Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем с раздатка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проблем с раздатка

    здравеите колеги поиависе вече и първиа проблем в краиа на раздатката дето излиза кардана за задниа дефиринциал има ниакакав лувфт не в карето а преди него ниама теч ниакои дали има идеа какъв е проблема и как и кои може да го отстрани предварително ви благодариа джипа е паджеро 2.5 тди 95 г. автоматик.

  • #2
    До: проблем с раздатка

    Там фланецът на карето продължава с шлици, които влизат в опашка от раздатката. Има вариант да са разбити те. Но има вариант да е разбита и самата опашка. Това се установява като се отвие долната пробка на раздатката, на нея има магнит и ако има парчета... трябва разглобяване. Това е сламка по въпроса "как". А за "кой" не мога да ти помогна. Някой колега ще каже.

    Коментар


    • #3
      До: проблем с раздатка

      и моето паджеро има голям луфт на кардана към раздатката но когато задния мост е дигнат във въздуха с подемник или крик. А когато гумите са стъпали на земята няма луфт. да неси го проверявал вдигнато и затова да има луфт?

      Коментар


      • #4
        До: проблем с раздатка

        Първоначално публикуван от plamen76 Преглед на мнение
        здравеите колеги поиависе вече и първиа проблем в краиа на раздатката дето излиза кардана за задниа дефиринциал има ниакакав лувфт не в карето а преди него ниама теч ниакои дали има идеа какъв е проблема и как и кои може да го отстрани предварително ви благодариа джипа е паджеро 2.5 тди 95 г. автоматик.
        Здравей,

        Понеже при мен имаше съмнения за проблем точно в опашката на раздатката, се наложи да я свалим и да огледаме. Шлиците бяха наред, но в самата опашка има нещо като втулка (детайлът с карето лагерува там). Тази т. нар. втулка има особени нарези за смазване и предположихме че се сменява. Оказа се, че не се предлага като резервна част, а стругарите ми отказват да я направят и може би с право. Занесах опашката в специализиран сервиз за Мицубиши и от там ми казаха, че износването е в норма и не е необходимо да се сменя още дълго време. Обясниха ми, че когато там има проблем започва да се чува виене при по-висока скорост. Цялата опашка се сменя и струва около 1500лв. Така сглобихме колата и оплакванията ми се оправиха с подмяна на други детайли. За сега наистина не усещам да има проблем.
        Не разбрах какъв точно е луфта? Не претендирам да разбирам, но ако имаш луфт при въртене на кардана - би трябвало проблемът да е в шлиците, или в карето. А ако самият детайл с карето мърда в опашката (нагоре-надолу) - значи се е износила опашката. Поне аз така разсъждавам.
        Това е малко по-детайлно описание на поста на Паджеровод и е моят опит по въпроса.
        За сервиз, който да го направи, не бих желал да препоръчвам, но предполагам има доста места, в които хората разбират...
        Дано да съм помогнал поне малко!
        Поздрави!

        Коментар


        • #5
          До: проблем с раздатка

          като смениха маслото на пробката тази с магнита ниамаше ништо беше чиста както е качен на крика при потеглиане има тресене катон набере скорост 20 до 40 се губи и като гледам тази раздатка е на 2 3 части по оделно може ли да се разглобиава илисе свалиа циалата и с риск да се повториа като хвана карето и муфата или там каквото е в всички посоки играе и така може ли да го карам или може да стане по лошо

          Коментар


          • #6
            До: проблем с раздатка

            Първоначално публикуван от plamen76 Преглед на мнение
            като смениха маслото на пробката тази с магнита ниамаше ништо беше чиста както е качен на крика при потеглиане има тресене катон набере скорост 20 до 40 се губи и като гледам тази раздатка е на 2 3 части по оделно може ли да се разглобиава илисе свалиа циалата и с риск да се повториа като хвана карето и муфата или там каквото е в всички посоки играе и така може ли да го карам или може да стане по лошо
            всичко се сваля целокупно на място не може да се разглоби.най много при напън да се счупи ръкава.

            Коментар


            • #7
              До: проблем с раздатка

              деиствително лувта го има като е на подемник доло като е несме го провериавали но дори да е така от какво друго би могло да са тези вибраци но се със сигорност са отзад вазможно ли е да е блокирало каре ли незнам ако ниакои има желание мога даго закарам да го тества

              Коментар


              • #8
                До: проблем с раздатка

                Първоначално публикуван от plamen76 Преглед на мнение
                деиствително лувта го има като е на подемник доло като е несме го провериавали но дори да е така от какво друго би могло да са тези вибраци но се със сигорност са отзад вазможно ли е да е блокирало каре ли незнам ако ниакои има желание мога даго закарам да го тества
                При мен целия детайл с карето мърдаше в опашката на раздатката. Това го имаше и на земята и при вдигнато положение. Въпреки всичко, след подмяна на тампони по окачването отзад, смяна на каретата и баланс на задния кардан, се реши хлопането и сега нямам сериозни оплаквания. Незнам дали ти е балансиран кардана? Тези вибрации би могло да се появят и по тази причина. Иначе и да го гледам и да го пробвам, незнам дали ще съм ти от полза, защото познанията са ми пъврхностни и повече се усланям на опита си.

                Коментар


                • #9
                  До: проблем с раздатка

                  а дали е възможно да е от окачването то е 3 инчово на tjm и то да товари кардана и от там да се получават тези вибраци

                  Коментар


                  • #10
                    До: проблем с раздатка

                    Определено има връзка между лифта и натоварването на каретата на кардана и споменатата опашка в раздатката. Дали трябва да се сложи фланец за да се увеличи общата дължина зависи от конкретния лифт и машината(дължината на кардана). Например на късото Самурайче му е нужен такъв фланец при по-малък лифт, отколкото при някоя дълга база на по-голям джип. Това трябва да си е заложено в комплекта за лифт ако е маркова разработка или ако е на любител майстор зависи дали той може да си служи с калкулатора

                    Коментар


                    • #11
                      До: проблем с раздатка

                      колега благодариати ама окачването е слагано в англиа а тук при кои мога да го закарам да го погледне и да направим каквото е нужно

                      Коментар


                      • #12
                        До: проблем с раздатка

                        проблема е решен с нови карета молиа модераторите да заклиучат темата

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X