Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Филтър за твърди частици и катализатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Филтър за твърди частици и катализатор

    Филтърът за твърди частици сдаде багажа и лампичката check engine светна.
    Оказа се, че и катализаторът е сдал багажа. Препоръчаха ми да ги сменя за около 6-7 хиляди лева. Изобщо не възнамерявам да го правя.
    Въпросът ми е може ли светещата лампичка да създаде друг проблем. Карам така вече 10 хил. км., но тия дни един разбирач ми каза, че можела да блокира компютъра и би препоръча да я байпасна. И ако се налага - къде се прави това и колко струва. Колата е Паджеро 4 DID 3.2 автоматик.
    www.offnews.bg

  • #2
    От: Филтър за твърди частици и катализатор

    Няма да коментираме разбирача.
    По-нататъшното "развитие" на изпускателната система е постепенно влошаване на пропускливостта и , блокиране на ЕГР и влизане в авариен режим на компа.Той самият от това няма да се повреди.Турбото също се повлиява отрицателно от запушен ауспух.
    Има химически продукти за решаване на проблема на Лики Моли , Бардал и др.Цената е пренебрежимо малка в сравнение с цената на ауспуховите филтри.
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #3
      От: Филтър за твърди частици и катализатор

      Т.е. какво трябва да направя?
      www.offnews.bg

      Коментар


      • #4
        От: Филтър за твърди частици и катализатор

        Bardahl - Комплект за професионално почистване на филтри за твърди частици, Bar-9168 с това става в повечето случай ,допълнителна информация за продукта в нета
        Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

        Коментар


        • #5
          От: Филтър за твърди частици и катализатор

          Първоначално публикуван от Владимир Йончев Преглед на мнение
          Т.е. какво трябва да направя?
          Или се пробваш , както ти каза dodo_x , или намираш някого , който знае какво прави.(dodo например.)Ще се получат нещата.Успех!
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #6
            От: Филтър за твърди частици и катализатор

            Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
            Или се пробваш , както ти каза dodo_x , или намираш някого , който знае какво прави.(dodo например.)Ще се получат нещата.Успех!
            ...за да се стигне до ползването на добавки , първо нека да се пробва да се пусне регенерация на ДПФ-а ,и то не един път, а в рамките на 1 седмица , 2 пъти.....после да се изтрият грешките и да се покара така....освен това,грешки може да има и когато има нагар по колектора, особено там, където са вихровите клапи и ЕГР-а ,а ЕКУ-то да генерира грешки, свързани с ДПФ филтъра.......

            Коментар


            • #7
              От: Филтър за твърди частици и катализатор

              Напълно съгласен с ДиДжея!Затова написах :намираш човек , който знае...
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X