Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Майстор за поправка на кабриолет/ палатка/ маншет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Майстор за поправка на кабриолет/ палатка/ маншет

    Здравейте, колеги!
    Търся майстор , който да ми ушие маншета (палатката) на отварящата се част, на моя "кемпер", Мицубиши Л200.
    Става дума за това:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0513.jpeg
Прегледи:443
Размер:560.5 КБ
ID:6908946

    Както се вижда, плата е поостарял, избелял, от употребата или от слънцето се е прокъсал тук- там. Не тече, понеже съм го подлепил с правилните лепенки, ама ме дразни чисто визуално.

    Та, въпросите ми са:

    -Къде да откарам пикапа, за да ми свършат добре работата?
    -Дали да го направя сам, понеже палатката се държи на по три алуминиеви шини отгоре и отдолу, а свалянето и закачането са елементарни? Гледах, че продават плат за гюруци- вероятно ще успеем да го ушием и сами, но може да има специфични изисквания за машините, конците и начина на зашиване...
    -Плата за гюруци е 180 лева на квадратен метър- всъщност, трябва ли ми такъв плат, или мога да сложа и друго нещо? В момента плата на "палатката" е от доста по- тънка материя, която не се поти, не пропуска вятър, за вода да не говорим...
    08седемшест5едно513четири

  • #2
    Колеги, някой има ли идея как се шие плътен плат тип брезент? Има ли някакви изисквания за конците или шевовете? Давайте идеи, каквито Ви хрумнат!
    08седемшест5едно513четири

    Коментар


    • KingofROAD
      KingofROAD коментира
      Редактиране на коментар
      Вальо, а не може ли да се направи целия покрив да се вдига нагоре с някакъв пантографен механизъм? А не само в задния край, както е сега.
      Гледал съм самоделки по ютубата - целия покрив се вдига хоризонтално поне 1м. нагоре. Обема вътре ще се увеличи поне два пъти...

  • #3
    Първоначално публикуван от Вальо Преглед на мнение
    Колеги, някой има ли идея как се шие плътен плат тип брезент? Има ли някакви изисквания за конците или шевовете? Давайте идеи, каквито Ви хрумнат!
    Звънни в завода за брезенти и фирмите за ремаркета и полуремаркета в Добрич, за няколко минутки може да получиш отговори на повечето си въпроси плюс може би и добри предложения да ти свършат те работата и после по куриер...

    Цените в Добрич са много по-добри от софийските.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #4
      Като начало ти препоръчвам да си избереш и поръчаш плат, конци, ципове и др. консуматии от тук:
      https://www.esvocampingshop.com/en/t...yester-cotton/

      Моите предпочитания биха били за промазан памук/полиестер 420 г/м2 ... не е без пари но все пак е порядък по-евтино от това за което разказваш...
      Technical Rescue Direct - life lies in courage
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

      Коментар


      • #5
        Проблемът е окончателно решен- тук има детайлно описание:

        https://offroad-bulgaria.com/forum/о...и-л200/page6
        08седемшест5едно513четири

        Коментар


        • #6
          Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
          Като начало ти препоръчвам да си избереш и поръчаш плат, конци, ципове и др. консуматии от тук:
          https://www.esvocampingshop.com/en/t...yester-cotton/

          Моите предпочитания биха били за промазан памук/полиестер 420 г/м2 ... не е без пари но все пак е порядък по-евтино от това за което разказваш...
          Тук и аз попаднах в страната на чудесата.

          Сега ще търся кой да ми ушие покривалото на кабриото, но както е тръгнало ще съм или аз или жена ми.

          Коментар


          • Вальо
            Вальо коментира
            Редактиране на коментар
            Ако ти трябва споделяне на опит, кажи да пиша за нашите трудности с шиенето.

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X