Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с автоматичен смукач Pajero II 2.8 96г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с автоматичен смукач Pajero II 2.8 96г.

    Клапана, намиращ се до интеркулера работи. Като свържа двата маркуча директно оборотите на двигателя се повишават. С две думи, не зная къде на главата на двигателя се намира температурният датчик. Или ако някой има друга идея защо не работи смукача да я сподели.
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

  • #2
    До: Проблем с автоматичен смукач Pajero II 2.8 96г.

    И при мене е така ,писна ми да ходя по майстори и сега като го паля сутрин му подавам газ и го държа за няколко секунди на 1200 оборота и няма проблеми.

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с автоматичен смукач Pajero II 2.8 96г.

      Имате две независими системи за повишаване на оборотите на празен ход.
      Едната е в зависимост от температурата и тя е с биметален клапан, подгряван с антифриз. Тя влияе и на ъгъла на предварение на впръскването.
      Другата е вакуумен клапан за повиш. на обор. при работата на АБС и климатика.
      Сигурно говорите за първата, тя няма общо с датчика за температурата и не е електрическа.

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с автоматичен смукач Pajero II 2.8 96г.

        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
        Едната е в зависимост от температурата и тя е с биметален клапан, подгряван с антифриз. ............ Сигурно говорите за първата, тя няма общо с датчика за температурата и не е електрическа.
        Така е. Оказа се, че може да се регулира. Това го разбрах, като погледнах по-подробно под капака, а от разни места ми бяха казали, че трябва да свалят помпата.
        Благодаря.
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с автоматичен смукач Pajero II 2.8 96г.

          Първоначално публикуван от Sariones Преглед на мнение
          Така е. Оказа се, че може да се регулира. Това го разбрах, като погледнах по-подробно под капака, а от разни места ми бяха казали, че трябва да свалят помпата.
          Благодаря.
          Пази боже от такива майстори трябва да има някака индикация на такива сервизи и с общи усилия да ги накараме да пробият 2 дупки на колана там кадето няма пък да видим после какви помпи ще свалят
          [FONT=Comic Sans MS]
          [/FONT]

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с автоматичен смукач Pajero II 2.8 96г.

            Здравейте отново,не исках да пускам нова тема за авт. смукач и затова се възползвам от същата простете, та въпроса ми :от къде взема ток вакуум клапана на авт. смукач.Става въпрос за П 2.5ТД GLS 91год. цял ден заничам по кабела но той влиза под ABS-a и дотам ,от къде идва захранване на този клапан от реле или...? Багодаря.

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с автоматичен смукач Pajero II 2.8 96г.

              За съжаление не можах да намеря схема с точното свързване, но в този документ има описана методика за проверка на този клапан

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с автоматичен смукач Pajero II 2.8 96г.

                Благодаря много ,клапана си работи но не идва захранване до него, не ми се ще да разкъсвам снопа от където излизат кабелчетата но пък ако и утре немога да го оправя ще изведя едно ключе и т.н..

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X