Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kупувач иска Pajero. Имам нужда от няколко съвета за покупката.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Kупувач иска Pajero. Имам нужда от няколко съвета за покупката.

    Здравейте,

    Първо искам да се извиня ако има вече много такива теми, а аз не съм успял да ги намеря. Намразих леките коли и искам да си купя джипче. Подкарвал съм само Land Rover Freelander и Nissan Patrol и то просто ей така да видя какво е. Много отдавна искам да си купя джип и разглеждайки ревюта и т.н. стигам до мнението, че Mitsubishi Pajero си остава класика и един много добър джип. Ориентирал съм се към Pajero 96 - 98 г. 2.5 TD GL (99 Hp) или 2.8 TD GLS (125 Hp) къса база. Повече ми харесва втория и се надявам такъв да си намеря. Готов съм да дам до 10000 лв. Мисля, че все нещо що горе добро трябва да може да се намери за тези пари. Проблема ми е, че нищо не разбирам от тези джипове и имам нужда от малко инструкций при покупката какво да гледам най - напред и как да тествам двигателя, скоростна кутия, 4х4 и т.н. Също така ми е интересно да знам слабите места на тези джипове, за да мога да бъда по - предпазлив при покупката.

    Благодаря.
    GSM: 0898 554713
    Уебсайт: BULEXTREME.com

  • #2
    До: Kупувач иска Pajero. Имам нужда от няколко съвета за покупката.

    Айде и ти...
    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...731#post326731
    Don't hunt IF you can't kill
    първо 0883 после 333 накрая 448

    LZ1BGD

    Коментар


    • #3
      До: Kупувач иска Pajero. Имам нужда от няколко съвета за покупката.

      всеки е тръгнал от кота 0,ако можем да помогнем да го направим...
      значи...
      ако е само да се качиш на джипка без да знаеш и ти за какво ти е,се откажи у време)ако знаеш,се конкретизирай.
      Направи си сметка,че в общи линии, парите които ще дадеш първоначално се умножават по две приблизително,за подръжката след това положението е същото в сравнение с леката кола.Ако още си на темата за джипчето гледай да е здраво,ако е гниляк жална ти майка,другото е скорости и раздатки,тва наред ли е всичко друго ти се вкарва в графата първоначала инвестиция Х 2...успех!

      Коментар


      • #4
        До: Kупувач иска Pajero. Имам нужда от няколко съвета за покупката.

        Благодаря на hammer за добрия линк. Точно това ме интересуваше. Точно стъпка по стъпка къде и какво да гледам. Имам само още един въпрос. Ако шуми нещо при превключването на режимите на раздатката, това не е наред или си има и характерни шумуве? Иначе е много добре и изчерпателно обяснено като за мен

        vasss благодаря и за твоя съвет, но ми писна от коли... Тук не може да се кача с нея, там трябва да я зарежа и да нося багаж пеша .... Пък и джипа ми е нещо като детска мечта Друго си е от горе Може и да ми е комплекс щото съм лилипут ама ... нема значение Важното да сме в джаза Ако трябва да се дават толкоз пари ще се дават.. Нали ги искарваме, за да се чувстваме добре
        GSM: 0898 554713
        Уебсайт: BULEXTREME.com

        Коментар


        • #5
          До: Kупувач иска Pajero. Имам нужда от няколко съвета за покупката.

          прав си,щом си решил да се меташ-кеф-цена,нема...
          при включване на раздатките не требе да има ма никакъв шум,по принцип се влючват без или със съединител на спряно положение,макар че супер селекта го дават до 100 километра от задно на 2х2,аз лично не съм го пробвал тоя момент и не мисля в скоро време..
          най-добре както казва един колега,ако решиш да се меташ на конкретна,слагаш му една туба нафта и покарай поне 100 километра,по възможност да има изкачване,вкарай и на пресечена местност,ако е едно кръгче на Горубляне нема смисъл,турбото нема начин да не е тръгнало,стига да не е фрапиращо-първо трябва да го чувстваш как включва и второ ако интеркулера е пълен с масло,се замисляй..ма тва е в графата поправими
          та с риск да се повторим-1.да не е гниляк 2.абцелютно изправни раздатки,скорости,3. да не прегрява,другото се прави

          Коментар


          • #6
            До: Kупувач иска Pajero. Имам нужда от няколко съвета за покупката.

