Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Премеждия при -10 градуса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Премеждия при -10 градуса

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Вие като го заоплаквахте - чакайте да се разбере какво има да се прави. Може да е дреболия.
    По принцип 23 компресия е различна на - 15 и + 60, та бих подкрепил, ама назад в досието помня едни теми и не съм оптимист.

    Коментар


    • От: Премеждия при -10 градуса

      Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
      ... Ще пасне ли на тия скорости ...
      Те и диференциалите са други (по-здрави) !
      HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
      Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

      Коментар


      • От: Премеждия при -10 градуса

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        ...Ма щом познаваш конкретния човек, и знаеш, че разбира, му се извини от мое име. ....
        А, хич и не го знам кой е , ма като гледам по това откъде е тръгнал - няма нужда да знам дали разбира или не . То си личи .
        ... и добре че така , че иначе ако колегата беше слушАл съветите тука - хем щеше да си има филтри за 2 витрини , хем разните микстури от нафта , бензин и н`ам още ква си дзвич щеха да му стигнат за подпалка на кюмбето за цЕл живот .
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • От: Премеждия при -10 градуса

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Вие като го заоплаквахте - чакайте да се разбере какво има да се прави. Може да е дреболия.
          Може.

          При
          Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
          Компресията на 1-ви цилиндър е 0, а на останалите три цилиндъра е 23 - долната граница
          ...
          е възможно да е останал със 7 клапана, и ако буталото и камерата не са на салата, може и да не му е скъп ремонта.

          При по-песимистичният сценарий наистина е по-добре друг мотор, и то само ако джипа е обслужен за лично ползване, и не се очаква избиване на пари.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Премеждия при -10 градуса

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            А, хич и не го знам кой е , ма като гледам по това откъде е тръгнал - няма нужда да знам дали разбира или не . То си личи .
            ... и добре че така , че иначе ако колегата беше слушАл съветите тука - хем щеше да си има филтри за 2 витрини , хем разните микстури от нафта , бензин и н`ам още ква си дзвич щеха да му стигнат за подпалка на кюмбето за цЕл живот .
            И друг път е ставало въпрос, че много хора които нямат представа (или имат само обща) от техниката, се опитват да се справят с нещо по-сложно от смяна на гума/и.
            Не е нужно всеки да разбира и сам да си ремонтира колата, само трябва да си намери грамотен майстор, който да му каже кога, и с колко пари, да дойде да си я вземе.

            "... ама козата си сАка пръч !"
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: Премеждия при -10 градуса

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              И друг път е ставало въпрос, че много хора които нямат представа (или имат само обща) от техниката, се опитват да се справят с нещо по-сложно от смяна на гума/и.
              Не е нужно всеки да разбира и сам да си ремонтира колата, само трябва да си намери грамотен майстор, който да му каже кога, и с колко пари, да дойде да си я вземе.

              ... ама козата си сАка пръч !"
              Е тук сме на едно мнение .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • От: Премеждия при -10 градуса

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                ...
                "... ама козата си сАка пръч !"
                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                Е тук сме на едно мнение .
                От първият ми пост в темата го повтарям.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: Премеждия при -10 градуса

