Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Citroen C-Crosser въпроси?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Citroen C-Crosser въпроси?

    Наскоро се сдобих с такъв автомобил. Тъй като е близнак на Аутлендър пускам темата в този раздел. По колата има разни забележки за отстраняване и съответно изникват въпроси.

    Въпрос 1 - Колата е с заводската мултимедия без rockford fosgate пакета. Как да изкарам извод за флашка и евентуално ако има вариант bluetooth? След 2010г. масово имат и двете заводски, но с купуването и слагането на оригиналните модули е доста сложна и скъпа операция, ако изобщо се намерят. Със сигурност има готови решения, но не намирам нищо конкретно и сигурно което да поръчам и да знам, че ще стане.

    Въпрос 2 - Какви задни пружини да сложа? Слабо място на модела е клякането на задницата. Моя е с нови пружини отпред и явно доста уморени отзад - разликата при мерене до калник е цели 5см. и е грозна картинка. Чета, че има усилени, но трудно се намират и съответно и аз не намирам да се предлагат.

    За сега е това.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

  • #2
    Тия всичките ли са със седем места?! Ако не, то усилени ще са пружините за седемместните.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • Иван Жоров
      Иван Жоров коментира
      Редактиране на коментар
      Почти всички (поне в Европа) до 2010г. за 7-местни, след 2010 има 5-местни, но пак са по-редки от 7-местните. Моя съответно е 7-местен и като сложихме и газовата бутилка отзад съвсем клекна.

  • #3
    Тия дни се чудих как да сложа някаква музика на синковеца в една Алмера, че обикновен плеър не става. Случайно попаднах на тая джаджа и утре е при мен, ще дам отзиви при интерес. Коментарите в нета са положителни..
    https://www.citytel.bg/xiaomi-roidmi...arger-3s-black
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • Иван Жоров
      Иван Жоров коментира
      Редактиране на коментар
      С FM трансмитери не ми се занимава, качеството се влошава.

    • cnc82
      cnc82 коментира
      Редактиране на коментар
      Абсолютно съм съгласен ! Обаче днес ми пристигна въпросното устройство и.... изненадааа, нищо общо като качество спрямо трансмитерите, които съм ползвал (по-точно не съм заради лошото качество).
      Ако не знаеш, че е от трансмитер, няма начин да разбереш, много добър звук, много съм доволен и много изненадан от това.

    • didooo
      didooo коментира
      Редактиране на коментар
      Потвърждавам , от днес съм с туй чудо и ме кефи .
      Благодаря cnc82!

  • #4
    1- за флашка не мисля че има вариант, но имаш AUX вход. Провери отзад на централната конзола. Ако там няма вход, пробвай да я разглобиш и най вероятно каблеът е вътре. При мен въпреки че имаше кабел не работеше, та се наложи да си закача един аукс кабел, ето схема https://mitsubishiforum.com/forum/mi...de-32744/page3 . AUX входа се избира като задържиш CD бутона за няколко секунди
    2. Аз сложих тези https://www.avtochastionline24.bg/lesjofors/7448859 и стойката е ок.
    Nissan Terrano II 2.7TDI

    Коментар


    • Иван Жоров
      Иван Жоров коментира
      Редактиране на коментар
      Тази тема съм я гледал, ще я прегледам пак. За пружините явно ще търся същата марка усилени, стига да не са на неприлична цена.

  • #5
    Има специално усилени за модела пружини с марка lesjofors.може и със смяна на оригиналните 5мм тампони с такива на 30 мм-ефекта е същия.
    И както казаха по горе в подлакътника или под него трябва да имаш кабел за AUX.
    Имам Ц Кросър от 2018 г и е съвсем леко приклекнал,което не ме дразни.Автомобила е добър,но подценен заради емблемата отпред,а си е всъщност чист Аутлендър,дори се сглобяват в Япония в завода на Митсубиши.Слабо място ръчната скоростна кутия с френския мотор-има много голям ВМ и я троши.На сина на 4007та вече сменяхме кутия заради загубена трета.
    Попадал съм на "постен"модел без трети ред седалки -на мястото им има тава за принадлежности.
    Последно редактирано от Даниел Цветков; 06-01-22, 08:55.

    Коментар


    • Иван Жоров
      Иван Жоров коментира
      Редактиране на коментар
      https://www.avtochastionline24.bg/lesjofors/7448860
      Тези би трябвало да са усилените. При мен разликата сега при нови предни е много голяма (5см.) и само с подложки няма да стане.
      Моя е бензинов с ръчна кутия, което си е рядкост.
      Последно редактирано от Иван Жоров; 06-01-22, 17:21.

