Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с жироскопа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с жироскопа

    Здравейте на всичи,от скоро имам пджеро 2.5 тди,93г.,и имам проблем с жироскопа,по някаква неясна за мен причина му изчезна течноста.как мога да го опрвя?

  • #2
    До: Проблем с жироскопа

    Първоначално публикуван от troyy Преглед на мнение
    Здравейте на всичи,от скоро имам пджеро 2.5 тди,93г.,и имам проблем с жироскопа,по някаква неясна за мен причина му изчезна течноста.как мога да го опрвя?
    Това нещо не е жироскоп, а елементарно уредче за измерване на наклона.

    За ремонт - някои го свалят и го пълнят с глицерин. Ама каква е точността му след тази операция - нямам представа.

    Това нещо е дискутирано неведнъж. Виж например тази тема.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с жироскопа

      За моя на ферозата изнамерих в един италиански сайт, който пък е копие на австралийски, че ги пълнят с масло като за шевни машини. Има такова едно съвсем прозрачно като водица.

      Та не се знае твойто с какво е пълно. Извади го, обикновено е пластмасова прозрачна сфера с няколко уши за закачане с болтчета. Някъде по нея има и тапичка. Ако не може да се махне тапичката, пробиваш я, и след пълненето я запушваш добре с нещо. Пълни се със спринцовка. Може и да се е пукнала самата сферичка. Тогава вече се процедира според случая.

      Точността няма да се промени, ако е от тия-най простите. В прозрачната сферичка има топка с тежест вътре в нея, която от гравитацията се стреми да е все долу - така и мери. Ако смениш пълнежа, най много да стане по-муден или по-пъргав уреда. Или пък ако не е с нужното обемно тегло, топката от време на време ще залепва я за "тавана", я за "дъното. Трябва да е нещо с вискозитет като на автомобилно масло или поне качествено масло за шевни машини (щото съм виждал и много рядко масло, беше си почти като нафта). Иначе много ще играе. Ако стане прекалено пъргав, слагаш нещо по-гъсто.
      Последно редактирано от sparkybg; 12-01-08, 18:42.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с жироскопа

        Сигурно си виждал лигроин. Къде го продават? И по колко. 50 грама стигат.

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с жироскопа

          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
          Сигурно си виждал лигроин. Къде го продават? И по колко. 50 грама стигат.
          Рядкото, или бялото? Щото рядкото леко жълтее. Бяло съм виджал по магазините за разни конци и тем подобни. Срещу колоните на Пиротска. Продават го като масло за шевни машини.

          От рядкото трябва да имам някъде вкъщи. Но мисля че беше някакво българско, или поне тук "пакетирано". Имам го от 10-ина години. Беше евтино когато го купувах.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с жироскопа

            Рядкото. Лигроинът си е законна компасна течност.
            А, не ... Трябва да е евтино, ама сигурно го продават на варели, затова питах. В разни времена е било масово нещо. Гориво. За парните локомотиви например. За смазка не става, не е мазен.
            Спирта е хубав че не замръзва току така, ама пък лесно се изпарява. И ей го - издухало му е капачката. Глицеринът го стабилизира. Обаче пък не ще да задържа в емулсия това дето искам да опитам.

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с жироскопа

              Благодаря на всички,имам още доста въпросителни по машината но едно по-едно,най странното е че,в Пловдив не мога да открия някой да помогне,та се сетих че има интернет

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с жироскопа

                Питай Симеон : http://forum.offroad-bulgaria.com/member.php?u=11444

                Май е работил някога в нефтохима. Това, което аз имам е мазно. На мирис между масло и нафта. Сега като се разрових и видях що е то лигроин. Не ще да е това, което имам.

                Пък и се подвизават из интернет твърдения, че се продавало по аптеките като "бензин за петна". Не знам само дали не е поредната полуграмотна гупост.

                a
                Първоначално публикуван от troyy Преглед на мнение
                Благодаря на всички,имам още доста въпросителни по машината но едно по-едно,най странното е че,в Пловдив не мога да открия някой да помогне,та се сетих че има интернет
                Тук ще да намериш бая хора, дето да ти помогнат с желание. Поне с акъл и информация.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с жироскопа

                  Кое в аптеките? Това твойто ли?
                  Има бензин за петна. Официално се казва екстракционен бензин, обезмаслен, обезнепомнякво, и с октаново число май нещо към 20. Верно за това се и произвежда - за разтворител. Значи и на петна
                  Ъ-ъ, ако изпусне от тръбичката ще направи неизтриваеми разтворени петна на квито пластмаси докопа, не ща такова.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с жироскопа

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    ....че ги пълнят с масло като за шевни машини. ...
                    Имай предвид, че финото масло раздува, деформира и напуква някои видове пластмаса. Така някога затегнах една втулка на вала на едно степмоторче.
                    Мисля, че глицерин с малко спирт, че ти свърши добра работа. Ще е незамръзваща и демпваща течност.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с жироскопа

                      Е, явно за:

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Пък и се подвизават из интернет твърдения, че се продавало по аптеките като "бензин за петна". Не знам само дали не е поредната полуграмотна гупост.
                      съм бил прав. Шесто чувство. Пък и явно е поредното недоразбрано название от неграмотни "народни професори".

                      Аз като реша да го пробвам, първо ще гледам да разбера каква субстанция в момента се подвизава вътре. Пък става и с тестване - капвам една-две капки върху гърба на сферичката отвън, и то ще си покаже. Съвсем субективно и на пръв поглед прилича на същото, от което правят CD-тата. Не ги разбирам тия неща задълбочено, но ще взема всички мерки да не се издъня. Това със спичането на пластмаси при смазване ми се е случвало и на мен. Дръжката на някаква си "отвертка" например ми се заглади в ръката, докато си човърках колата. Ама беше отдавна и не помня точно какъв беше случая. Помня само че заради хлъзгавата дръжка бълвах змии и гущери няколко часа, като междувременно се бях омазал до ушите и нямаше начин в момента да намеря друга с подходящия размер.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X