                  Ох, позната история и с моето СФ 2.0 ЦРДИ, познати неволи. Явно както казва Андро, системите са различни и на едни замръзва, а на други не. Вече трета зима съм така, с макс моушън -36 и пак падне ли под -10 ....... капут. Оливам и аз яко топла вода и решавам проблема, ама тук от 2-3 дни съм без кола. Така стана и преди няколко дена - филтъра маркучите ги поливах и след 6-7 литра оливане запали. Покарах докато достигне оптимална температура и после на ОМВ я загасих. Не заредих гориво, но само след няма минута опит да запали, нъцки. Звукът вече бе не само голо въртене на стартер, а рррррр аха аха, вече все едно мотора е заработил, но не пали. Никога така преди не е било, т.е. щом вече е запалила и 5 часа после да е загасена, пак си пали. Резервоара бе на 1/3, акумулатор добър, горивото в нея е Макс моушън до -36 градуса, току що бе карана, загряла ноооо. Как и защо се получи така, не знам. Вчера сипах литър и малко бензин и после до горе нафта. Нъцки. Днес пак пробвахме с колега, който ми дава ток, тъй като макар и нов, акумулатора от толкова въртене ще сдаде, но нищо. Каже пронякога трът трът и това е. Ще я оставя до към събота сутринта или до обяд без да я пипам, та да се надявам да поразмекне каквото има да поразмеква, защото щяло уж да става по-топло доста и да я пробвам пак.
                  От тук натам, ще слагам бензин, както до сега не бях правил, за да видя има ли полза /колко обаче-65 литра май ми е резервоара/ и дано нещата са ок. Ако не са, значи няма да я бъде аз зимата при по-ниски температури да съм без кола напролет се засилва на пазара и това е. Доволен съм от колата много, ама като не пали, зарежи.
                  SUV

                  Коментар


                  • От: Премеждия при -10 градуса

                    Аз поне за пръв път чувам за 4д55 на 2-ка. По спомени не е слаган даже и на последните 1-ци след 88г. Филмът с 4м40 може да се окаже драма - освен че скорости, раздатка и диференциали са други има едни легенди, че двигателя, както и бензиновия 3.5, е по-висок и тия комплектовки са с фабричен боди-лифт. Ако тая кола се ползва предимно за кеф, а не като основен автомобил, бих мислил за бензинов 3.0 - там поне комплектовката на назад е същата, само камбаната на скоростите е друга.
                    Ама това само ако си убеден, че наистина останалата кола е в състояние, което да си струва съживяването.
                    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                    Коментар


                    • От: Премеждия при -10 градуса

                      По принцип, по номер на рамата, джипът е бил фабрично с 3.0 бензинов двигател. Кой какви интервенции е правил преди мен, нямам представа. Но в момента е с двигател 4D55 от Паджеро 1. Дали скоростите, раздатката и дифовете се сменяни, нямам абсолютно никаква идея. Ако трябва да мисля за друг двигател, как мога да проверя в момента какви ми са скоростите, раздатката и дифовете? Да търся разни номера по тях, но къде? Благодаря!

                      Коментар


                      • От: Премеждия при -10 градуса

                        Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
                        По принцип, по номер на рамата, джипът е бил фабрично с 3.0 бензинов двигател.
                        Едва ли е било сменено нещо повече от мотора и камбаната, просто защото не е имало нужда. Един 3.0 от по-новите 177к.с. ще ти дойде екстра, ама пак казвам - ако останалото кола си струва упражнението - това само ти си го знаеш.
                        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                        Коментар


                        • От: Премеждия при -10 градуса

                          Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                          Едва ли е било сменено нещо повече от мотора и камбаната, просто защото не е имало нужда. Един 3.0 от по-новите 177к.с. ще ти дойде екстра, ама пак казвам - ако останалото кола си струва упражнението - това само ти си го знаеш.
                          Гледайки този пост, все още не ми се иска да го изхвърлям толкова лесно или пък да го давам за без пари. Това ще е да се и****а на труда си, както и на труда на други хора.

                          Коментар


                          • От: Премеждия при -10 градуса

                            Тоо и с гуми д да смениш пак си трябва да знаеш какво правиш
                            На мойто некой френски солдат беше стягал болтовете с танковия върховен и познайте къф зор беше свалянето
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Премеждия при -10 градуса

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Тоо и с гуми д да смениш пак си трябва да знаеш какво правиш
                              На мойто некой френски солдат беше стягал болтовете с танковия върховен и познайте къф зор беше свалянето
                              Да е само якото стягане...
                              Виждал съм как първия болт(гайка) се стяга до откат, и после другия-по диагонал. После си кара пича на кръст. Опитах се да му обясня че не се прави така, но онзи не ме отрази. Не се чу да се е хвърлил някъде...
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • От: Премеждия при -10 градуса

                                Върховен да се чете винтоверт Тва гсм се опитва да е много умен
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X