Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Добавка за LSD диференциал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Добавка за LSD диференциал

    Предполагам че мойто Паджеро 91г 2.5 тди къса база е със LSD диференциал.Предстои проверка с вдигане на крик и на двете задни гуми.Добавката каква роля има да удължи живота на LSDто или да подобри неговата работа.Четох доста във форума но не намирам отговор на въпроса.Благодаря предварително за отговорите.

  • #2
    До: добавка за LSD диференциал

    А каква е добавката?
    Дай малко повече подробности.
    Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

    Коментар


    • #3
      До: добавка за LSD диференциал

      Ето полезна информация по темата:
      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=45660
      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=53841
      Зима иде

      Коментар


      • #4
        До: добавка за LSD диференциал

        Първоначално публикуван от nikita66 Преглед на мнение
        А каква е добавката?
        Дай малко повече подробности.
        При LSD диференциал се слага точно определено масло което обикновено е 75w140 или 85w140 на което изрично си пише че е за такъв диференциал.В някои масла си има добавка то си пише ама на някои се слага допълнително.Въпроса ми беше таз добавка каква работа върши дали увеличава триенето или увеличава мазането като по този начин удължава живота на LSDто.Във форума доста е написано че неподходящото масло и неупотребата на таз добавка водят до скъпи проблеми.Никои обаче не споделя какви са възможните проблеми.

        Коментар


        • #5
          До: добавка за LSD диференциал

          Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
          Благодаря за информацията .Научих какво е необходимо но не разбрах защо.Идеята ми е че паджерото ми е старичко на 230х та LSDто сигурно е изпрегнало.Та дали някоя добавка няма да му вдъхне малко живот.За разглобяване и дума да не става няма да се заигравам чак толкова.Във форума при тойота прочетох че вдигната на крик задна гума и изключена от скорост трябва да превърта с усилие от 20 до 60кг на метър.При Паджеро трябва да е нещо приблизително.Тия дни ще го направя замерването само дето в сервиза им писна от мене.

          Коментар


          • #6
            До: добавка за LSD диференциал

            Първоначално публикуван от plmen Преглед на мнение
            Благодаря за информацията .Научих какво е необходимо но не разбрах защо.Идеята ми е че паджерото ми е старичко на 230х та LSDто сигурно е изпрегнало.Та дали някоя добавка няма да му вдъхне малко живот.За разглобяване и дума да не става няма да се заигравам чак толкова.Във форума при тойота прочетох че вдигната на крик задна гума и изключена от скорост трябва да превърта с усилие от 20 до 60кг на метър.При Паджеро трябва да е нещо приблизително.Тия дни ще го направя замерването само дето в сервиза им писна от мене.
            Ако е заминала касетка не мисля, че можеш да направиш нещо съществено да я върнеш в младостта. Ако мислиш да правиш нещо такова, по- добре намери читава LSD касетка и я смени. Само внимавай с майсторите, защото много от тях от диференцияли не разбират...
            Зима иде

            Коментар


            • #7
              До: добавка за LSD диференциал

              Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
              Ако е заминала касетка не мисля, че можеш да направиш нещо съществено да я върнеш в младостта. Ако мислиш да правиш нещо такова, по- добре намери читава LSD касетка и я смени. Само внимавай с майсторите, защото много от тях от диференцияли не разбират...
              Ако касетата си е заминала мисля да си я карам така ако нещо не пречи.Само с маслата мисля че се издъних.Като го купих преди да се образовам гордо със замах смених всички масла с някакво немско манол за трансмисии.А колата най вероятно от Австрия си е дошла с масло каквото трябва.Ако LSD си е било наред възможно ли е за 2=3хил да съм го съсипал.

              Коментар


              • #8
                До: добавка за LSD диференциал

                Първоначално публикуван от plmen Преглед на мнение
                Ако касетата си е заминала мисля да си я карам така ако нещо не пречи.Само с маслата мисля че се издъних.Като го купих преди да се образовам гордо със замах смених всички масла с някакво немско манол за трансмисии.А колата най вероятно от Австрия си е дошла с масло каквото трябва.Ако LSD си е било наред възможно ли е за 2=3хил да съм го съсипал.
                Не мога да отговоря на такъв въпрос. То може да е било наред, но на изживяване...
                Направи си тестове дали работи, а ако е заминало - би трябвало да си работи като нормален диф.
                Зима иде

                Коментар


                • #9
                  До: добавка за LSD диференциал

                  Пламене заповядай на някоя разходка с групата от Видин.

                  Коментар


                  • #10
                    До: добавка за LSD диференциал

                    Първоначално публикуван от ceci7312 Преглед на мнение
                    Пламене заповядай на някоя разходка с групата от Видин.
                    С удоволствие, но времето ми е доста ограничено. Как да получа повече инфо за организирането на излетите.

                    Коментар


                    • #11
                      До: добавка за LSD диференциал

                      0897850306 Цеци или вав форума разходки.

                      Коментар


                      • #12
                        От: До: добавка за LSD диференциал

                        Здравейте. Аз съм от едно село до гр.Твърдица и тук не мога да намеря добавка за диференциалното масло. Някой има ли информация за онлайн магазин, че ми писна да ми се смеят по бензиностанциите (такова чудо като добавка за диференциално масло не съществувало). Благодаря Ви предварително.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Добавка за LSD диференциал

                          Виж така: https://www.google.bg/#output=search...w=1600&bih=754
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X