Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

    А, сигурно вече монтьорите трябва да минат и кратък курс по гинекология ... Още не са ми зарастнали драскотините от ремонта на помпата на съединителя на една Хонда Сивик .... Ама за тия кошове вярвам, че не си струва усилията и средствата. На това аз бих му отмаал два секача и за 15 минути съм го сменил и забравил. Не знам що хората си мислят, че като идат в сервиз и колите им ще ги пипат с бели ръкавици и пинсети през ауспуха .....
    Последно редактирано от kuzdov; 28-01-19, 00:21.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #47
      От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

      Е те затова в белите сервизи клиентите остават в чакалнята
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #48
        От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
        А, сигурно вече монтьорите трябва да минат и кратък курс по гинекология ... Ама за тия кошове вярвам, че не си струва усилията и средствата. На това аз бих му отмаал два секача и за 15 минути съм го сменил и забравил. Не знам що хората си мислят, че като идат в сервиз и колите им ще ги пипат с бели ръкавици и пинсети през ауспуха .....
        Зависи от сервиза.
        Ходил съм точнкв такъв.

        ПП забавните моменти са два. Не беше по скъпо от т.нар.гаражен майстор. И не ми свършиха работа.
        Последно редактирано от turtey; 28-01-19, 00:42.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #49
          От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Зависи от сервиза.
          Ходил съм точнкв такъв.
          И те к'во, повече работа ли ти свършиха ....? Ето ти пример - за смяната на помпата на шибания Сивик в такъв "Бял" сервиз цифрата беше умопомрачителна, чак не ми се говори. Сваляне на таблото, промивка на системата и шамански танц против уроки, нещо към 700 паунда примерно .... В същия този сервиз/магазин поръчахме нова помпа за скромните 88 паунда с идеята да сложа нова и да минем без шаманските танци. Идва новата след два дена чакане със счупена пружина. Показвам им старата, със счупена пружина на 5 парчета. Показвам им новата, че има същите симптоми и буталцето е заседнало в дъното и не се връща и те ми викат "Ми според нас всичко е ОК, то налягането от хидравличната система трябва да го върне обратно...." Ами, казах им някои неща за техни близки роднини и да ми върнат парите и смених тъпата пружина на старата помпа с една от пистолет за силикон за 3 паунда и работата мръдна. Колкото и скапана да е, все ще изкара повече от счупената "нова" ....
          Последно редактирано от kuzdov; 28-01-19, 00:55.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #50
            От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

            Виж ПП-то
            И за да съм коректен - проблема беше смотан, реших го пред блока.
            Една сутрин отказа вдц модула. Само в този сервиз го прочетоха на диагностиката и казаха че самия модул работи.
            След добър сън и хубаво уиски се сетих че е нещо тъпо и се оказа счупена пластина на бушона, визуално беше идеален.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #51
              От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

              За мен гаржаните майстори са 2 типа. Първият е който може и мек х.й да счупи и вторият е който може с тел и клещи да поправи самолет. Зависи на кой тип ще попаднеш ; ...
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #52
                От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                А може и да си изведеш ключе отгоре за задните, ма на мен са ми тъпи такива решения с ключета.
                Това ще ми свърши идеална работа, а както кабелите му минават точно до снопа - никакъв проблем. Но ще е кофти за другите участници в движението, когато съм на пътя (то вярно, че много от тях и оранжеви светлини не палят, аз за едни бели съм замрънкал).
                Първо ще си намеря датчик, за да мога на живо да се чудя с какво ще го завивам. Явно това не е много често срещан проблем.

                А нещо за въпроса с джамовете? При вас как е положението?
                Първоначално публикуван от orela Преглед на мнение
                И ново чудене:
                В петък преди да обърне дъжда в сняг ми направи впечатление, че долния край на задните прозорци (моите са плъзгащи се) е намокрен от вътре. Уплътнението не уплътнява вече. Някой правил ли е ремонт на това уплътнение? Дали се намират нови гуми?
                Мина ми и идея за силикон (надали ще използвам задните прозорци). Но това за сега е план Я.

