Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на двигател

    Здравейте,знаещи и можещи.Отдавна не съм писал във Форума,макар че редовно си го следя.Попадна ми неизгнило Паджеро 2 с повреден двигател.Двигателя е 2.5.Възможна ли е смяната му с 2.8 и заслужава ли си заигравката?Става ли директна смяна на двигателите или се сменят кутии,раздатки и пр.Ако вече има тема по въпроса,моля ме насочете към нея.Ако пък някой е правил подобна конверсия,ще съм благодарен за някаква информация.Хубав ден на всички.

  • #2
    Без да претендирам за достоверност, но има по-късни 2,5 с дълги скорости и раздатка суперселект, които според мен са си същите като на 2,8. На старите 2,5 са им много къси скоростите и ще е много куцо с 2,8 мотор, не че с 2,5 не е де, но там е слаб мотора.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #3
      Кутията и раздатката на 2.8(по големи са и закрепването е по друг начин) са различни от на 2.5 , отделно и карданите трябва да се преправят.
      Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
      New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

      Коментар


      • #4
        Май нещата отиват към ремонт на стария 4D56.Много ми се искаше да вкарам 4М40,но заигравката май ще е по-голяма от ентусиазма ми.Карал съм Паджеро и с двата мотора и разликата е осезателна.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X