Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко литра остават в резервоара като светне лампата на резервата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колко литра остават в резервоара като светне лампата на резервата?

    MITSUBISHI PJERO 2.5 disel Искам да разбера колко литра муе резерва след като светне лампата Благодаря предваритевно

  • #2
    До: Колко резерва на горивото като светне лампата

    По принцип 10-12 литра,но на японските особено не може да им се вярва,уреда е информативен и за украшение

    Коментар


    • #3
      До: Колко резерва на горивото като светне лампата

      Моят скромен опит показва, че на Всяка кола е различно, при това разликите са Много големи!
      За последните две, при едната е около 90км. след светавнето на лампата, при другата около 50км. Имал съм и още по лоши случай
      Та зареждай по раничко и без това се препоръчва на дизела резервуара да е винаги пълен (по малко конденз се образувал).

      Коментар


      • #4
        До: Колко резерва на горивото като светне лампата

        Аз мисля,че повечето коли ги правят стандартно като светне лампата да минеш около 100км., но с времето на всяка кола разхода се променя, както и нивомера започва да показва грешно

        Коментар


        • #5
          До: Колко резерва на горивото като светне лампата

          50-100 км имаш с резервата, но при дизела не е добра идея да го оставяш да смуче от дъното, пълно е с гадости, които не ти трябват на път из горивната система. При бензиновите е малко по-добре сякаш, но пак не се препоръчва да смуче от дъното, та най-добре да си го караш с гориво, осезаемо над резервата. Пък ако ти загасне и глътне въздух, съвсем не е весело...

          Коментар


          • #6
            До: Колко резерва на горивото като светне лампата

            Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
            ... 50-100 км имаш с резервата ...
            Насов, твоето Паджеро по толкова ли изкарва на резерва?
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              До: Колко резерва на горивото като светне лампата

              Първоначално публикуван от vasss Преглед на мнение
              По принцип 10-12 литра,но на японските особено не може да им се вярва,уреда е информативен и за украшение
              +1
              По книга резервоара ми (Pajero2 - 2,5 ТД, къс) е 75 л. След около 20 -30 км. каране при светеща лампа и пълнене до ръба на гърловината, ама със 10 минутно кандилкане, бълбукане и чакане да спадне пяната на нафтата, събира обикновено 62 до 65 л.

              Коментар


              • #8
                До: Колко резерва на горивото като светне лампата

                Моето диско изкарва толкоз, имам приятел с паджеро, пак толкоз, леката ми кола, пак толкоз, с който съм говорил по темата, все толкоз казва, че му изкарва резервата. Затуй го давам, като лично мнение за нещо като непредставителна извадка по темата, базирана на това, което аз знам и съм чувал... Ако знаете за автомобили, които не могат да добутат до 50 или издрапват над 100, ок, но се съмнявам да са много и да са масови... Нещо като стандарт е с един резервоар да могат да се минат 700-1000 км и резервата да е 50-100. Може и да бъркам, не претендирам за тотална коректност на данните...

                Коментар


                • #9
                  До: Колко резерва на горивото като светне лампата

                  Мерси много за информацията Аз не го оставям даже и да ми светне лампата

                  Коментар


                  • #10
                    До: Колко резерва на горивото като светне лампата

                    имам го повече от година и не съм му виждал лампата да свети ,може и да е прецакана,знам ли))
                    само веднъж ми се случи да карам плътно на долна черта около 30-40 километра,верно с известен страх...и една туба отзад
                    само за информация -сложих после около 20 -22 литра и леко отиде над следващата черта,при мене разлика между деленията е някъде около 17-18 литра,приблизително разбира се
                    уточнеие-дълга база с 92 литра резервоар
                    Последно редактирано от vasss; 27-04-09, 22:54. Причина: допълнение

                    Коментар


                    • #11
                      До: Колко резерва на горивото като светне лампата

                      Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                      50-100 км имаш с резервата, но при дизела не е добра идея да го оставяш да смуче от дъното, пълно е с гадости, които не ти трябват на път из горивната система. При бензиновите е малко по-добре сякаш, но пак не се препоръчва да смуче от дъното, та най-добре да си го караш с гориво, осезаемо над резервата. Пък ако ти загасне и глътне въздух, съвсем не е весело...
                      Как да смуче от дъното? Нали така или иначе смуче от едно и също място. Мръсотиите са си там и като е пълен и като е празен резервоара. Ако имаш предвид, че просто при по-малко гориво, самите боклуци стават по-голям процент от цялото гориво, а като е пълен са по-малък на база общото гориво съм съгласен. Иначе, не че не съм, но нещо не си го обяснявам. Още повече ако има много боклук на дъното/утаен/, а така или иначе смуче някъде около дъното, то пак ще го засмуче и ще отиде във филтъра.
                      http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                      http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                      http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                      Коментар


                      • #12
                        До: Колко резерва на горивото като светне лампата

                        Предполагам, че като % боклуците стават повечко. Не си го обяснявам много и аз. Най-добре ще е сякаш периодично да се чисти резервоара, че съм виждал какво има в навтов такъв и не е никак красиво.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Колко резерва на горивото като светне лампата

                          Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                          Предполагам, че като % боклуците стават повечко. Не си го обяснявам много и аз. Най-добре ще е сякаш периодично да се чисти резервоара, че съм виждал какво има в навтов такъв и не е никак красиво.
                          Това за чистенето на резервоара е вярно,ама май никой не го прави докато не му направи проблем.
                          0887632135-Краси

                          Коментар


                          • #14
                            До: Колко литра остават в резервоара като светне лампата на резервата ?

                            И аз имам същия въпрос преди време,и хем си изчистих резервоара хем мога да дам одачен отговор.
                            При мен е 99г 2.8 глс къса база,като почне да ми светва и изгасва лампата плавно,в смисъл светва и изгасва плавно има 10литра,но като свети постоянно има 5литра.
                            Съвет не е хубаво да се кара повече от 10 20км като светне.
                            [SIGPIC][/SIGPIC]

                            3.0 v6 24

                            Коментар


                            • #15
                              До: Колко литра остават в резервоара като светне лампата на резервата ?

                              иэкарвал сам 54км след като ми светна лампата докато намеря бенэиностанция Pajero 2.5 TDI

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X