуснал си най важното - откъде си !

    Второ , колата трябва поне малко да се покара за да се ориентираш най общо дали и какво трябва да и се прави.

    За най обикновено обслужване като проверка и смяна на течности и филтри може навсякъде няма нужда от майстори които се занимават предимно с джипки.

    За в Сф. има някой и друг.
    Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

    Коментар


    • ScarfaceV
      ScarfaceV коментира
      Редактиране на коментар
      Аз съм от Кюстендил, но не е проблем да дойда до София, иначе масла филтри и т.н ще ги направя тук, мен по скоро ме интересува общ преглед и да се види какво е за смяна, все пак колата е стояла поне три години без да се кара .
      Иначе ето това е автомобила:
      https://www.cars.bg/offer/64f3a1e8abaadb6403091c33
      Последно редактирано от ScarfaceV; 18-04-24, 07:03.

  • #3
    Каква верига?
    Калин Владов,09РСПБЗН

    Коментар


    • ScarfaceV
      ScarfaceV коментира
      Редактиране на коментар
      аз не съм в час, продавачат ми каза, че колата е с верига и в книжката пише, че са сменени ремъци но той твърди, че е сменена и веригата според книжката .

  • #4
    Може да е верига на раздатката. Обслужете я и покарайте на късо , то ще си покаже ако има нещо което не е наред.
    При обслужването ще се види състоянието на разните гумени маркучи и съединения.

    Външно добре изглежда , странно добре за 35 годишна швейцарска кола....виждал съм по нови и почти разпаднали се от ръжда...

    Като гледам халката на предната броня може пък да е ползвана за снегорин , което обяснява малкото и километри.

    В Кюстендил и Дупница се карат доста джипове , не може да няма грамотни майстори пък и това Паджеро е съвсем елементарно.
    Последно редактирано от nbajani; 18-04-24, 14:51.
    Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

    Коментар


    • #5
      Еех къде ме върна... "Номер на рамата не се чете"... Нормално, зад десен калник рамата е паяжина след толкова години. По външни белези съдя, че не е '90-ти набор, а поне 5 години преди това. Но това е още по интересно - за тези години колата изглежда наистина "уникат" Дано не те разочарова... много.

      Коментар


      • Двигателист
        Двигателист коментира
        Редактиране на коментар
        Интересното е, че пише, че рамата се чете... Как е оцеляла? Пренабивана ли е?

      • ScarfaceV
        ScarfaceV коментира
        Редактиране на коментар
        Не не е пренабивана, просто си е ок .Колата за тези години е доста прилична .

    • #6
      Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
      Може да е верига на раздатката. Обслужете я и покарайте на късо , то ще си покаже ако има нещо което не е наред.
      При обслужването ще се види състоянието на разните гумени маркучи и съединения.

      Външно добре изглежда , странно добре за 35 годишна швейцарска кола....виждал съм по нови и почти разпаднали се от ръжда...

      Като гледам халката на предната броня може пък да е ползвана за снегорин , което обяснява малкото и километри.

      В Кюстендил и Дупница се карат доста джипове , не може да няма грамотни майстори пък и това Паджеро е съвсем елементарно.
      Не, не е ползвана за снегорин колата, защото за снегорин има доста по-сложни хидравлични системи..Коли с такива предни тегличи, се използват в Швейцария за "маневристи". т.е дърпат напред и назад ремаркета в сравнително малък ареал, още повече, че е къса...Много такива съм срещал, и Тойота 70 и други..Най-ценните Паджерота 1-ва генерация, са именно такива, на служба в пожарните там..Само се обслужват, лъскат и стоят...Има /ше/ и от 88-ми набор на 30-ина хиляди км. След демобилизация ги продават..Нямат корозия, стояли са цял живот в гараж...Но посвършиха...А за наличните цените са като за нова китайска сапунерка..
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • #7
        Интересно какво се вижда под шофьорската врата...

        Коментар


        • Паджеровод
          Паджеровод коментира
          Редактиране на коментар
          Значи с тези яки тегличи, въздух и 5 тона ремаркета по талон, обърни внимание на веригата в раздатката. Сигурно са включвани често бавните при маневриране, а това я разтяга.

        • дядо владо
          дядо владо коментира
          Редактиране на коментар
          Сондата може и да е прав, че е била служебна.🙄 на СиДжея на "зетко мили" с такъв алуминиев рифел като на бронята беше обшито цялото купе (и беше гнило под тях)а той е бил пътна помощ и снегорин......Белязанотолице да го подкарва ( както казаха по-горе ) и то ще си излиза каквото има

        • didooo
          didooo коментира
          Редактиране на коментар
          Компресора за въздух ще е някъде в коша . Няма да е изненада да е задвижван от пистовия ремък ,че и да се смазва с масло от двигателя . тва отдолу е бутилка за сгъстен въздух .
          Доста такива Швейцарки съм виждал ,пригодени за дърпане на ремаркета , със сходни инсталации ( имат някъде из кабината и манометър за моментното налягане в бутилката , по тва ги познавам ) . Обикновено са Ленд Крузър 80 (като моята) , или Патрол и са с грандиозни тегличи отзад -като за камион . А дали някога са дърпали нещо , или е някой "сиромашки" трик за спестяване на данък или таксичка ...ми е съмнително . Щото са бая Швейцарските коли с такава инсталация и на някои им личи , че надали са ползвани .

      • #8
        Все пак ще се радвам ако препоръчате сервиз или човек, който да погледне колата, искам да сменя превантивно някой неща по-нея и да ми каже какво е препоръчително и какво е наложително да се смени и направи както и по окачване, блокажи и т.н. Питам понже аз не съм в час и не знам какво да се направи, а от "майстори " съм се напатил.

        Коментар


        • #9
          Дядо Владо точно над теб е и сервиз.

          Коментар


          • #10
            Аз не разбрах купил ли си го вече или още не ?
            Който търси , намира !
            Човекът е човек, когато е на път !

            Коментар


            • ScarfaceV
              ScarfaceV коментира
              Редактиране на коментар
              Колата ми е в гаража, все още не е регистрирана, но следвщата седмица ще я регистрирам като се разбрах с продавача тъй като сме градски да дойде в кат с мен за да съм сигурен,че всичко ще е ок с регистрацията и човекът пое ангажимент за това нещо!
              Ще кача и някоя снимка по-късно.
              Последно редактирано от ScarfaceV; 19-04-24, 17:49.

            • cnc82
              cnc82 коментира
              Редактиране на коментар
              Честито тогава ! 🙂
              Попитах тъй като гледам, че обявата е още активна.

          • #11
            Това е колата, двигателят не беше измит, което ми направи добро впечатление, но има маркучи, връзки, скоби и т.н. Които са за подмяна на пръв поглед .
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от ScarfaceV; 21-04-24, 08:12.

            Коментар


            • #12
              Изглежда много добре.
              Като начало смени всички флуиди (масла, антифриз, спирачна течност, хидравлика) и обслужи запалителната система (свещи, кабели, капачка, палец...).
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • #13
                Какво е това пред акумулатора ?
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • ScarfaceV
                  ScarfaceV коментира
                  Редактиране на коментар
                  Аз не знам какво е.Може би някой компетентен ще каже!
                  Иначе вчера и днес си поиграх, намазах с ръждопреобразувател вюрт там където имаше ръжда.Оказа се че от страната на водача след като разкачих настилката установих,че има една малка дупка която стана по-голяма след като я понатиснах с отверка, но иначе като цяло няма нещо фрапантно, мисля, че за годините си това е съвсем нормално.
                  Последно редактирано от ScarfaceV; 21-04-24, 19:18.

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X