Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mitsubishi Pajero Sport - луфт на кардан.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Mitsubishi Pajero Sport - луфт на кардан.

    Привет,
    Преди ден преминах ГТП с Мицубиши Паджеро Спорт - 1998, 2.5, дизел. При прегледа отдолу се констатира луфт на кардана към раздатката. Къде в района на гр. София може да препоръчате да прегледам машината. Благодаря предварително.

  • #2
    Питай Соти в Божурище.
    0885 477 440

    Коментар


    • #3
      Почти няма терано без луфт там. Ако беше истински проблем, щеше да го усетиш, че чуеш дори, много преди тоя от прегледа да се сети да гледа там.

      ...това ако кардана е с шлици, влизащи в раздатката. Ако е на фланец, всякакъв луфт е неприемлив - тогава или лагер на раздатката, или каре/та.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        Благодаря за отговорите и контакта в Божурище. Няма никакъв шум от кардана, но профилактично исках да бъде прегледан. Поздрави!

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Почти няма терано без луфт там. Ако беше истински проблем, щеше да го усетиш, че чуеш дори, много преди тоя от прегледа да се сети да гледа там.

          ...това ако кардана е с шлици, влизащи в раздатката. Ако е на фланец, всякакъв луфт е неприемлив - тогава или лагер на раздатката, или каре/та.
          А ако е с шлици и няма висящ лагер, и има луфт?!

          8)

          Коментар


          • #6
            Да, гледал съм 4 броя, и всичките с луфт. И нищо от това. Нито шумове, нито вибрации, ако каретата са в ред.

            Шлиците са на раздатката директно.

            Няма висящ лагер, нито на късото, нито на дългото.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Да, гледал съм 4 броя, и всичките с луфт. И нищо от това. Нито шумове, нито вибрации, ако каретата са в ред.

              Шлиците са на раздатката директно.

              Няма висящ лагер, нито на късото, нито на дългото.
              Да ама не, над 100 нема каране.
              8)

              Коментар


              • #8
                Ъъъ, де ги шлиците? Тераното такъв лагер няма. Женските шлици са в кардана, мъжките на изходящия вал на раздатката. Такъва лагер също няма - самите шлици го играят и лагер. Има само един семеринг, дето се 'лъзга отвън.

                Моите и двете си ги карам със 140, че и 150 безгрижно.




                ...но това няма значение. В трети пост именно това написах - ако има проблем, той при скорост над 100км/ч се усеща и чува. При мен имаше разбито каре като купих второто ми терано. И заварих луфт там (не голям но си е там), купих друг кардан - същото. Бях се засилил и раздатка да купувам, докато не разклатих кардана и на другото ми, което никога не е имало проблем с вибдации откъм кардана - пак луфт, при това същия. И понеже това цялото е в масло постоянно, няма и признаци на износване, нито на едното, нито на другото.

                Та, теглих една майна, смених каретата вибрациите приключиха и просто си карам возилото.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Женските шлици са в кардана, мъжките на изходящия вал на раздатката. Такъва лагер също няма -
                  Точно на Тераното има такъв плъзгащ лагер!
                  На тия дето са на фланец лагера е съчмен или каквото там са решили инжинерите.
                  Май и семеринга на раздатката не ти се е налагало да сменяш? Иначе щеше да я видиш втулката.

                  Коментар


                  • #10
                    https://daily-notes.ru/2017/11/pajer..._cover_repair/
                    8)

                    Коментар


                    • #11
                      8)

                      Коментар


                      • #12
                        Напротив, сменял съм семеринг. И нищо такова не съм видял. Не че съм и гледал твърде. Сега ще погледна какво казва сервизното...
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          Нищо не открих, нито в сервизното, нито по каталозите за части.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            http://terranoirk.ru/forums/viewtopic.php?p=270247
                            8)

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от panhead Преглед на мнение
                              Привет,
                              Преди ден преминах ГТП с Мицубиши Паджеро Спорт - 1998, 2.5, дизел. При прегледа отдолу се констатира луфт на кардана към раздатката. Къде в района на гр. София може да препоръчате да прегледам машината. Благодаря предварително.
                              Къде е този пункт ,от чисто любопитство питам ?А по принцип Патролите страдат от разбити шлици предимно на предните кардани ,но на преглед никога не са ми правили проблем за това .
                              "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                              Кольо.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X