Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматично палене на фаровете

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Автоматично палене на фаровете

    леле колеги,вие за 10 лева чудеса ще направите бре))
    па и КАТ-аджиите са хора и те деца хранят...бе и аз съм заплес и немам навика ама като вида ,че масово карат на фарове посред бел ден и аз се усещам...това е в сферата на майтапа разбира се!
    апропо-според новите поправки да напомним,че право да спират и глобяват имат пак само КАТ а не всички "гладници"...да не стават грешки

    Коментар


    • #32
      До: Автоматично палене на фаровете

      Първоначално публикуван от krumal Преглед на мнение
      Аз пък съм си сложил зумер, който се включва при запален двигател(кл15) и загасени светлини(от + кабел)
      И това е идея. Самоче трябва и ключе за зумера, щото някой път ще ме вбеси и ще го поизтръгна. А после ще ме мързи да го слагам пак.... и отиваме в темата за мързела. Много важна тема.

      А пък като има ключе, все ще го забравя изключен някой път, човъркайки си по джипката.

      Абе, май майката му е човек да си изгради навик като се качи в колата да пали фаровете. Миналата зима аха-аха да се получи, и тя взе че свърши.

      Няма угодия. Предлагам или за забраним зимата, или да сменим катаджиите с наши 'ора.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        До: Автоматично палене на фаровете

        Предлагам някой специалист във форума да направи такова нещо, всички ще си купим предполагам. А със светнати фарове е хубаво да се движим и през лятото. Има много заспал народ по пътищата.
        Ако някой направи такова за гранд чероки купувам веднага.
        Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
        Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

        Коментар


        • #34
          До: Автоматично палене на фаровете

          То отдавна е направено. Казва се реле.Струва около 5 лева и се връзва са 10 мин.

          Коментар


          • #35
            До: Автоматично палене на фаровете

            Аз съм си го направил с реле от лампата за зареждането , всичко е ОК , само дето лампата мъждука постоянно. Уж зарежда , ама дали в пълна степен - не съм сигурен. В интерес на истината откакто го имам дозареждам акумулатора два-три пъти в годината.
            Така и не съм разгледал задълбочено схемата на свързване на алтернатора да видя може ли този допълнителен товар ( релето ), да влияе негативно.

            Коментар


            • #36
              До: Автоматично палене на фаровете

              Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
              Аз съм си го направил с реле от лампата за зареждането , всичко е ОК , само дето лампата мъждука постоянно. Уж зарежда , ама дали в пълна степен - не съм сигурен. В интерес на истината откакто го имам дозареждам акумулатора два-три пъти в годината.
              Така и не съм разгледал задълбочено схемата на свързване на алтернатора да видя може ли този допълнителен товар ( релето ), да влияе негативно.
              А защо от нея? Може от всеки +през ключа за запалването.

              Коментар


              • #37
                До: Автоматично палене на фаровете

                Защото , ако е от който и да е плюс , ще светват като дадеш контакт , а така изчакват да почне да зарежда (да изгасне лампата).

                Коментар


                • #38
                  До: Автоматично палене на фаровете

                  Става.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Автоматично палене на фаровете

                    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                    Понеже съм заплес, а 1 ноември идва и пак ще ме глобяват за забравени фарове...
                    Днес бях свободен и си спретнах една елементарна схемичка за автоматичното им палене и гасене. Всеки с минимални познания по електроника може да си я направи... ако иска Логиката е следната: Взима се сигнал от лампата за маслото, изгасне ли тя при подаден контакт, фаровете и габаритите светват - по този начин те светят само при работещ двигател. Запазва се също и ръчното им управление . Ето принципната схема:




                    Пуска се една жица само от датчика на маслото и две от изводи 3 и 6 на релето. После добавих и ключе за връщане към летния режим, което прекъсва веригите на диодите D1 и D2 към изводи 3 и 6. Който си кара целогодишно на фарове може и да не го слага.
                    Благодаря на всички за отговорите . Мисля, че с моето реле за време ще е най-добре да командвам директно релето за светлини . Остава само да го открия /не съм го търсил изобщо, което ми е грешката/ и да пробвам да няма пак някой страничен ефект. Благодаря за отговорите.
                    MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Автоматично палене на фаровете

                      Много удобно искам и аз.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Автоматично палене на фаровете

                        Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                        Аз съм си го направил с реле от лампата за зареждането , всичко е ОК , само дето лампата мъждука постоянно. Уж зарежда , ама дали в пълна степен - не съм сигурен. В интерес на истината откакто го имам дозареждам акумулатора два-три пъти в годината.
                        Така и не съм разгледал задълбочено схемата на свързване на алтернатора да видя може ли този допълнителен товар ( релето ), да влияе негативно.
                        Моето е по същия начин,но е вързано на релето на генератора.Нямям никакви грижи.
                        Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
                        АСК Ален Мак

                        Коментар


                        • #42
                          До: Автоматично палене на фаровете

                          Незнам къде бъркам, но не се получава. Сигурно, защото времето ми е оскъдно/бърза работа срам за майстора/ или пък защото се опитвам да запазя оригиналния принцип на работа - първо положение на ключа габарити, второ фарове с габарити. Истина е, че и релетата не открих та молко я карам на принципа опит грешка нов опит пак грешка срам. Значи на практика, ако не бъркам релето ми за време трябва да управлява две други релета - за габарити едно, за фарове друго, но накрая, когато изключа контакт машинката остава на габарити. Лошооо, лошо. Хайде някой да помогне къде се намира фабричното реленце за да погледна дали проводниците са с дължина позволяваща вмешателство. Приемам и други идеи. Поздрави.
                          MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Автоматично палене на фаровете

                            Схемата, която съм дал по-горе е за Паджеро 1 (с двойно реле).
                            На Паджеро 2 релетата са две А-20Х (фарове) и А-24Х (габарити) на схемата по-долу
                            https://htftp.offroad-bulgaria.com/p...e%20farove.tif

                            А това са схемите на свързване на фаровете и габаритите
                            https://htftp.offroad-bulgaria.com/p...a%20farove.tif
                            https://htftp.offroad-bulgaria.com/p...20gabariti.tif

                            Коментар


                            • #44
                              До: Автоматично палене на фаровете

                              Управление може да се вземе и от датчика за маслото, ако е с проста лампа.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Автоматично палене на фаровете

                                на Фиат и Хюндай проблема е решен елементарно - оставяте ключа на фаровете постоянно включен... гасите мотора и фаровете загасват, вадите ключа и габаритите също загасват /на Х-й при отваряне на шофьорската врата + изваден ключ загасват/... Гъзарските нови Ауди и др. имат позиция "Ауто" на самия ключ за фаровете, със същата "гениална" фунция... Даже се води "екстра"

                                за по-"глупавите" марки мога да Ви дам телефона на един познат алармаджия - монтира едни джаджи за 15-20лв... с 4 последователни включвания на фаровете избирате зимен/летен режим... При зимен режим светлините се включват 10сек след запалване на двигателя и се гасят с двигателя... Е, не е направи си сам, но пък не всеки изпитва удоволствие да си разглобява таблото на колата
                                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X