            Благодаря още веднъж. То така или така ще е най - шероятно едно кръгче някъде, но имам един познат майстор дето мога да го накарам да дойде с мен като се спра на подходяща и да провериме нещата които исписахте по - горе. Много се радвам, че се отзовахте така и наистина много ви благодаря. Като се мобилизирам ще покажа снимки Ама тоя път не мисля да бързам, че така бързах миналия път и си чупих главата...
            GSM: 0898 554713
            Уебсайт: BULEXTREME.com

            Коментар


            • #7
              До: Kупувач иска Pajero. Имам нужда от няколко съвета за покупката.

              След толкоз много четене из форума имам чуството, че няма да намеря паджеро, което да не е раждясало и изгнило Това почва да ме плаши малко
              Как мога да разбера дали раждата е само повърхностна или е тръгнала на зле работата и до колко раждясал джип мога да си позволя да си взема?
              GSM: 0898 554713
              Уебсайт: BULEXTREME.com

              Коментар


              • #8
                До: Kупувач иска Pajero. Имам нужда от няколко съвета за покупката.

                ГЛЕДАИ ДОБРЕ-ШАСИ, ЗАДНА ЧАСТ,ОКОЛО РЕЗЕРВОАРА,АКО Е ПРЪСКАНО С БОДИ ИЛИ ДР. ХИМИЯ - ПОВ. ВНИМАНИЕ; АКО Е С ДЕКОРАТ. ВЕЖДИ-ПОД. ТЯХ;АКО Е ВНОС ОТ АВСТРИЯ ИЛИ ГЕРМАНИЯ!!!...иначе ако можеш го тестваи в кал и на черен път ,пресечен терен,...поне 70-80 км,по принцип скоростите ,раздатката и хъбовете са здрави,осн. проблем е гниенето на шаситоа двигателя се усеща...успех!!!

                Коментар


                • #9
                  До: Kупувач иска Pajero. Имам нужда от няколко съвета за покупката.

                  Първоначално публикуван от empty Преглед на мнение
                  След толкоз много четене из форума имам чуството, че няма да намеря паджеро, което да не е раждясало и изгнило Това почва да ме плаши малко
                  Как мога да разбера дали раждата е само повърхностна или е тръгнала на зле работата и до колко раждясал джип мога да си позволя да си взема?
                  Трудно става трудноооо, годинките вървят, корозията си казва своето и така. По принцип на по- малко години - по- малки са пораженията от ръждата, но това е относително. Майче най- запазени от към шаси и купе са внесените от Италия Паджера, заради климата там. То и тва е относително но поне е някакъв ориентир.
                  Те повечето "автодилъри" попринцип доста некадърно прикриват ръждата - пръскат на пораия отдолу шегрен или Боди направо върху ръждата и калта. Но това се вижда лесно. Белята е, че има искусни майстори които с флакон монтажна пяна, малко тиксо и кит - правят чудеса - не се познава. (Почти същото време би им отнело да закърпят шасито качесвено но важно е да те пре*бЪт). Как да разбереш за какво става въпрос??? С доброто старо, старомодно "ЧУКАНЕ " . Чукаш по шасито (където можеш да достигнеш естествено) и звука ще те ориентира - дали е плътен, или кух.
                  Най- често Паджерата гният в задната част на шасито (около задните гуми), и то в долната част на самия профил на шасито - в него се събират прах и гадории които задържат влага и профила гние отвътре - навън.
                  Чакай, че се отплеснах много, дано съм ти полезен и дано си намериш нещо хубаво - който търси намира са казали хората...
                  Don't hunt IF you can't kill
                  първо 0883 после 333 накрая 448

                  LZ1BGD

                  Коментар


                  • #10
                    До: Kупувач иска Pajero. Имам нужда от няколко съвета за покупката.

                    Благодаря ти много. Ще тропам и ще ръчкам с отверка и така Последната ми кола беше от италия и съм много недоволен... Май ще имам шанса да ида до германия и да си заплюя паджеро от там, но това ще стане ясно малко по - късно, иначе знам, че германските са по гнили коли щото мятат много луга и ... Абе лошото е, че принципно съм карък, но се надявам тоя път да ми продаботи късмета И като го взема ше има да ви черпа за помоща
                    GSM: 0898 554713
                    Уебсайт: BULEXTREME.com

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X