Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трудно пали на топъл двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Трудно пали на топъл двигател

    Привет!
    Да започна с автомобила, който е Паджеро спорт 3.0 177 кс. Та проблема е, че когато загрее и се направи опит за палене след около 1-2 часа иска повече въртене. Дори и няколко опита. Ако се стартира примерно след 10-15 минути няма проблеми. При студен двигател сутрин пали от 1/4 както се казва. Закачана е на диагностика и няма никакви отчетени грешки! Сменени са свещи, температурен датчик, регулирани клапани и сменен датчик на Хол. Имам чувството, че когато трудно пали загряла се "дави" понеже замирисва на бензин.
    Доста рових за този проблем, но без резултат. Има, но все за студен старт! В интерес на истината свалих и ЕКУ-то за евентуално протекли кондензатори /на всякъде пише, че са три, но аз видях 2 ! / на външен оглед нямаше нито раздути, нито протекли. Колата е с нов газов инжекцион, но винаги палина бензин.
    Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем или има идея от къде е ще съм благодарен да сподели.

  • #2
    Пробвай като е топъл двигателя да палиш с педала за газ натиснат докрай.

    Ако така палиш по-лесно, ще сменяш инжектори или регулатор на налягане.

    Коментар


    • #3
      И това съм пробвал, но резултата е същия! И инжекторите са проверени за което съм пропуснал да пиша.

      Коментар


      • #4
        А ако я караш само на бензин прави ли го?

        Макар че тя е горе-долу ясна работата/

        Коментар


        • #5
          Не съм карал само на бензин. Утре ще я тествам. Според Вас кое е ясно/къде е проблема?

          Коментар


          • #6
            Газовата уредба пълни смукателния колектор с газ при престой.

            Не трябва да го прави, но има няколко начина да се случва.

            При дълъг престой количеството газ, което е затворено между клапана и инжекторите свършва, а останалият в смукателния колектор газ изветря към атмосферата и затова запалването става лесно.

            Коментар


            • #7
              Има логика в написаното! Явно трябва да се посети и газаджия ако не го прави на бензин.
              Благодаря за отделеното време! Дано се окажете прав.

              Коментар


              • #8
                Това се тества лесно, завий крана на бутилката докрай, за да си сигурен че никаква газ не отива към двигателя, остави я на газ да изгори каквото има в тръбата, и тогава пробвай.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #9
                  Късно видях последниясъвет и пробвах, но без да спра газта от крана. Не, че го знам къде е понеже бутилката е под колата! Но сега като се замисля това го правеше и преди газовото! Т.е. проблема си остана ...
                  Последно редактирано от sabin_72; 17-05-22, 12:30.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X