Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Откраднат катализатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Откраднат катализатор

    Здравейте колеги. Днес сутринта като тръгнах за роднините установих, че ми е откраднат катализатора на Пинина. Ку***те са го изрязали снощи или вчера. Разбира се всичко се случва на оживен столичен булевард където съм паркирал пред блока ми. Да питам карах около 150 км. така без него. Бръмчи много като подавам газ. Това можели да направи проблеми на двигателя. Бъдни вечер е, а утре Коледа нито един сервиз не работи. Съфоромник ме посъветва временно да сложа права тръба, а после и заместител на катализатор нещо подобно https://eco-traffic.com/auspuh-14-08...usi-polmostrow . И пак да питам това ще се отрази ли на работата на двигателя GDi и ако да как? Благодаря предварително и весели коледно новогодишни празници. Важното е да сме живи да сме здрави другото е бели кахъри. Наздраве от мен.

  • #2
    И пак да питам това ще се отрази ли на работата на двигателя GDi и ако да как? - Ще върви повече.
    Като временно решение можеш да нахлузиш що годе плътно влизаща тръба и да я фиксираш с две самонарезки.Луфта между двете тръби можеш да уплътниш с кухненско фолио или кенче от бира и тел.В полеви условия толкоз.

    Коментар


    • #3
      Можеш да си караш колкото искаш така. Евентуално може да похарчва повече и да върви по-малко, ако компютъра мрънка (тоест има ламбда сонда след катализатора). Ако нищо не свети и си върви както преди, лично бих му пляснал една права тръба с 2 скоби и толкоз.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        То е ясно, че така ще стане, но бих препоръчал на колегата да не слага тръба, ако има опция за резонатор.

        Защо - ще го разбере ако не ме послуша.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • KingofROAD
          KingofROAD коментира
          Редактиране на коментар
          То е ясно, ще му прегори бързо следващото гърне по тЪрбЪтЪ....

      • #5
        Утре ще предприема съответните препоръки, но най смешното е че и задната врата блокира (това вече го тълкувам библейски) Весела Коледа






        Коментар


        • Джоу (x3mrjoe)
          Джоу (x3mrjoe) коментира
          Редактиране на коментар
          Споко, още малко остана от 2020.

        • Anton-Varna
          Anton-Varna коментира
          Редактиране на коментар
          Нещо свети ли по таблото, чека например ? Ако не свети слагай тръба.....

        • Никола
          Никола коментира
          Редактиране на коментар
          Провери като са отрязали тръбата да не е легнала на някой сноп с кабели като е останала без упора.

      • #6
        Честита Коледа съфоромници. Чека си свети заради проблема с дюзите. Но като сложа заместител на катализатора ще мина проверка. Лостчето на задната врата явно се е разкачило от там каквото го държи. Погледнах да не са срязали кабели всичко освен катализатора си е там, нищо не виси. Скоро ще прикача и снимка. Сега ме цепи главата и не ми се ляга под колата. Хаха направо съм поет.

        Коментар


        • #7
          Ето.
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #8
            Я, също като на моя Пинин . Ето случая. Нямаш никакъв проблем да го караш и така, само да не те глобят за шума. На мене заварката ми струва 50 кинта. Ако искаш да минеш по-евтино, питай Пенчо (#17).
            Къде ти го свиха, да не е на Хиподрума в София?
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #9
              Мда, ама като гледам има ламбда сонда след катализатора. Компютъра не се ли сърди?
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • trapper
                trapper коментира
                Редактиране на коментар
                до сега не се е оплакал, май е свикнал отдавна

              • novatech
                novatech коментира
                Редактиране на коментар
                Или просто лампата на чека липсва...
                На жената на Пинина си светеше за изгорял подгрев на втората ламбда , какво остава за липсващ катализатор...

            • #10
              Катализаторите са издънени още в чужбина. Моят беше едно кухо дребно гърне, което го заварявах да не се разпадне, още когато купих колата.
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #11
                При мен на Нисана е една сонда на предния катализатор. Предния катализатор се беше разпаднал и задръстил с парчетата задния. Махнах задния и бях много изненадан като видях, че няма втора сонда. Чек не е светвал(поне не за сонда). Закачахме я на добра диагностика и там имаше меню за втора сонда което показваше, че не работи. Малък парадокс без ясно решение.
                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                Телефон - в профила!

                Коментар


                • #12
                  Чак утре живот и здраве ще посетя сервиз. Иначе наистина разхода на гориво падна с още 100-200 мл. Проблема със задната врата се оказа механичен не електронен и го оправих с ръчкане. За диагностика на сондите, като се върна в София.

                  Коментар


                  • #13
                    За много години. Вече всичко е цветя и рози. Добрите хора от ауспуси.бг монтираха преди новата година резонатор и сега нямам никакви проблеми. Даже чека спря да свети, ама това може да се дължи на добавката от една друга тема във форума

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X