Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масло 5/30 за Pinin 2.0 SS коя марка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Масло 5/30 за Pinin 2.0 SS коя марка?

    Настъпи време за смяна на масалцето в Pinin-a. Сега съм с 10/30 на Ravanol поради простата причина, че като купих машината октомври месец миналата година не бях на ясно по въпроса със смяната и визкозитета които трябва да е 5/30. Бях командировка в Ловеч и посетих първият голям сервиз за смяна на масло от една от водещите вериги в БГ. (няма да я пиша да не става скрита реклама). Та те са официялни дистрибутори на немската марка Ravanol хората бяха много отзивчиви и отвориха страницата на марката там въведохме параметрите на моя Pinin 2.0 GDI Супер Селект и компютърчето зареди масло 10/30. Така стига въведения. Консултирах се с хора от форума и те ме посъветваха да мина на 5/30 обаче марки дал Господ. Искам да попитам коя е най-качествена, за този специфичен двигател и се ползва от колегите с Пинини? Благодаря предварително.

  • #2
    Тоя двигател си върви и с 10/40 и то по книжката на колата... Аз го карам с Мобил 10/40 , за 10000 не доливам ама си почернява .
    Фиат Купе
    Опел Фронтера В
    Мицубиши Паджеро Пинин

    Коментар


    • #3
      Да по книжка е 10/40 лятото на 2003 г. Сега вече двигателя е стар и има нови изисквания от Мицубиши. Даже имат тяхно си масло 5/30 което е за GDI двигатели незнам дали се продава в БГ, но по руските форуми го хвалят. Още съм в чуденка? Помагайте колеги.

      Коментар


      • cnc82
        cnc82 коментира
        Редактиране на коментар
        Къде ги пише тия нови изисквания от Mitsubishi ?

      • td120
        td120 коментира
        Редактиране на коментар
        Слагайте xw-40 ACEA A3/B4 . Избор огромен - по джоб и сезон.

    • #4
      Нови изисквания на Мицубиши за двигател проектиран преди повече от 20 години? Да не би заводската хлабина да се е намалила с времето?
      Фиат Купе
      Опел Фронтера В
      Мицубиши Паджеро Пинин

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X