Обява

Свий
Няма добавени обяви.

OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

    Здравейте,
    Дали някой е ползвал този,или подобен "монитор"?
    Интересен е,но нямам представа къде се включва устройството и как се работи с него и софтуера.Ако някой го има и го е правил,моля да сподели.
    VENI-VIDI-VICI!

  • #2
    От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

    Устройството го включваш в ОБД порта на автомобила.
    Свързваш устройството с телефона (при мен е Блутут и процедурата е както свързването с всяко друго блутут устройство - ПИН код и т.н.)...
    Стартираш Torque на телефона. Би трябвало да се оправи сам...
    След това си настройваш екраните да ти показва удобните параметри, които автомобила има възможност да подава...
    Работи общо взето само с ЕКУ-то (т.е. забрави за четене на грешки на ABS, SRS и т.н.)..
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      ...
      Работи общо взето само с ЕКУ-то (т.е. забрави за четене на грешки на ABS, SRS и т.н.)..
      Значи е според зависи от марката и модела автомобил. При мен на два различни автомобила, освен визуализация на параметри и реални данни, чете и трие грешки (включая ABS-a). Успявал е неколкократно да ми вкара ABS модула в авариен режим докато избира по кой протокол да комуникира с ECU-то. Като цяло е полезна играчка.

      Коментар


      • #4
        От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

        Първоначално публикуван от pegasoto Преглед на мнение
        ....
        Да, разбира се, че зависи от модела на автомобила. То и текущите данни 'светват'/са активни или дезактивирани/ различно според марката - зависи какво е отговорило ЕКУ-то...
        Но до момента на никой от автомобилите си (Мазда, Нисан, Джип) не съм успявал да изкарам нищо извън обслужваното от ECU....
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

          Тук е обяснен проблема, за който писах по-горе с аварийния режим на ABS-а на Тойота. Отне ми доста време докато разбера, че е от OBD2 четеца.

          Коментар


          • #6
            От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

            Да, това е ползване на необозначени в ОБД стандарта пинове и възможен страничен ефект от включване на устройството, но наистина ли си успявал да прочетеш ABS статус/грешки???
            Защото в менюто на TORQUE не виждам такива неща..
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #7
              От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

              Успях да хвана грешката на стоп машинката (тази под спирачния педал), да я изчистя няколко пъти преди да сменя самата стоп машинка. Не си спомням добре дали ми показа описание на грешката или само номера и. В момента не мога да кажа на 100% дали е така, но мисля че при моята тойота това нещо се контролира от ABS модула, той е отделен от ECU-то.

              Коментар


              • #8
                От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

                ОК!Получавам го от братята китайци и го почвам...
                VENI-VIDI-VICI!

                Коментар


                • #9
                  От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

                  В Торк могат да се добавят специфични показатели/грешки за дадена марка. Правил съм го за Джийп и започна да ми чете температурата на автоматика. Да няма такъв момент и с Тойота?

                  Коментар


                  • #10
                    От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

                    Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
                    В Торк могат да се добавят специфични показатели/грешки за дадена марка. Правил съм го за Джийп и започна да ми чете температурата на автоматика.
                    Може ли малко по-подробно за Jeep, че аз исках да измеря температурата на автоматика на ZJ и не успях?
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #11
                      От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

                      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                      Може ли малко по-подробно за Jeep, че аз исках да измеря температурата на автоматика на ZJ и не успях?
                      Вероятно става дума за това т.е. плъгините които се добавят . Нестандартни протоколи.
                      Последно редактирано от bilbo27; 29-05-16, 10:07.
                      Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                      Коментар


                      • #12
                        От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

                        И аз си купих подобен четец преди време, но освен да си видя грешките в ECU-то и да ги изчистя, нищо друго не успях да направя с него.
                        Мисля, че не си заслужава покупката на подобна дивотия ...

                        п.п.
                        Също така дава някакви моментни стойности, на които много-много нямам вяра.
                        РенеГАД
                        VW Golf V Variant 1.9 TDI
                        Honda HR-V 1.6i 4WD
                        "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                        Коментар


                        • #13
                          От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

                          С някои от стойностите, които показва, може да се прави и диагностика на поблеми по мотора. Не винаги данните от това любителско устройство са достатъчни, но понякога вършат работа.

                          Ако не броим горното, дори само прочитането на новоизгряла грешка в рамките на 5 минути (може и в движение), си струва 5-15лв за покупката и возенето на четеца. Трудно си представям спокойно пътуване с изненадващо светнала жълта лампа без да съм наясно какво иска да ми съобщи.
                          Човек се учи докато е прост!

                          Коментар


                          • #14
                            От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

                            Здравейте,бих искал да попитам според вас, дали въпросното у-во бих могъл да го използвам и в моя автомобил - L200 3.0V6 . Прилагам снимка на това което си мисля, че трябва да е ОБД порта. Малко съм разколебан като го гледам колко са му редки пиновете - като на стара баба ченето . Ще съм благодарен,ако може да ми разясните дали ще е използваемо при мен.Благодаря предварително.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160512_182623-1.jpg
Прегледи:1
Размер:68.3 КБ
ID:5716662

                            Коментар


                            • #15
                              От: OBD II адаптер и Torque Pro на Андроид

                              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                              Може ли малко по-подробно за Jeep, че аз исках да измеря температурата на автоматика на ZJ и не успях?
                              Всъщност не са плъгини а Custom PIDs. Има ги в Torque Pro. Набор за Крайслер/Джийп и там има температурата на трансмисията.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X