Обява

Свий
Няма добавени обяви.

L200 проблем с диференциал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • L200 проблем с диференциал

    Привет колеги,
    Имам Л200, 2001г, десен волан. От около 6—7м при спиране усещах че последните 3—4м спира не от спирчките а като затягане на колелата. След това ми се случи след спиране да не мога да тръгна, все едно съм на ръчна. Ходих до моя майстор където си сменям маслото с идеята че е нещо от спирачките, но ми каза че не е спирачки а проблем с диференциала но не е за него. Та въпроса ми е може ли да ме ориентирате какъв проблем е това и с какви финанси ще се разделя, да се подготвя “ психически”

  • #2
    А като ти блокира, как го разблокира?

    Коментар


    • #3
      Оставих я така за около ден и половина (беше на паркинг) и после тръгна без проблем но това със затягането при спиране не е изчезнало пък и оттогава имам не повече от 20км извънградско и избягвам да я ползвам.

      Коментар


      • #4
        Установил ли си, дали това се случва само със задните колела?

        Коментар


        • #5
          За 6/7 месеца затягащ диф ще е станал вече на салата .А и един път блокирал до степен да не може да мръдне и сам да се разблокира от стоене на място!!
          По скоро разпадащи се вътрешно спирачни маркучи.

          Коментар


          • #6
            И аз така си мисля.
            Но все пак е добре да се локализира проблемното място. Може да се окаже и машинката на задния мост, кантара. Т
            рябва да се провери и за греене на спирачките

            Коментар


            • #7
              Аз не разбрах от 6-7 месеца ли го прави това, щото до сега шеше да вие като вълк или си минал само 20 км от началото на затягането?
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #8
                Накупи си маркучи, аз бих сменил и спирачните цилиндърчета. Купуваш и литър читава спирачна течност и претакваш всичко. Всиаките спорачки - пълна ревизия, жилото на ръчната също, на задните спорачки и регулацията се привежда в изправност.

                Чак след това мисли за диф. Според мен не е диф това. За 6-7 месеца щеше да си каже МНОГО осезаемо.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  Периода е около 6-7м обаче не ми е основна кола, едва ли съм минал повече от 250-300км., ходя до едно село на 10км и карането ми е по асфалт или сух равен черен път. Усещането за затягане не е толкова силно но се усеща. Момчето което я гледа каза че или няма масло в диференциала или че е много малко (не помня точно) и е долял. Днес я гледах и видях че по пасажерското предно колело има теч на масло (с десен волан е). Сега се сещам и че когато тръгвам нещо свири докато не сменя на следваща предавка но сякаш го прави от 1-3, на горните мисля не свиреше. Прави го на студен двигател. Това го отдавах на ремъци.
                  Като цяло да споделя че съм лаик на подобни теми и всяка помощ ще ми е от полза.


                  Коментар


                  • #10
                    Ами за момента ти е казано всичко. Това са лесни тестове и сравнително леки ремонти. Раздвижи малко колата, покарай я наблизо с тези проблеми, виж греят ли някои от спирачките.
                    Мисля че ако е диференциал, трябва да има и специфични шумове.

                    Коментар


                    • #11
                      Добре, благодаря за помощта. Ако е диференциал голям проблем ли е? То така или иначе ще я дам на друг майстор който е по на ти с материята, да я кара, гледа ит.н. Може ли да ми препоръчате някой в Добрич или Варна които са ми най-близките областни градове.

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от paco112 Преглед на мнение
                        .и..Варна които са ми най-близките областни градове.
                        Този господин от пост 7 може да помогне!

                        Коментар


                        • #13
                          Благодаря за доверието. Не знам дали не е по добре да отида до колата за да проверя на място. На колко км. от Варна се намира?
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #14
                            В Каварна съм, по всяко време съм на разположение, то с тази карантина нямам избор , 0898616929 Пламен, но ако кажеш ще я докарам до Варна или поне ще се опитам.

                            Коментар


                            • #15
                              Ще го мислим, че и без това гаража е зает още няколко дни. 0898 50 23 80.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X