Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса за Паджеро 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Няколко въпроса за Паджеро 2

    От няколко дни правя профилактика на Паджерото.Модел 2 , 2.5 TDI
    Търся съвет по следните проблеми:
    1.Колата беше за около месец в мой приятел.Върна ми я преди 20 дни и ми направи впечатление,че като включа на заден ход се чува едно свирене подобно на леко стържене.Трудно е да го определя откъде идва ,но се чува повече откъм задната част.Предно,намаляващи и блокаж на заден мост работят.Прави ми впечатление,че при включване на блокажа е малко по силен шума.сигналната светлина за включен блокаж заработва.Преди се чуваше по тихо. При натискане на спирачката се чува проскърцване отзад в ляво колело.
    2.Имам заден отоплител под седалката.Не ми е ясно как да го включа въпреки,че завърта вентилатора, потенциометъра му работи ,но не чувствам топлина.За седем години не съм го вклюмвал нито веднъж но и е интересно как работи.
    3.От две години ми свети лампата на ръчната спирачка.Няма проблеми. Нещо е блокирало веригата при лоста.Предполагам включвателя.
    Търся информация за подобни проблеми и как да се справя.

  • #2
    До: Няколко въпроса за паджеро 2

    Ами по т. 1 - разглобяване на задните спирачки, може да задържа накладка, нещо счупено...
    По т.2 - малко инфо
    по т. 3 намираш включвателя и действаш.

    Коментар


    • #3
      До: Няколко въпроса за паджеро 2

      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
      Ами по т. 1 - разглобяване на задните спирачки, може да задържа накладка, нещо счупено...
      По т.2 - малко инфо
      по т. 3 намираш включвателя и действаш.
      Автомобила е 1994 или 1995 година.Имаше дискусия по този въпрос съвсем скоро.Отоплителя се командва от задните седалки.Таблото му е между двете предни.Има пуск с бутон на вентилатора.Вдясно има тристепен превключвател за скоростта на вентилатора,а отдолу плъзгач вероятно за регулиране на температурата,който също ,но в по малка степен ускорява вентилатора.От учебника доколкото ми стана ясно отоплителя работи и охлажда на принципа на климатика.Малко не ми е ясно въпреки,че ще направя препоръчителните проби на напрежения и съпротивления.Говори се за "хладагент"и недостига му като най вероятна причина да не охлажда.Не мога да го преведа от руски но вероятно е течността с която трябва да е зареден.Видях прозорчето през което се проверява това.Знаете ли как и с какво се дозарежда.Тъй като изпълнява командите на всички копчета смятам,че най вероятно не му достига именно този хладагент.Извинявам се ако съм написал нещо грешно.

      Коментар


      • #4
        До: Няколко въпроса за паджеро 2

        Писах, писах през Файърфокс, а форумът ме застреля със съобщение, че нищо не съм написал и ме изхвърли... И така няколко пъти тази вечер...
        Сега накратко - кондиционерът (климатикът) е с хладагент (фреон).
        Задният отоплител е с антифриз от двигателя. Търси клапанче, кранче, което не се отваря или запушване, щом не е работил дълго време.
        ------------------------
        Разгеле, сега излиза с ИЕ

        Коментар


        • #5
          Няколко въпроса за Паджеро 2

          Здравеите на всички нов съм в форума и го следя с голям интерес.Наскоро и аз се здобих с паджеро 2 92г.gls 2.5тди дълга база.Имам няколко въпроса относно джибката.До лоста за чупещия волан има някакво копче което видимо е счупено?Другото нещо което ме е много интересно но копаса на таблото показва външна и вътрешна температура външната винаги показва страшно високи стоиности което ме навежда на мисалта че датчика е някъде много близко до двигателя.Някои ако знае къде точно се намира нека да сподели.

          Коментар


          • #6
            До: Няколко въпроса за Паджеро 2

            За копчето трябва да доуточниш, нещо символ на него? За термометъра в съседна тема има данни: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=23293

            Коментар


            • #7
              До: Няколко въпроса за Паджеро 2

              Много ти благодаря за полезната информация Паджеровод, когато имам свободно време веднага се захващам с отстраняването на проблемите след което ще пиша.

              Коментар


              • #8
                До: Няколко въпроса за Паджеро 2

                Още един въпрос:
                при гресирането се натъкнах на показания на първата снимка възел - предната част на задния кардан. Не е каре като каре (на втората снимка), та да попитам как се обслужва т'ва чудо
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #9
                  До: Няколко въпроса за Паджеро 2

                  Първоначално публикуван от denislav Преглед на мнение
                  Още един въпрос:
                  при гресирането се натъкнах на показания на първата снимка възел - предната част на задния кардан. Не е каре като каре (на втората снимка), та да попитам как се обслужва т'ва чудо
                  Пак е каре, но е като външните на предните полуоски и стура майка си и баща си... а и май ги няма много много.

                  Сваля се как си е с кардана, има една ламаринена капачка отпред на карето, отваряш я внимателно, ако греста е станала на гнус - миеш с бензин или нещо такова, гресраш, слагаш си пак капачката и си монтираш обратно кардана от където си го свалил.
                  Don't hunt IF you can't kill
                  първо 0883 после 333 накрая 448

                  LZ1BGD

                  Коментар


                  • #10
                    До: Няколко въпроса за Паджеро 2

                    Благодаря.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Няколко въпроса за Паджеро 2

                      Здравейте колеги.Искам да ви питам булбар от паджеро 1 става ли за паджеро 2. Предварително ви благодаря за отговорите.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X