Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Премеждия при -10 градуса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Премеждия при -10 градуса

    Не вярвам че е отишъл мотора до толко нещо е станало по клапаните, не може такава компресия 0, не го вярвам предишното ми паджеро отказа да пали вобще, палеше само на скорост и имаше компресия 18 на всички цилиндри,като запалеше около него беше като след димка нищо се не видеше
    Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

    Коментар


    • От: Премеждия при -10 градуса

      На мен така от веднъж ми умря една Г класа. Едното бутало се разпадна. После се оказа че е побългарявана и вместо биелни лагери има ламаринка. Накрая разбрах и в кой сервиз е правено това нещо, ама ...
      Не проумях що не са сложили стари лагери, индиго нещо ... Като ще са лайна, поне читави лайна да са
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Премеждия при -10 градуса

        Възможно е но ми се струва малко вероятно все пак 27000 километра е при колегата при побългаряване не вярвам да изкара толкова
        Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

        Коментар


        • От: Премеждия при -10 градуса

          Да, слабо вероятно е. Ама па и да изчезне единия цилиндър така от нищото?
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Премеждия при -10 градуса

            Като свалят капака на клапаните ще покаже
            Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

            Коментар


            • От: Премеждия при -10 градуса

              Е като се стрОши клапан, колко да му е компресията на тоя цилиндър ?!
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Премеждия при -10 градуса

                От опита ми с такова мицубиши - най вероятно е прескочила зъби и е строшила кобилица на тоя цилиндър - може и да се размине с нов ремък и кобилица - за по сигурно при затворени клапани на този цилиндър да се надуе с въздух и ще се разбере.
                Фиат Купе
                Опел Фронтера В
                Мицубиши Паджеро Пинин

                Коментар


                • От: Премеждия при -10 градуса

                  Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                  От опита ми с такова мицубиши - най вероятно е прескочила зъби и е строшила кобилица на тоя цилиндър ......
                  При липса на синхронизация (прескочили зъби) между КВ и РВ няма компресия на всички цилиндри.

                  Коментар


                  • От: Премеждия при -10 градуса

                    Ми тя му е ниска ...
                    Фиат Купе
                    Опел Фронтера В
                    Мицубиши Паджеро Пинин

                    Коментар


                    • От: Премеждия при -10 градуса

                      Не съм майстор, но според мен, ако прескочи зъб, би трябвало компресията във всички цилиндри да е еднаквo ниска.

                      Коментар


                      • От: Премеждия при -10 градуса

                        Дизеловия ДВГ на един зъб разминаване на КВ и РВ среща клапани и се отпечатват на буталото. Компресията в такъв случай не се наемам да кажа колко би била. Но, не чупи нищо, обикновенно. Всяко по голямо разминаване води до кривене на клапани, чупене и т.н. Ако предположим, че ДВГ е възможно да се завърти и продължи да се върти, компресията би била 0. На всички цилиндри.
                        Имя някъв резон, но малко вероятно. Ще видим.

                        Коментар


                        • От: Премеждия при -10 градуса

                          За счупената кобилица прочете ли? На този двигател кобилиците са алуминиеви и заминават първо те. Масов проблем е . Клапаните понякога оживяват и се разминава със смяна на кобилици.
                          Фиат Купе
                          Опел Фронтера В
                          Мицубиши Паджеро Пинин

                          Коментар


                          • От: Премеждия при -10 градуса

                            Колега, прочетох и за счупена кобилица. Като няма кобилица (счупена), няма и какво да натиска клапана, тоест стои си затворен и компресия си има. Освен ако не е крив ....
                            Няма смисъл да го мислим повече, без разглобяване (малко, или много) няма да се мине .....

                            Коментар


                            • От: Премеждия при -10 градуса

                              Първоначално публикуван от Dydo Преглед на мнение
                              Ох, позната история и с моето СФ 2.0 ЦРДИ, познати неволи. Явно както казва Андро, системите са различни и на едни замръзва, а на други не. Вече трета зима съм така, с макс моушън -36 и пак падне ли под -10 ....... капут. Оливам и аз яко топла вода и решавам проблема, ама тук от 2-3 дни съм без кола. Така стана и преди няколко дена - филтъра маркучите ги поливах и след 6-7 литра оливане запали. Покарах докато достигне оптимална температура и после на ОМВ я загасих. Не заредих гориво, но само след няма минута опит да запали, нъцки. Звукът вече бе не само голо въртене на стартер, а рррррр аха аха, вече все едно мотора е заработил, но не пали. Никога така преди не е било, т.е. щом вече е запалила и 5 часа после да е загасена, пак си пали. Резервоара бе на 1/3, акумулатор добър, горивото в нея е Макс моушън до -36 градуса, току що бе карана, загряла ноооо. Как и защо се получи така, не знам. Вчера сипах литър и малко бензин и после до горе нафта. Нъцки. Днес пак пробвахме с колега, който ми дава ток, тъй като макар и нов, акумулатора от толкова въртене ще сдаде, но нищо. Каже пронякога трът трът и това е. Ще я оставя до към събота сутринта или до обяд без да я пипам, та да се надявам да поразмекне каквото има да поразмеква, защото щяло уж да става по-топло доста и да я пробвам пак.
                              От тук натам, ще слагам бензин, както до сега не бях правил, за да видя има ли полза /колко обаче-65 литра май ми е резервоара/ и дано нещата са ок. Ако не са, значи няма да я бъде аз зимата при по-ниски температури да съм без кола напролет се засилва на пазара и това е. Доволен съм от колата много, ама като не пали, зарежи.
                              Колега,провери буксата на регулатора на налягането,който е сложен от дясната страна на рейката.Свали пластмасата,извади буксата,огледай я.Ако има някакви мръсотии,налепи,позеленяване ги почисти.Споделям това,защото малко преди студовете ми се случи нещо такова.След като я изгася,след това няма палене.Стартера върти като луд но признаци за палене няма.Усъмних се във горивния филтър,вадих маркучи,въртях,но освен бистра и чиста нафта друго не видях.И тогава при нямане какво друго да се направи щото бях на улицата, бръкнах с ръка под кората и напипах гореописният датчик.Дръпнах кабелите и о чудо-запали сякаш нищо не е било.Та и една диагностика няма да е излишна.А и Джекичан не светва,та не знам дали в този случай се записват грешки.

                              Коментар


                              • От: Премеждия при -10 градуса

                                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                                Като няма кобилица (счупена), няма и какво да натиска клапана, тоест стои си затворен и компресия си има.
                                Ако е счупена кобилица на смукателен клапан може и да не покаже компресия.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X