  • #6
    От половин час търся един модул който бях намерил и не мога да го намеря. По спомен външен модул с bluetооth и USB порт, в каталога присъства въпросната мултимедия. Писах на представителя им в България дали могат да предложат нещо, но нямам отговор. Явно ще трябва да намеря пак въпросния модул и да им дам линк за да уточним ще стане ли или не. За AUX в подлакътника ще проверя събота или неделя.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • #7
      Yatour или xCarlink няма ли да свършат работа?
      "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
      Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

      Коментар


      • #8
        Yatour използва изводите за ченджър, а в случая няма такъв. xCarlink не съм ги разглеждал подробно, но май е същата работа.

        Има една опция с "модул за вграждане" който минава през AUX или се свързва на подходящ вход. Ползват ги при стари стерео уредби и подобни. От схемите по-горе мисля, че става достатъчно ясно кои пинове на една от буксите могат да се ползват директно. Като ми остане малко повече време ще разгледам нещата по-подробно и мисля, да пробвам такъв вариант.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • Dilyan Zagorchev
          Dilyan Zagorchev коментира
          Редактиране на коментар
          А блутут има ли, щото yatour можеш да вземеш и с допълнителен блутут модул,примерно

        • Иван Жоров
          Иван Жоров коментира
          Редактиране на коментар
          Конкретните модули - не. Yatour както писах по-горе се свързва към изводите за ченджър, а в случая такива няма и съответно няма Yatour за модела. Ако може да се свърже към AUX ще ми звърши работа, но не знам дали е възможно.
          Последно редактирано от Иван Жоров; 09-01-22, 07:10.

      • #9
        За да не пускам нова тема за същия модел автомобил искам да задам няколко въпроса(надявам се автора на темата да няма нищо против). С мой роднина другата седмица ще ходим да гледаме един такъв модел, но 2,2 дизел 2011г. ръчка. Ясно, че не сме вътре му, но все пак на какво да се обърне внимание. Няма много информация за този автомобил особено за мотора........ или аз поне не намирам. Ще съм благодарен на всяко мнение.
        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

        Коментар


        • cecoa1
          cecoa1 коментира
          Редактиране на коментар
          Двигател на Пежо-Ситроен. Заповядай - https://youtu.be/z5mi4J0chOU

      • #10
        Този който ще гледаме е 156к.с. на видеото е 133к.с. Добре се оправям с руския и чух да споменават никъде за модела който се монтира в пежото и ситроена. Имат ли разлики?
        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

        Коментар


        • cecoa1
          cecoa1 коментира
          Редактиране на коментар
          Като желязо е тоя мотора. Дребни разлики може да има, но обикновенно ги споменават. Мотора е добър, най-големия проблем веригата между разпределителните валове. Хубаво е, че при проблем с нея, или скъсан ангренажен ремък, се чупят само повдигачи в главата, и не е нужно да се сваля и да се прави глава и клапани.
          Е, казват и кои дреболии могат да се изолират предварително, за да не създават ядове.
          Монтира се и във Фрийлендър и на модели на Форд... Митсубиши май само в Аутлендър, което е същото като Ситроена от тая тема и Пежо 4007.
          ...
          Проблем може да бъде и филтъра за твърди частици(FAP), но у нас тия системи също все още се премахват...

      • #11
        За пръв път чувам за проблем с веригата на разпр.валове.Мотора си е здрав като всеки дизел на ПСА,пролем -ФАП,запушва се от често каране с ниска скорост в градски условия което си важи за всички такива филтри,ЕТР-зацапване-чисти се или се изолира успешно,не е драма.Общо взето електрониката,като механика е здраво жИлязо.По ходовата част вече четвърта година само едни биалетки и кормилни накрайници.Легналите полЮцаи ги минавам с 40-50км/ч-полегатите де.Зимата на сняг се държи мнооого добре на 4х4 ауто.
        Между другото продавам моя ЦКросър.

        Коментар


        • Dilyan Zagorchev
          Dilyan Zagorchev коментира
          Редактиране на коментар
          Трябва да го преименуват на ФАК филтър, хаха. Още ли му е нужен комп да му кажеш, че си заредил еолис?

      • #12
        Някой може ли да помогне с номер на клапана на сервото? Прави ми номера и предполагам, че пасва от много други модели.
        Клапана който влиза в празната дупка и в другия край му се вкарва маркуча който виси, забравих да снимам самия клапан , нищо не пише на него.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • #13
          Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
          Някой може ли да помогне с номер на клапана на сервото? Прави ми номера и предполагам, че пасва от много други модели.
          Клапана който влиза в празната дупка и в другия край му се вкарва маркуча който виси, забравих да снимам самия клапан , нищо не пише на него.
          PL129947
          Без угризения можеш да ползваш всеки, който пасва на отвора и маркуча за вакуум.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • Иван Жоров
            Иван Жоров коментира
            Редактиране на коментар
            Благодаря!

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X