                Коментар


                • #53
                  От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

                  Колкото за временно закърпването на положението става и с ключе. Иначе няма начин да не го забравиш някой път и да си караш така цял ден. Не, че е страшна драма, ама си е тъпо. Стари гумени уплътнения е нормално да текат. Но аз бих се занимавал с тях като е топло, защото ако тръгнеш да ги вадиш сега в студа е много по-вероятно да ги изпочупиш и да задълбочиш проблема. Може да почистиш каналите за джама с течен парафин или ония силиконови спрейове за гума. И да не помогне, няма да навреди. П.П. Сигурен ли си, че водата вътре не е конденз? В тая влага се събира доста по съклата .
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #54
                    От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

                    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                    П.П. Сигурен ли си, че водата вътре не е конденз?
                    Да. При конденз стъклата се изпотяват, а тогава само гумата беше мокра и само в долния край. То ясно, че на топло ще се прави, но трябва да се настроя какво ще му правя

                    А за датчика за задна скорост от кои модели е съвместим? Започнах да търся и се усетих че може да има разлика от бензиновите. Пък и година, ако кажа някъде (2003), всеки ще си мисли за П3.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

                      Първоначално публикуван от orela Преглед на мнение
                      А за датчика за задна скорост от кои модели е съвместим? Започнах да търся и се усетих че може да има разлика от бензиновите. Пък и година, ако кажа някъде (2003), всеки ще си мисли за П3.
                      Пускаш си вин-а в декодера, стигаш до датчика и му копираш ОЕМ номера, после го пействаш в гугъл +цена и поръчваш където ти хареса цената. А така, някой чул, че някой казал, че става от някой си модел - ще си имаш само ядове

                      Коментар


                      • #56
                        От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

                        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                        Пускаш си вин-а в декодера
                        Кой декодер?
                        Прерових http://www.auto-parts.spb.ru и http://japancars.ru с моя vin номер и не мога да открия въпросния датчик

                        А по сайтове намирам 2 номера, които уж са за моя модел, но се различават по резбата - MD738316 и ME581047.
                        Последно редактирано от orela; 29-01-19, 08:42.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

                          Обади се на Люцкан
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #58
                            От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

                            Ами ако са по десетина лева аз бих ги взел и двата. Има и голям шанс като извадиш твоя и го промиеш с ВД40 да проработи и да нямаш нужда от нов ....
                            Ей ти го ... Ама е към 20 паунда та'а гад ....
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:REVERSE LAMP LIGHT SWITCH SENSOR for MITSUBISHI L200 K74 SHOGUN SPORT K94.jpg
Прегледи:1
Размер:31.8 КБ
ID:5808204
                            Както ти казах, охлаби го със секача и ще излезе на ръка, без да режеш кабелите. Трябва да откопчаеш буксата да виси свободно във въздуха за да не ги скъсаш. Това е едра резба в алуминий и се къпе в масло, та със сигурност не е запекъл яко. Сигурно е влязло масло вътре и е зацапало пластините и затова не контактуват. 99% съм убеден, че след промивка ще се оправи. П.П. А може и проблема да е в кабелите или буксата. Но трябва да го свалиш първо, пък тогава да мислиш дали да го сменяш. Аз досега да съм го забравил ...
                            Последно редактирано от kuzdov; 02-02-19, 14:10.
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #59
                              От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

                              Буксата се откача отдолу само с пръсти. Излиза лесно.
                              ТЕЛ:0886301378

                              Коментар


                              • #60
                                От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

                                Люцкан ми изпрати датчика. Отвих стария, но новия не можах да го навия от горе. Отдолу има добър захват, но пък нищо не се вижда. Трябва ми някой да гледа и да ме напътства от горе докато го завивам. Но нямах време.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X