Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети за покупка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвети за покупка

    Привет на всички,
    искам да си взема Mitsubishi къса база, най-много 10 годишно, със сравнително малък мотор - 2.5 кубика ... Трябва ми не за офроуд, а защото отивам да живея в полупланинска зона. Дайте съвет за модел, двигател, кажете плюсовете и минусите в сравнение със другите модели и т.н. Понеже ще си го купувам сам от Германия - кажете за какво да внимавам като го взимам Предварително много благодаря на всички отзовали се !!!!!!!!!

  • #2
    До: Съвети за покупка

    Нямам Паджеро.
    Но ми беше в списъка като пазарувах. Оставам с впечатление че 2.8 дизел, 2.6 и 3.0 12-клапанния бензин са безпроблемните. Също така ми се наби в очите че 2.5 дизела дава много дефекти - но може да се дължи просто на това че е и най-масовия мотор за модела ?
    Ако купуваш модела Спорт - да знаеш, не е спортно. Принципно е по-ниско ниво от старндартното - и поевтинено.

    Коментар


    • #3
      До: Съвети за покупка

      Първоначално публикуван от Yuliann Преглед на мнение
      Привет на всички,
      искам да си взема Mitsubishi къса база, най-много 10 годишно, със сравнително малък мотор - 2.5 кубика ... Трябва ми не за офроуд, а защото отивам да живея в полупланинска зона. Дайте съвет за модел, двигател, кажете плюсовете и минусите в сравнение със другите модели и т.н. Понеже ще си го купувам сам от Германия - кажете за какво да внимавам като го взимам Предварително много благодаря на всички отзовали се !!!!!!!!!
      Здравейте,

      Имам скромен опит само с 3.5 V6, другите не съм ги карал, но съм говорил с хора по въпроса. За 2.5 дизел не се чуват много добри неща. Освен като двигател, има разлики при трансмисията, което е съвсем естествено. Като добавим и незначителна разлика в разхода, сравнено с 2.8 дизел, мисля че изборът Ви трябва да се насочи кам 2.8 дизел. Големите бензинови мотори са прекрасни, но това вече зависи от Вас. За нуждите Ви, ще е добре да потърсите Super Select модификация. Разликата е в раздатътчната кутия. При тази модификация имате едно положение на лоста, при което можете да карате 4х4 дори на суха настилка, без да товарите излишно трансмисията. Това ще е доста полезно!
      Относно изборът на конкретна кола. Започвате от външен оглед за ръжди и удари. И двата варянта са достатъчно лоши, за да Ви откажат от колата. Оглеждате състоянието на салона. Волан, педали скоростен лост, шофъорска седалка за прекалено износване, което може да се сигнал за превъртян километраж. Следва двигател. Би било много добре да е студен (за дизел особено), за да видите най-добре състоянието му. Следите за нехарактерни шумове и цвета на пушека. Не съм специалист в никаква степен, но освен черен пушек другите са признак на проблем. Педалът на газта се натиска до край и гледате да реагира веднага, без накъсване и подобни. Следва трансмисията. Дори да е твърда настилката, където гледате колата, включвате бавните и сменяте няколко предавки. Аз лично не ги жаля много и си вдигам обороти, за да може да се чуят неприятните неща, ако ги има. Давате рязко газ и рязко пускате и слушате. Ако има сериозни проблеми би трябвало да се усети.
      Ако има нещо по-конкретно да Ви интересува - питайте, има доста компетентни колеги тук.
      Успех в начинанието!
      Поздрави!

      Коментар


      • #4
        До: Съвети за покупка

        Добре си се ориентирал. От 3 месеца имам Паджеро 2,5 ТДИ карам го навсякъде по лов и като лека кола. Щях да ходя по Германия, но цените там са височки, и друго- повечето коли от там са с ръжда, а Паджерото се поддава на нея, така че гледай хубаво купето. Купих го от човек,обслужено, внесено от Италия. Разхода му не е много малък, гори ми 14/100 зимата, но го карам предимно на късо пък и крака ми е малко тежичък. А дали да е 2,5 или 2,8 мотора, не знам дали си заслужава заради 15 коня горница да плащаш данък 150 лв пред 20лв

        Коментар


        • #5
          До: Съвети за покупка

          До тук благодарности, нештата, които ми обеснявате са много ценни. Надявам се да извадя добър касмет и да си купя добра кола.

          Коментар


          • #6
            До: Съвети за покупка

            2.5 tdi имам го от година близо,досега не ми е дало проблем освен обичайните след покупката.Мойто е с Easy Select имам заден блокаж.Да чукна на дърво не гнило.Колата е прекрасна, наистина на дълъг път съм до 100 км/ч максимум но, този автомобил не правен за надбягвания.Сега/зимата/ пали от четвърт оборот.При положение че спирам само на OMV за нафта обаче.Прекрасен автомобил горещо го препоръчвам.
            Grand Cherokee WJ 4.7 V8
            Това е положението.

