Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Допълнителен блокаж за паджеро 94г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Допълнителен блокаж за паджеро 94г.

    Значи въпроса ми може би е глупав,но все пак да питам.Имам паджеро 94г. автомат супер селект кутия,но нямам такова копче R/D Lock Може ли по някакъв начин да се направи.Благодария предварително
    [SIGPIC][/SIGPIC]

    3.0 v6 24

  • #2
    До: Допълнителен блокаж за паджеро 94г.

    Сещаш се, че само по себе си копчето нищо не прави. То върви в комплект с диференциал с блокаж и система за управление.
    Друг е въпросът ако имаш всичко това, а само копчето е махнато по някаква причина. Това е най-лесното, но не ми се вярва да е така...

    Коментар


    • #3
      До: Допълнителен блокаж за паджеро 94г.

      Има модели без блокаж. По принцип са рядкос, но ти си попаднал на такъв екземпляр.
      За да заимаш ти трябва да смениш касетата на диференциала, не съм сигурен, но заедно с кожуха. Хубавото е, че моделите 2.5дизел и 3.0бензин са с еднакви предавателни числа и можеш да си смениш целия диференциал без да го разглобяваш. После ти трябва помпа за налягане и накрая едно копче дето да управлява помпата. Тя си вдига налягане и спира, а като я изключиш го освобождава.

      Коментар


      • #4
        До: Допълнителен блокаж за паджеро 94г.

        Моето Монтеро е с LSD диференциал.Ако паджерото е английско също може да е с LSD.
        Ако не ползваш джипката за някакви яки екстреми въобще не си струва заигравката и парите за преправянето.
        Освен това, според някои шофьори наличието на диференциал с ограничено приплъзване е предимство пред 100%-вия блокаж при стандартна употреба по нормални пътища,понеже работи през цялото време(при приплъзване),при всички режими на раздатката(за разлика от твърдия).Аз не съм вещ по въпроса, та ми е интересно какво мислят по този въпрос колегите с повече опит?
        08седемшест5едно513четири

        Коментар


        • #5
          До: Допълнителен блокаж за паджеро 94г.

          Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
          Моето Монтеро е с LSD диференциал.Ако паджерото е английско също може да е с LSD.
          Ако не ползваш джипката за някакви яки екстреми въобще не си струва заигравката и парите за преправянето.
          Освен това, според някои шофьори наличието на диференциал с ограничено приплъзване е предимство пред 100%-вия блокаж при стандартна употреба по нормални пътища,понеже работи през цялото време(при приплъзване),при всички режими на раздатката(за разлика от твърдия).Аз не съм вещ по въпроса, та ми е интересно какво мислят по този въпрос колегите с повече опит?
          Не че съм кой знай колко вещ ,но по някога се налага да се премине през дадено препятствие без блокаж.Тогава 100%-вия е с предимство ,поради факта че можеш да го включваш или изключваш по желание.Например на страничен (хлъзгав) наклон при пребоксуване на 2-те колела автомобила веднага тръгва по посока на наклона
          0887632135-Краси

          Коментар


          • #6
            До: Допълнителен блокаж за паджеро 94г.

            Ок благодария,аз имам 2 броя паджеро,но едното май е пълна скръб,а за другото става има си блокаж.

            Може да заключите темата.
            [SIGPIC][/SIGPIC]

            3.0 v6 24

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X