Обява

Свий
Няма добавени обяви.

дистанционно за П3

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • дистанционно за П3

    Здравейте колеги. Преди известно време ми се наложи да сменя "модул комфорт"
    и сега логично не ми работи дистанционното за откл. и закл.. Ако някой може да каже
    как да запозная дистанционното с новия модул ще съм много благодарен. Писах
    и в другия форум , но там явно няма електричари . Благодаря.

  • #2
    От: дистанционно за П3

    Май голяма гатанка зададах??? Или никой не знае , или който знае не иска да каже.

    Коментар


    • #3
      От: дистанционно за П3

      Свързваш пин 1 от диагностичния куплунг на маса.
      Затваряш всички врати.
      Завърташ ключа на първото положение (ACC), след което го изключваш.
      Междувременно вратите би трябвало да се заключат и да се отключат.
      Натискаш някой от бутоните на дистанционното веднъж и го пускаш.
      Натискаш пак същия бутон и го държиш 10 секунди. (това два пъти)
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #4
        От: дистанционно за П3

        Коя година е Паджерото и качи снимка на дистанционното.
        Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
        SSang Yong Kyron 2.0xdi
        Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

        Коментар


        • #5
          От: дистанционно за П3

          Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
          Коя година е Паджерото и качи снимка на дистанционното.
          Паджерото е 2001 г КБ автомат . Дистанционното е съвсем обикновенно с два бутона
          един за закл. и един за откл. няма аларма имобилайзер и други екстри ( поне аз така знам ).
          Не знам как се качват снимки ....пиша през телефона. Благодаря.

          Коментар


          • #6
            От: дистанционно за П3

            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            Свързваш пин 1 от диагностичния куплунг на маса.
            Затваряш всички врати.
            Завърташ ключа на първото положение (ACC), след което го изключваш.
            Междувременно вратите би трябвало да се заключат и да се отключат.
            Натискаш някой от бутоните на дистанционното веднъж и го пускаш.
            Натискаш пак същия бутон и го държиш 10 секунди. (това два пъти)
            Пробвах -не стана. А кой би трябвало да е пин 1 , защото търсих схема но не открих.
            Затова замасих последователно всички крайни пина и следвах процедурата , но
            не става....никаква реакция , дори след замасяване на единия краен пин без да проверя
            с мултицета , изгорих предпазител. Все пак ви благодаря . Ако имате други
            идеи - давайте.

            Коментар


            • #7
              От: дистанционно за П3

              Единия вариант е, който ти е дал Scrapheap, а другия е този:
              1.Даваш пин 1 от диагностичния куплунг към маса
              2.Натискаш бутона за аварийните светлини 6 пъти в рамките на 10 секунди- вратите ще се заключат и отключат
              3.Натисни единия от двата бутона дистанционното един път
              4.Натисни пак единия от двата бутона два пъти в рамките на 10 секунди- вратите ще се заключат и отключат
              5.Повтаряш в рамките на една минута горната процедура за останалите дистанционни, ако имаш такива- максималния брой дистанционни е 4

              Ако, не се получи програмирането по някой от двата варианта, решението е само диагностична апаратура.
              Ето номерацията на пиновете на ОБД-то:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:obd_2.JPG
Прегледи:1
Размер:19.9 КБ
ID:5706731

              П.П. Мисля, че последния ред на варианта на Scrapheap, трябва да е така: Натискаш пак същия бутон два пъти в рамките на 10 секунди
              Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
              SSang Yong Kyron 2.0xdi
              Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

              Коментар


              • #8
                От: дистанционно за П3

                Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                Единия вариант е, който ти е дал Scrapheap, а другия е този:
                1.Даваш пин 1 от диагностичния куплунг към маса
                2.Натискаш бутона за аварийните светлини 6 пъти в рамките на 10 секунди- вратите ще се заключат и отключат
                3.Натисни единия от двата бутона дистанционното един път
                4.Натисни пак единия от двата бутона два пъти в рамките на 10 секунди- вратите ще се заключат и отключат
                5.Повтаряш в рамките на една минута горната процедура за останалите дистанционни, ако имаш такива- максималния брой дистанционни е 4

                Ако, не се получи програмирането по някой от двата варианта, решението е само диагностична апаратура.
                Ето номерацията на пиновете на ОБД-то:[ATTACH=CONFIG]857148[/ATTACH]

                П.П. Мисля, че последния ред на варианта на Scrapheap, трябва да е така: Натискаш пак същия бутон два пъти в рамките на 10 секунди
                Много благодаря. Щом ми остане време ще пробвам и ще пиша .

                Коментар


                • #9
                  От: дистанционно за П3

                  Това дали е валидно и за П2 ?

                  Коментар


                  • #10
                    От: дистанционно за П3

                    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                    Това дали е валидно и за П2 ?
                    Да.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #11
                      От: дистанционно за П3

                      Надявам се така да излекувам плавната загуба на синхронизация между дистанционното и автомобила.

                      Благодаря ти!

                      Коментар


                      • #12
                        От: дистанционно за П3

                        И така не става . Никаква реакция. За диагностика в нашия град - трудна работа , всички дето
                        имат лаунч са много големи майстори и е по-лесно да си уредиш час при мозъчен
                        хирург , от колкото при такъв майстор. Ако някой се сети нещо да казва.
                        Благодаря на всички.

                        Коментар


                        • #13
                          От: дистанционно за П3

                          Явно нещо не е направено по реда си при смяната. Огледай стария блок и ако карантията в него е жива, просто направи от двата един, като ползваш активните елементи от стария. Прегледай и връзките.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #14
                            От: дистанционно за П3

                            За резултата от моето синхронизиране ще пиша поне в неделя.
                            Интересно, че дистанционното отключ/заключ взе да отказва плавно - от все по-малко разстояние, и все по-често.
                            Смяната на батерия не помогна, дори в момента има индикация при натискане на бутон на дистанционното.

                            В момента комуникация няма, така че нищо не губя, ако се опитам да повторя синхронизирането. По-нерабонещо няма да стане.
                            Ще се похваля с резултата, или с липсата му.

                            Коментар


                            • #15
                              От: дистанционно за П3

                              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                              Явно нещо не е направено по реда си при смяната. Огледай стария блок и ако карантията в него е жива, просто направи от двата един, като ползваш активните елементи от стария. Прегледай и връзките.
                              Няма как да направя от двата един. Стария е скапан и ми трови живота два месеца.
                              Мигачите тръгваха и спираха когато искат. Нямам си на.идея какво мога да.ползвам
                              от него и кое точно от платката е . Трябва да има начин , няма начин да няма начин.
                              Днес помолих един майстори, той ме посъветва да търся в интернет или да си запиша
                              час за другия месец. Май ще трябва да си купя диагностика и стига съм се молил , все едно
                              че няма да си платя.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X