            Коментар


            • #7
              До: Съвети за покупка

              Непременно ако закупя нещо, ще пусна снимки и информация. А относно Италия или Германия, мене лично ме претеснява малко това,че италянците били небрежни.Лично мое мнение е,че не добре потдържана ходова част, двигател и въобще техническата част от нещата води до по-неприятни последици.

              Коментар


              • #8
                До: Съвети за покупка

                Първоначално публикуван от Yuliann Преглед на мнение
                Непременно ако закупя нещо, ще пусна снимки и информация. А относно Италия или Германия, мене лично ме претеснява малко това,че италянците били небрежни.Лично мое мнение е,че не добре потдържана ходова част, двигател и въобще техническата част от нещата води до по-неприятни последици.
                Всичко е супер относително, не всички италианци са небрежни. Пък и нали знаеш- кола и жена на късмет

                Коментар


                • #9
                  До: Съвети за покупка

                  Здравейте, от скоро съм си харесъл PININ къса база. Може ли да ми кажете нещо повече за модела.
                  Става въпрос за 2000-2001 година 120 конq бензин GDI. И евентуално ако нqкой знае как стой на пътq

                  Коментар


                  • #10
                    До: Съвети за покупка

                    Не съм много наясно с модела, ама доколкото знам е доста далече от паджерото, в смисъл на режими на движение.Ама може и да бъркам
                    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ighlight=pinin
                    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ighlight=pinin
                    Последно редактирано от Karlos; 26-01-08, 01:33.
                    Grand Cherokee WJ 4.7 V8
                    Това е положението.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Съвети за покупка

                      Първоначално публикуван от karlosjackal Преглед на мнение
                      2.5 tdi имам го от година близо,досега не ми е дало проблем освен обичайните след покупката.Мойто е с Easy Select имам заден блокаж.Да чукна на дърво не гнило.Колата е прекрасна, наистина на дълъг път съм до 100 км/ч максимум но, този автомобил не правен за надбягвания.Сега/зимата/ пали от четвърт оборот.При положение че спирам само на OMV за нафта обаче.Прекрасен автомобил горещо го препоръчвам.
                      +1 И аз съм с Паджеро, само че спорт 2,5 ТДИ двигател 4Д56. Само ОМВ нафта и карам. Досега съм нямал проблеми ни с окачване, нито с двигател. При това дърпам колесар с лодка, така че доста черен път е видяло......
                      [IMG]http://htftp.domainbg.com/MARINHAKER/MARINHAKER/marin2.JPG[/IMG]

                      Коментар


                      • #12
                        До: Съвети за покупка

                        Първоначално публикуван от firestorm Преглед на мнение
                        Добре си се ориентирал. От 3 месеца имам Паджеро 2,5 ТДИ карам го навсякъде по лов и като лека кола. Щях да ходя по Германия, но цените там са височки, и друго- повечето коли от там са с ръжда, а Паджерото се поддава на нея, така че гледай хубаво купето. Купих го от човек,обслужено, внесено от Италия. Разхода му не е много малък, гори ми 14/100 зимата, но го карам предимно на късо пък и крака ми е малко тежичък. А дали да е 2,5 или 2,8 мотора, не знам дали си заслужава заради 15 коня горница да плащаш данък 150 лв пред 20лв
                        От 99 до 125 савсем не са 15 к.с, освен ако аз не се бъркам нещо със смятането.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Съвети за покупка

                          Първоначално публикуван от biogaz Преглед на мнение
                          От 99 до 125 савсем не са 15 к.с, освен ако аз не се бъркам нещо със смятането.
                          Явно съм сбъркал, останал съм с мисълта че 2,8 ТДИ е 114 коня. Сори

                          Коментар


                          • #14
                            До: Съвети за покупка

                            Здравей Юлиане,Приветствам те с решението да си закупиш Паджеро
                            и то сам от Европата.

                            Миналата година самият аз направих същото даже стигнах до Белгия.
                            Тъсих в Нета около 5-6 месеца и след разговори с доста хора съветите ми са:

                            1.Продавачите (оказиона) да е колкото се може по на запад,а собственика да е местен (без араби,поляци и руснаци).
                            2.Нека ти изпратят по Емаил документите на колата преди да
                            тръгнеш-можеш да провериш година на производство дали се издирва и т.н.
                            3.На място освен проверките, които вече други колеги отбелязаха
                            провери и луфта на шофьорската врата(в отворено положение я надигаш нагоре и я отпускаш)- до около 200 000 км или няма луфт или е савсем малък.
                            4.Ако като мене не си наясно с пътищата европейски, заеми от приятел или си купи JPS .Един Garmin Nuvi 250 за 300 лв с европейска
                            карта е напълно достатъчен.
                            Успехи

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X