Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трака отзад

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Трака отзад

    Здравейте,колеги!
    Бях се решил повече да не посещавам форума,защото много от колегите, като знаят повече от мен,сякаш знаят всичко,което мога да опровергая. Никой не знае всичко, а още повече в една област! Както и да е. Малко се отплеснах. Ще започна с това,че НЕ РАЗБИРАМ нито от двигатели,нито от ходова част,нито пък каквото и да било от автомобила,което не означава ,че не мога да си сменя една крушка.
    От известно време "нещо" трака много сериозно отзад. Чува се от задната дясна част. Звукът е,като разбито каре (нещо подобно е) на лек автомобил,а интересното е,че звукът се увеличава при десен завой. Чува се и при минаване от легнал полицай.
    Има и още нещо,което се случва. При влизане в завой (десен) с около 40км се чува,като че ли задната дясна гума опира в ламарина. Просто някъде стърже.
    Доколкото знам,форумът е създаден,за да се избегнат пишман майстори,които,като те видят,че не разбираш и - сменят цялата ходова част,заради един шарнир,да речем. Та ,аз съм от тези,които не разбират и все пак ходих в два различни сервиза,откъдето ми казаха, че няма нищо разбито и ходовата част била много стегната.


    Извън темата: Преди година - две,когато имах проблем със задната скорост - трудно влизаше ,колегата Паджеровод сподели мнение,че било нещо от самата скоростна кутия,или не помня точно,какво беше. Оказа се,че маслото беше загубило свойствата си и,като го смених се оправи.

    Ще помоля за мнение по темата,а който мисли да обижда ,или да се изтъкне,че много разбира- просто е излишно.
    Моля за мнение по въпроса,а не всичко извън темата.
    Бъди себе си,има достатъчно други хора!
    Проблемът не е в бобината,а от магарето в кабината!

  • #2
    Виж си задните накладки.
    За спиране, не за ръчната.

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
      Виж си задните накладки.
      За спиране, не за ръчната.
      Благодаря за съвета!
      Съмнявам се,но ще проверя,въпреки че не виждам логика в пустото тракане/чукане/тропане!
      Бъди себе си,има достатъчно други хора!
      Проблемът не е в бобината,а от магарето в кабината!

      Коментар


      • #4
        А всички трябва да гадаем каква ти е колата или сме длъжни да знаем житието и терзанията ти?

        Не се ли научихте преди да попитате , да зададете началните условия? Марка , модел , година , гориво , автомат или ръчна? Дреболии някакви...
        Фиат Купе
        Опел Фронтера В
        Мицубиши Паджеро Пинин

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
          А всички трябва да гадаем каква ти е колата или сме длъжни да знаем житието и терзанията ти?

          Не се ли научихте преди да попитате , да зададете началните условия? Марка , модел , година , гориво , автомат или ръчна? Дреболии някакви...
          Доколкото знам,всички тези неща ги пише в профила на всеки! А и,не мисля ,че окачването,или ходовата част да го нарека ,имат значение от марката,годината,ГОРИВОТО и другите изредени!
          И все пак - Паджеро,втора генерация,бензин, 5 врати, '95г,ръчни скорости.
          Не разбрах,каква е връзката на горивото с окачването!
          Колега,щом разбираш толкова много,дай предположение вместо да ме съдиш,че не съм споделил годината на производство. Описах какво чувам/усещам .
          Бъди себе си,има достатъчно други хора!
          Проблемът не е в бобината,а от магарето в кабината!

          Коментар


          • novatech
            novatech коментира
            Редактиране на коментар
            Къде точно в твоя профил го пише?

            Провери си ауспуха - тампони на закрепване , топлинен щит. Разклати го и ще останеш изненадан ако дрънчи отвътре задното гърне.

            И ходовата част е много различна при различни марки , модели и години на производство.

        • #6
          [QUOTE=Otherside21;n6587208]

          Доколкото знам,всички тези неща ги пише в профила на всеки!


          Верно ли така мислиш?

          Коментар


          • #7
            [QUOTE=Пенчо;n6587219]
            Първоначално публикуван от Otherside21 Преглед на мнение

            Доколкото знам,всички тези неща ги пише в профила на всеки!


            Верно ли така мислиш?
            Колега,да,така мисля!
            Виждам ,че регистрацията ти тук е била преди 12г. Преди 2г.,когато аз се регистрирах се изискваше всичко да се напише. Така и направих,а това дали е видимо,или е изтритио- просто не е моя грешка!
            А и,както казах - такива коментари не са ми полезни!


            Към колегата - novatech - "чукането/тропането" е,като от разбито каре,както и писах в темата,която открих.
            И пак се връщам .....
            Просто е излишно...
            Много са ми полезни такива коментари
            Просто - супер !
            Бъди себе си,има достатъчно други хора!
            Проблемът не е в бобината,а от магарето в кабината!

            Коментар


            • #8
              Ти поглеждал ли си твоето паджеро отзад и отдолу? Къде видя да има каре отзад което да чука? Разклати ли ауспуха? Хвана ли кардана да видиш луфтовете на каретата? Видя ли луфтовете в спирачния апарат?
              Казано накратко - какво направи за да намериш проблема? А, верно, ти не разбираш от двигатели и окачване, забравих.
              Като не ти трябват точните коментари по темата - троши си главата.
              Фиат Купе
              Опел Фронтера В
              Мицубиши Паджеро Пинин

              Коментар


              • #9
                Колега Otherside21, нищо лично колега, но хем си публикувал тема, в която търсиш помощ, хем се държиш супер нагло с другите колеги, които се опитват да помогнат, кой както може. Не приемай коментара ми като заяждане, просто съвет - не е това начина. Иначе по темата - нямам идея от къде може да идва това тропане, но ти пожелавам успех, жив и здрав.

                Коментар


                • #10
                  Първоначално публикуван от Otherside21 Преглед на мнение
                  ...
                  Доколкото знам,форумът е създаден,за да се избегнат пишман майстори,които,като те видят,че не разбираш и - сменят цялата ходова част,заради един шарнир,да речем. Та ,аз съм от тези,които не разбират и все пак ходих в два различни сервиза,откъдето ми казаха, че няма нищо разбито и ходовата част била много стегната.


                  Извън темата: Преди година - две,когато имах проблем със задната скорост - трудно влизаше ,колегата Паджеровод сподели мнение,че било нещо от самата скоростна кутия,или не помня точно,какво беше. Оказа се,че маслото беше загубило свойствата си и,като го смених се оправи.

                  Ще помоля за мнение по темата,а който мисли да обижда ,или да се изтъкне,че много разбира- просто е излишно.
                  Моля за мнение по въпроса,а не всичко извън темата.
                  Нещо не си доразбрал. За форума имам предвид.

                  А да тръгваш да искаш помощ по начина, по който го правиш, не е много добра идея. Да не кажа, че още с прочитането на темата доста хора, които биха могли да помогнат, ще те отсвирят заради агресивния тон ...


                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X