Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Слабо парно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Слабо парно

    Здравейте имам проблем с парното на паджеро 2 / 2.5тди. Работата е там че парното духа слабо, като съм на най-крайната точка е все едно съм на втората степен нещо такова. Казвам го след като го сравних с парното на същото паджеро на колега. До колкото разбрах от други теми паджеро 2 нямат филтър на купето, така че моля за помощ къде да търся проблема?

    Благодаря предварително.

  • #2
    Радиатора на парното в купето може да се е запушил, термостата как е? Клапите на това не знам как са, моето от средните духа студено директно отвън, но не затварят добре и пускат по малко студ. Като цяло за мен е калпава вентилацията, лятото и с климатика не съм очарован.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • kameno karp
      kameno karp коментира
      Редактиране на коментар
      Колегата се оплаква от слаб поток, не от ниска температура.

    • Asen Kushlev
      Asen Kushlev коментира
      Редактиране на коментар
      Ми и моето е същото, на последната степен 4-та, е като на нормална кола на 2-ра. Или си е калпаво по принцип, или в един момент идва сходен проблем. Но и на макс вентилацията пак е калпава, сравнена с други коли на по-ниска степен. Моят и при продължителна работа започва да понамирисва на бакелит, това само зимата.

  • #3
    Ако вентилатора работи на всичките степени-значи не е от него.
    Остава или задръстено радиаторче или разместени клапи по кутията които насочват въздуха. Трябва разглобяване и то ще си покаже само.

    П.П. Може и въздуховодите да са разместени, и една част от въздуха да бяга под таблото вместо да се насочва към въздуходувките.
    И при мен на колата го има това, ама като знам какъв хой е свалянето-карам си така.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #4
      На същия боклук, турбината на парното ми се беше напълнила с листа и всякаква гняс.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #5
        Вентилатора си работи на всички степени духа си топло само лявото в средата духа студено. Къде се намират тези клапи и радиаторчето да си поиграя малко утре?

        Коментар


        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Като свалиш ауспуха-отляво.

          Съвет-иди в сервиз. Сериозно.

        • Джоу (x3mrjoe)
          Джоу (x3mrjoe) коментира
          Редактиране на коментар
          И аз имам някакъв лек проблем с клапите, ама нема да барна нищо по таблото докато си бачка.

          Послушай Кольо !
          ... и си приготви пари, че е доста и гадна работа.

      • #6
        Свали вентилатора първо. Намира под жабката. отвиват се три рапидки и виж какво има в турбината. След това провери въздуховода между вентилатора и тялото с питите. Ако не намериш причината там, прегледай питите за задръстване и некоректно работещи клапи. Там вече е неприятна работата и се изисква да знаеш от коя страна се държи отвертката.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Нали затова му викам да иде в сервиз.
          То ако се знае къде е вентилатора и турбината ехееее-лесна работа.

          Турбината не беше ли при двигателя, на едно ръждиво желязо, от нея тръгва ауспуха? Или се бъркам?

        • Джоу (x3mrjoe)
          Джоу (x3mrjoe) коментира
          Редактиране на коментар
          Не, там е ангренажната щанга на резервната гума.

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X