Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за покупка на Pajero I

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за покупка на Pajero I

    Здравейте колеги,

    Днес ходих на оглед на едно Паджеро 1, 2.6 бензин с газ. По-скоро е Dodge Raider, но реално си е Паджеро. Продавача казва, че е 94 година, а тук намерих информация, че първата генерация е до 91. Може ли след като е Dodge, наистина да е произведено тогава?
    Нормално ли е, при движение над 10-ина км/ч да се чува някакво виене?
    Климатика бил уж само за пълнене, но при включване не се усеща компресора (за сравнение на Маздата ми се чува пускането на компресора и оборотите се мръдват леко)? Може ли да се провери в сервиз, без пълнене? Ако не я купя, защо да му правя услугата да му го заредя...
    Двигателя е карбуратор, газовата обикновена. Какъв разход мога да очаквам на газ из София и извънградско?
    На задната седалка има закопчалки за колани, но никъде отстрани или отзад не ги видях тях самите...Къде трябва да се намират? (Това ми е много важно заради детско столче)
    След оглед от някой запознат, ако няма сериозни проблеми, колко трябва да му е реално цената?

    Ето това е Паджерото:

    http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?...520&f1=details
    Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
    Seat Leon 2007 1.9 TDI

  • #2
    До: Съвет за покупка на Pajero I

    Аз за съжаление мога да ти отговоря само на 1вия въпрос. Джипката не е 94та година. Може и собственика да не те лъже, но той за година на джипката смята годината на първа регистрация, а тя може да си е повисяла по магазините. Можеш да му вземеш VIN-а и да проверим годината.
    GSM: 0898 554713
    Уебсайт: BULEXTREME.com

    Коментар


    • #3
      До: Съвет за покупка на Pajero I

      Аз мога да пробвам да отговоря за климатика
      Ако не се напълни, няма как да се разбере работи или не. Като няма фреон, компресора изобщо не се включва(има някаква зашита).
      Ако има нещо фрапиращо може да се забележи и без да се пълни, но в общия случай е малко вероятно.
      Ако е сигурен, че е само за пълнене - да го зареди той
      LZ1DWW

      Коментар


      • #4
        До: Съвет за покупка на Pajero I

        Благодаря за отговорите.

        Кажете поне това виене нормално ли е да се чува? Вярно, че има повече въртящи елементи и т.н. в сравнение с лек автомобил с предно, ама чак пък толкова силно да се чува...
        Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
        Seat Leon 2007 1.9 TDI

        Коментар


        • #5
          До: Съвет за покупка на Pajero I

          Лично аз не съм сигурен, но не мисля, че каквото и да е виене е нормално. Аз съм с Pajero II и виене няма от никъде, а до колкото съм запознат са май със еднаква ходова част. Паджеровод може да каже повече като се появи. Той е нашата Паджеро енциклопедия
          GSM: 0898 554713
          Уебсайт: BULEXTREME.com

          Коментар


          • #6
            До: Съвет за покупка на Pajero I

            Първоначално публикуван от nick_todorov Преглед на мнение
            Благодаря за отговорите.

            Кажете поне това виене нормално ли е да се чува? Вярно, че има повече въртящи елементи и т.н. в сравнение с лек автомобил с предно, ама чак пък толкова силно да се чува...
            никакво виене не е нормално,може и да е нещо прозаично като лагер на главината например,ама я по-далече да не извиеш и ти!

            Коментар


            • #7
              До: Съвет за покупка на Pajero I

              Паджеро 1 се произважда до 92 година като последните са с пружини отзаде.От 92 почва паджеро 2 серия.Виене не трябва да има .Виж шасито под задните калници от там почва да гние.номера е на рамата отзад на дясна арка виждали се чете ако го няма лошо.

              Коментар


              • #8
                До: Съвет за покупка на Pajero I

                Няма какво много да добавя след Коко.
                Виж как е изглеждало:
                http://bojo.hopto.org/Auto/Japan/Mit...0Raider%20USA/
                http://bojo.hopto.org/Auto/Japan/Mit...0Raider%20USA/
                Виждат се отстрани и задните колани.

                Никакво виене.
                По снимките се вижда, че отпред е с автоматични хъбове. Обаче не е имало как да се скрият под капачките на тези джанти и ме съмнява че са сложени обикновени фланци...
                Но това са подробности и в сферата на предположенията

                Коментар


                • #9
                  До: Съвет за покупка на Pajero I

                  Същото е като тази брошура. И отзад беше с ресьори.
                  Така или иначе, явно не е това моята джипка...виенето, това за хъбовете, климатика не работи, на таблото има датчик за маслото, който също не работеше, като погледнах отдолу, нещо горе-долу в средата се падаше беше страшно омаслено...прекалено много проблеми още преди обстоен преглед...
                  Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                  Seat Leon 2007 1.9 TDI

                  Коментар


                  • #10
                    До: Съвет за покупка на Pajero I

                    Все пак трчбва да знаеш, че купуваш джипка на доста годинки и цената никак не е лоша. Закарай я при някой с повече опит за по обстоен преглед и го питай колко ще ти струва ремонта приблизително след това, а можеш и след това да си провериш за частите и да си направиш извода. Както каза един потребител когато аз отворих пурвата си тема тук за покупката на моя джип "Всичко се прави с изключение на раждата". И за нея има лек, но е голямо ходене по мъките. Прави си сметката.

                    Успех!
                    GSM: 0898 554713
                    Уебсайт: BULEXTREME.com

                    Коментар


                    • #11
                      До: Съвет за покупка на Pajero I

                      От 91 до 93 има големи мешавици с Паджерото. Има версии с пружини отзад и старото купе, има с ресори и новото купе. 2.6 мотора е добър. Аз моя не можах да го утепам. Климатика също ми беше изпуснал. Напълних го и готово. На 300 000км беше с оригиналните амове и нищо не бях сменял. В тия джанти мисля, че няма место за хъбовете. Провери. При движение не се чува нищо. Няма никакво виене. Трябва да върви почти като лека кола.

                      Ама цената нещо не ме кефи.
                      Аз продадох новото купе, 92г. за 4000лв. регистрирано със застраховка, преди 9 месеца.
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • #12
                        До: Съвет за покупка на Pajero I

                        Аз колеги имам единица която купих не отдавна и възстанових напълно за не голиама сума и съм доволен от него.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Съвет за покупка на Pajero I

                          Първоначално публикуван от Volga469 Преглед на мнение
                          Аз колеги имам единица която купих не отдавна и възстанових напълно за не голиама сума и съм доволен от него.
                          Дай да я видим и ние

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X