Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за амортисьори на Pajero 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за амортисьори на Pajero 2

    Някой знаели дали задните амортисьори на Pajero 2 дългата база стават на късата база?
    Или няма смисъл да правя гимнастиката
    Благодаря!!!

  • #2
    До: Питане за амортисьори на Pajero 2

    Първоначално публикуван от viperm Преглед на мнение
    Някой знаели дали задните амортисьори на Pajero 2 дългата база стават на късата база?
    Или няма смисъл да правя гимнастиката
    Благодаря!!!
    Абсолютно еднакви са
    [FONT=Comic Sans MS]
    [/FONT]

    Коментар


    • #3
      До: Питане за амортисьори на Pajero 2

      тука може и да не правиш гимнастики,но ако ще се купуват нови - има и по 50 и по 150+ лева,тука вече си заслужава гимнастиката))
      тея за по 50 са с една идея по-лоши от старите ти със сигурация!

      Коментар


      • #4
        До: Питане за амортисьори на Pajero 2

        Благодаря за инфото.Става въпрос за оригиналните които се регулира твърдостта.Моите са сменени ама маи са здали багажа и намерих оригинални в видимо добро състояние обаче от дълга база затова попитах.А някои имали идея колко може да струват втората употреба да мога да си сверя часовника

        Коментар


        • #5
          До: Питане за амортисьори на Pajero 2

          уточнявай предварително пич за ко иде реч...
          оригинални има и без регулиране на твърдостта,твойте са с пъти по-скъпи,аз на твое място бих си сложил едни обикновени, но маркови и не бих се занимавал с глупости.Ако ти ги дават за некакви смешни пари,примерно до 50 лева max може би си заслужава риска,те видимо може да си изглеждат най-чудесни,но имай впредвид,че амортесьорите не се плашат от каране,напротив,ако са стояли дълго време свалени има голяма вероятност да са здали багажа

          Коментар


          • #6
            До: Питане за амортисьори на Pajero 2

            Ако искаш имам 4 работещи с възможност да се пробват от късо бензиново... Ако се разберем за цена може цялата система да вземеш
            Георги Гатев

            Коментар


            • #7
              До: Питане за амортисьори на Pajero 2

              Каква цена ще ми дадеш примерно и от къде си?

              Коментар


              • #8
                До: Питане за амортисьори на Pajero 2

                вземай твърди и си свиркай,тия "adjustable shoskabsorbers" ше береш ядове,особенно ако са втора ръка. оригинални в Англия са към 140 паунда парчето! няма да загубиш много от комфорта на возене,даже ще стане още по-стабилна и нема да се люля
                предполагам колегите от форума могат да кажат от къде да си ги вземеш в Бг
                TЛК 80-4.2ТД
                ТЛК 73-2.4ТД
                ...................

                Коментар


                • #9
                  До: Питане за амортисьори на Pajero 2

                  Първоначално публикуван от veilside Преглед на мнение
                  вземай твърди и си свиркай,тия "adjustable shoskabsorbers" ше береш ядове,особенно ако са втора ръка. оригинални в Англия са към 140 паунда парчето! няма да загубиш много от комфорта на возене,даже ще стане още по-стабилна и нема да се люля
                  Голямо удоволствие си е да можеш да си нагаждаш параметрите на окачването. Има варианти само за японския пазар с възможност за регулиране и на височината
                  Първоначално публикуван от veilside Преглед на мнение
                  предполагам колегите от форума могат да кажат от къде да си ги вземеш в Бг
                  Хех... Където и да ги намери в "Бг" ще му резнат главата някъде около колената...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Питане за амортисьори на Pajero 2

                    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                    Голямо удоволствие си е да можеш да си нагаждаш параметрите на окачването. Има варианти само за японския пазар с възможност за регулиране и на височината

                    Хех... Където и да ги намери в "Бг" ще му резнат главата някъде около колената...
                    Това е вярно макар, че не съм виждал такова, но съм чувал ,че ги има и са предимно японски сглобки(представям си удоволствието да ги ползваш)
                    [FONT=Comic Sans MS]
                    [/FONT]

                    Коментар


                    • #11
                      До: Питане за амортисьори на Pajero 2

                      просто предлагам по-евтин вариянт. особенно за Бг с тия дупки....,не казвам ,че регулируемите са за пренебрегване,имах тойота рънър импорт от Япония и беше с такива,когато са в изправност и работят разликата е осезаема
                      TЛК 80-4.2ТД
                      ТЛК 73-2.4ТД
                      ...................

                      Коментар


                      • #12
                        До: Питане за амортисьори на Pajero 2

                        Първоначално публикуван от viperm Преглед на мнение
                        Каква цена ще ми дадеш примерно и от къде си?
                        Здрасти,
                        Паджеровод е много прав, голям е кефа да си насторйваш твърдостта на окачването, при това на момента и само с натискането на един бутон.

                        Окачването барабар с джипа се намира в София. За цена ще проверя колко струват новите амортисьори днес и ще ти пиша. Това, което мога да ти дам е 4-те амортисьора и управлението. Ако имаш нужда може да измислим и задни пружини. Всичко може да се тества и да се види в работни условия.
                        Георги Гатев

                        Коментар


                        • #13
                          До: Питане за амортисьори на Pajero 2

                          Проверих,
                          Идваш гледаш, ако харесаш сваляш и взимаш. Може да си стиснем ръцете на 450-500 лв. за цялата система.
                          Георги Гатев

                          Коментар


                          • #14
                            До: Питане за амортисьори на Pajero 2

                            Малко встрани от темата:
                            А в пружините има ли разлики? Моите определено са за смяна.
                            Намерих едни от дълга база 2.8 '98г., а мойто е късо, 2.5 '93г.
                            На пръв поглед изглеждат по-дълги.., ама на мен задницата си ми е малко провиснала в момента - най-многа да се "лифтира" леко. Само ме притеснява да не е прекалено и да почне да се лашка в завой...
                            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Питане за амортисьори на Pajero 2

                              Понеже нямаше отговор, ще споделя какво се получи:
                              Новите пружини са със същия габарит, но са с 2мм по-дебели. Задницата се стегна значително (вече не удря на тампони в по-големите дупки) и се навири малко. Със старите имах 13см от гумата до ръба на калника (толкова имам и отпред, гумите са 31/10.5/15), а сега вече са 17см. Почвам да се замислям за 32-ки
                              Последно редактирано от stargazer; 27-03-09, 17:06. Причина: допълнение
                              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X