Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помагайте братя, не ще да сменя скоростите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помагайте братя, не ще да сменя скоростите

    Здрасти на всички, от днеска вече съм част и от този под-форум. С думи прости в гаража вече имам и 2800 супер-селект. По мое мнение колата е в сравнително добро състояние но.. добрите вести са до тук.
    Всичко работи добре но не изка да сменя предавките в режим normal на бутонa "A/T-NORMAL-HOLD", колата върви само на тази предавка която е оцелена при включването и не превключва.
    В режим Задържане "HOLD" поведението е "изцежда" и превключва.
    На режим А/Т се спъва все едно е на бавни /а това е все пак спортен/но пак превключва.
    Кажете моляви къде бъркам. Мерси

  • #2
    До: Помагайте братя, не ще да сменя скоростите

    Извинявай, СК да не е автоматична?.....
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #3
      До: Помагайте братя, не ще да сменя скоростите

      Да автоматична е това го забравих съжалявам

      Коментар


      • #4
        До: Помагайте братя, не ще да сменя скоростите

        не е болка за умиране кикдауна може да е виж дали не се е откачила буксата ако не бягаи там от кадето си във сервиз за автоматици и излеи болката. а във режима power казваш върви и превключва така ли
        Последно редактирано от илия димитров; 28-12-08, 18:14.

        Коментар


        • #5
          До: Помагайте братя, не ще да сменя скоростите

          кик дауна добре, ама на нормал аз си мисла че въобще не трябва да стигам до улугите му и съответно не би трабвало да ме бърка.
          По между другото къде да я търса буксата му?

          Коментар


          • #6
            До: Помагайте братя, не ще да сменя скоростите

            а във режима power казваш върви и превключва така ли[/quote]
            ако А/Т е power-да но в никакъв случай не се дъжи като за спортен по-скоро даже като бавни

            Коментар


            • #7
              До: Помагайте братя, не ще да сменя скоростите

              Пак се извинявам........Кога го бараш този бутон? Значи ставаш си сутрин, пиеш си кафенце, слизаш долу пред блока, палиш си колата, потегляш......и почваш да натискаш всички копчета.....И установяваш че при 80км/ч, при натиснат режим normal, кутията "блокира" на тази предавка в която беше????????????


              Дай по-подробно.....
              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

              Коментар


              • #8
                До: Помагайте братя, не ще да сменя скоростите

                Изключвам А/Т от дискусията.
                След кафето и всички салтанати съм потеглил и си карам на hold защото в тази ситуация ми се явявя компромисно решение.
                На hold ми сменя предавките но на много високи обороти което ме подсеща да пробвам дали случайно на НОРМАЛ НЯМА ДА СЕ ОТПУШИ.
                При скорост от 40-50 километра чуквам бутона от hold на нормал и както си карам примерно на 2-ра колата си остава на нея и само си вдига обороти, скорости не сменя и си се движа на тази оцелената.

                Коментар


                • #9
                  До: Помагайте братя, не ще да сменя скоростите

                  Първоначално публикуван от krum aleksiev Преглед на мнение
                  Изключвам А/Т от дискусията.
                  След кафето и всички салтанати съм потеглил и си карам на hold защото в тази ситуация ми се явявя компромисно решение.
                  На hold ми сменя предавките но на много високи обороти което ме подсеща да пробвам дали случайно на НОРМАЛ НЯМА ДА СЕ ОТПУШИ.
                  При скорост от 40-50 километра чуквам бутона от hold на нормал и както си карам примерно на 2-ра колата си остава на нея и само си вдига обороти, скорости не сменя и си се движа на тази оцелената.
                  Това което казваш, ме навежда на мисълта, че нещо объркано в управлението на кутията..... Значи А/Т би трябвало да ти дава повече пауер ..... Нормал си нормал, а ХОЛД е овердрайв/забранено включване на най-високата предавка, и съответно "по-високо" превключване на предавки/по обороти...... Та в този ред на мисли: на нормал би трябва да има най-спокойния режим на работа на СК....
                  Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                  Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                  Коментар


                  • #10
                    До: Помагайте братя, не ще да сменя скоростите

                    За поведението при различните режими доста попрочетох и ми се изясни кое как трябва да действа. Именно за това сам притеснен. Тъй-като не ми се мисли за лоши работи ми се ще да знам дали наистина тази букса на кикдауна може да ми бърка управлението и каде се намира. Мерси предварително

                    Коментар


                    • #11
                      До: Помагайте братя, не ще да сменя скоростите

                      ся щте ти кажа моите наблюдение и аз имам 2.8тди автомат и при мен почти не се усещта разлика между холд и нормал и не се усещта ако не светне на таблото надпис въобщте не се разпознававиж при power се усещта повече превключването и става на по високи обороти. При теб обяснението малко ме обърква не те разбирам добре ама до колко се опитвам разбирам че при нормал не сменя или не усещташ така ли ако не усешташ добре то става леко и плавно разбираемо е да не го усетиш ама да не сменя не вярвам нали върви добре колата.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Помагайте братя, не ще да сменя скоростите

                        .......... Ако случайно си от София или наоколо може да погледнем заедно ....гадно сменя и при ниско ниво на маслото в скоростната кутия.....????
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #13
                          До: Помагайте братя, не ще да сменя скоростите

                          Първоначално публикуван от илия димитров Преглед на мнение
                          ся щте ти кажа моите наблюдение и аз имам 2.8тди автомат и при мен почти не се усещта разлика между холд и нормал и не се усещта ако не светне на таблото надпис въобщте не се разпознававиж при power се усещта повече превключването и става на по високи обороти. При теб обяснението малко ме обърква не те разбирам добре ама до колко се опитвам разбирам че при нормал не сменя или не усещташ така ли ако не усешташ добре то става леко и плавно разбираемо е да не го усетиш ама да не сменя не вярвам нали върви добре колата.
                          Усещането си е усещане ама до 4000 оборота да не сменя на нормал си е май жив проблем. При положение че на холд ги сменя около 3000.
                          За да не гадаеме ще ви кажа че след 2часа отивам на КАТ да си я регистрирам и после ще Ви тормоза лично. Който има желание да седне и да прецени.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Помагайте братя, не ще да сменя скоростите

                            Нивото на маслото е под МИНИМУМА
                            ТЛК 80 4,2ТД-95г

                            Коментар


                            • #15
                              До: Помагайте братя, не ще да сменя скоростите

                              Първоначално публикуван от krasi_kros Преглед на мнение
                              Нивото на маслото е под МИНИМУМА
                              И на мен така ми се струва!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X